Приход от Youtube?

nuni

Active Member
Здравейте,

Реших да пробвам да печеля пари от ютуб, за 28 дни имам около 2000 гледания и 16 часа изгледени клипчета. Темата на ютуб канала ми е за развлечение и забавление - различни видове звуци. Виждам, че всеки ден се качват гледанията. Въпросът ми е следният, разбирам, че трябва да направя 1000 подписани и 4000 часа гледания на клипове, което ми се струва адски много време и чак тогава те одобряват да си техен партньор. Според вас има ли друг начин на печалба, примерно плащания за определен брой гледани клипчета или друго? Въобще заслужава ли си губенето на времето на такава тема и дали ще има възврщаемост на някакъв доход?
 
За 28 дни това си е значително постижение.
Хората с години градят каналите си докато стигнат до монетизация.

Иначе може да пращаш хората към твой сайт, към афф оферта, или да пробваш оная врътка с Аудиам.
 
Здравейте,

Реших да пробвам да печеля пари от ютуб, за 28 дни имам около 2000 гледания и 16 часа изгледени клипчета. Темата на ютуб канала ми е за развлечение и забавление - различни видове звуци. Виждам, че всеки ден се качват гледанията. Въпросът ми е следният, разбирам, че трябва да направя 1000 подписани и 4000 часа гледания на клипове, което ми се струва адски много време и чак тогава те одобряват да си техен партньор. Според вас има ли друг начин на печалба, примерно плащания за определен брой гледани клипчета или друго? Въобще заслужава ли си губенето на времето на такава тема и дали ще има възврщаемост на някакъв доход?

Ако е за България, за нашата аудиторията приходите от реклами са изключителни ниски ( изключвам Финансите ( Там е добре ). В помоща на социалните мрежи, можеш да вдигнеш гледанията като просто споделяш твой видеоклипове. Има и други начини, но ти трябва сам да ги създадеш, било то онлайн магазин, директен спонсор и други подобни. Дали си заслужава е много специфично за всеки..
 
Много благодаря за мнениятя и за предложенията. Засега получавам удоволствие от нарастващата публика и това ми стига. Ще се заредя с търпение :)
 
Навремето нямаше изисквания за подписани и гледания.Някъде 80-90евро на месец страничен доход за студент беше супер. След това убиха малките канали с тези изисквания.Твоите пари от рекламите докато покриеш изискванията отиват другаде.Сигурно някой евреин от български произход е дал идеята:). Да ги ева скоро направих музикален сбор от ретро бг песни и не ме одобриха. Дори не печеля от това.Стигам до извода контента да е мой т.е мой продукт.Ще се изсера и снимам ла.ното си как преминава в тор и ще ми плащат пари, ако има много, които да му се радват!
 
Последно редактирано:
Много хитро го направиха. В момента имам около 35 часа гледания и 5к гледания, което е ужасно малко, но поне се развива нагоре.
Претиснявам ме, че клиповете ми са за звуци и дали ще ме одобрят в партньорската им програма. От статистиките, повече влизания са от Англия, Германия и САЩ. Някой специалист, може ли да каже да продължавам ли и да пусна ли реклама на афф към амазон ?
 
Моля, за ваш съвет към момента имам 780 абоната и 2400 часа гледания. Но не достатъчно бързо се развива (никъде не съм рекламирал). Има ли смисъл да купя 200 абоната и 1500 часа гледания или да започна да рекламирам? На ден имам около 1000 гледания
 
Моля, за ваш съвет към момента имам 780 абоната и 2400 часа гледания. Но не достатъчно бързо се развива (никъде не съм рекламирал). Има ли смисъл да купя 200 абоната и 1500 часа гледания или да започна да рекламирам? На ден имам около 1000 гледания
Не, няма смисъл, детектват ги тия неща. Натрупай ги натурално. Мой личен съвет. ;)
 
Часовете се стигат сравнително лесно. Моите ги направих за няколко дни след като си публикувах клиповете 1-2 фейсбук групи. За по-бързо покачване на абонатите, може да ползваш адсенс, но ще трябва да се бръкнеш някой лев. Така ще имаш и по-голяма популяризация на канала.

Имай предвид, че за плащанията ти трябва адсенс акаунт и то потвърден такъв - ще ти пратят писмо по пощата (пристига за около 2 седмици) с пин код за повтърждение.

Приходите са значително по-малко от тези за западните страни, но все пак не са лоши, особено за допълнителен доход. При мен е от рода на 250-300лв за 100 000 гледания. Всичко зависи от това какво ти е съдържанието, колко дълго, кой го гледа и т.н.
 
Часовете се стигат сравнително лесно. Моите ги направих за няколко дни след като си публикувах клиповете 1-2 фейсбук групи. За по-бързо покачване на абонатите, може да ползваш адсенс, но ще трябва да се бръкнеш някой лев. Така ще имаш и по-голяма популяризация на канала.

Имай предвид, че за плащанията ти трябва адсенс акаунт и то потвърден такъв - ще ти пратят писмо по пощата (пристига за около 2 седмици) с пин код за повтърждение.

Приходите са значително по-малко от тези за западните страни, но все пак не са лоши, особено за допълнителен доход. При мен е от рода на 250-300лв за 100 000 гледания. Всичко зависи от това какво ти е съдържанието, колко дълго, кой го гледа и т.н.

+ това, че за да получава пари от Адсенс трябва да се регистрира по ДДС, тъй като плащанията идват от Гугъл Ирландия, които са в ЕС.
Най-добър вариант е с афилиейт, но е малко сложно да избере какво да промотира на база на аудиторията.
 
Здравейте,

Благодаря на всички за съветите. Събрах 1100 subs, без реклама, проблемът ми е, че не мога да събера часове. Остават ми 500 часа, бихте ли ме посъветвали, какво съдържание да сложа?
Става въпрос за звуци на сирени, но ако имате и друга идея ще съм благодарен.
 
Здравейте,

Благодаря на всички за съветите. Събрах 1100 subs, без реклама, проблемът ми е, че не мога да събера часове. Остават ми 500 часа, бихте ли ме посъветвали, какво съдържание да сложа?
Става въпрос за звуци на сирени, но ако имате и друга идея ще съм благодарен.
Проучи в сферата кое е вайръл и взаимствай просто. Много са важни заглавието и миниатюрата!
 
Ще се изсера и снимам ла.ното си как преминава в тор и ще ми плащат пари, ако има много, които да му се радват!
Те такива тъпизми се гледат, че това звучи много повече от добра идея, за един таймлапс :)
 
Имам нужда от вашата помощ! Трябват ми 4000 часа гледания, от няколко дни стоя на оставащи 20 часа . На ден правя по 12 часа гледане.Youtube искат 4000 часа за 365 дни и не мога да прескоча този праг , понеже преди 3 дни направих 365 дни и сега на 12 ч мои гледания , те ми приспадат часове. Моля , за някакви съвети! Благодаря!
 
Имам нужда от вашата помощ! Трябват ми 4000 часа гледания, от няколко дни стоя на оставащи 20 часа . На ден правя по 12 часа гледане.Youtube искат 4000 часа за 365 дни и не мога да прескоча този праг , понеже преди 3 дни направих 365 дни и сега на 12 ч мои гледания , те ми приспадат часове. Моля , за някакви съвети! Благодаря!
Дали правилно схващам? Трябват ти 20 часа, които трябва да наваксаш за един ден + твоите 12 ,които успяваш да си правиш сам? Ако е така да се включим няколко човека с някакви канали по социалките и да помогнем на човека...
 
Да, правилно си ме разбрал. Ще съм много благодарен за помощта. Ще пусна снимки, за да се уверите в ситуацията.D072831B-ADF2-48DA-A923-F540946281AA.jpeg9750EB95-D77C-468A-A157-658642F2590C.jpeg
 

Прикачени файлове

  • A089C006-EEC4-43DB-9411-43809C59143D.jpeg
    A089C006-EEC4-43DB-9411-43809C59143D.jpeg
    74.9 KB · Преглеждания: 35
Да, правилно си ме разбрал. Ще съм много благодарен за помощта. Ще пусна снимки, за да се уверите в ситуацията.Виж файлът 28037Виж файлът 28038
Аз съм напускал някакви публикации, въпреки че въобще не схващам идеята как и защо хората се абонират за това. дано още някой от тука се включи да ти ударим едно рамо. Между другото ми се появяват някакви реклами, а не си достигнал часовете. Другият вариант е да са нечии клипове и да пускат техни реклами в твоя канал
 
Да, правилно си ме разбрал. Ще съм много благодарен за помощта. Ще пусна снимки, за да се уверите в ситуацията.Виж файлът 28037Виж файлът 28038
Продължавай да качваш, няма как да събереш 4000 часа толкова бързо на 30 секундни клипове. Като гледам - малко ти остава.
 
Продължавай да качваш, няма как да събереш 4000 часа толкова бързо на 30 секундни клипове. Като гледам - малко ти остава.
Е той обясни какво му е нужно (аванс 20 часа за един ден) защото като мине дадения ден му приспадат часовете гледания от първият ден , тъй като трябва тия 4000 часа да са в рамките на 365 дни
 

Горе