Проблемите на днешните "Умни Телефони" или защо предпочитам телефон от 90-те

dertre

Well-Known Member
В момента съм с Iphone 1, Iphone 3GS, Nokia 6500s, Nokia N70 и G6600 (тоя лоопския с оная кака дето пишела на непознати, че я сърби някъде ако се сещате за рекламата). Причината да съм с толкова телефони (не ги мъкна постоянно с мен а си седят с включени карти малко като домашни) е, че трябва да имам карта на всеки един оператор и отделно си имам 2 лични номера несвързани с работата ми. Та да ви кажа, в нас постоянно има включено зарядно за Iphone-ите защото ги зареждам през 1-2 дена да им **** на умните телефони. И WIFI изключвам (когато не го ползвам) и 3Г не работи и пак си пада батерията като се заиграя малко на някоя игра. Тоя Г6600 се оказа скрито съкровище. Цена без договор - 89 лв. (по спомен май сега е по скъп). Заредил съм го на 2 март в 04:00 съм го изключил от зарядно и днеска 14 март 05:22 батерията е с 1 паднала черта. Това са си 12 дена батерия без зареждане, а се говори с него повече отколкото с Iphone-ите. Нокиите са средна работа (карат по 3-4 дена, но там май батериите са за смяна). И накрая излиза, че някво китайско телефонче (HUAVEI е производителя) за 90 лв. е повече телефон (телефон - устройство за разговори, а не мини компютър или фотоапарат) отколкото телефони за по 200-300 лв.. Вие как се оправяте с батериите на тия нови телефони?!? Единственото временно спасение за момента ми е допълнителна батерия за Iphone и тя спасява положението (става и за Iphone i за 3GS).
 
Аз малко офтопик ще вметна, но от няколко месеца ви гледам с тея смартфони и направо ме сърбят пръстчетата. Та, за какво са ви? За къв чеп?

- мога да гледам на него ТВ и клипчета, да де ама ми е много малко екранчето. Като съм навън няма да гледам, а какъв ми е кяра да си пусна да гледам на него вкъщи, като плазмата е 60 инча?
- Интернет - защо ми е? Трудна навигация, малко екранче... Имам си лаптоп за тази цел.
- снимки, каквато и камера да му сложат, един фотоапарат за 200лв със сигурност ще снима по-добре. Изводът е, че ако искам да снимам така или иначе ще си взема апарат отделно.
- неудобен е, достатъчно малък, за да не може да се гледа добре на него, но и достатъчно голям да ми пречи като го сложа в джоба.
- да играя игрички? Първо, че не играя, второ ето го вкъщи лаптопа и7 всичко му тръгва.

Телефонът сам по себе си е създаден ДА СЕ ГОВОРИ по него! Аз откраднах http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/1755/nokia-6303-classic]това от сестра ми когато реши, че иска тъчскрийн и съм повече от доволен. Говоря над половин час всеки ден, а батерията се зарежда два пъти в месеца. Ето един страхотен телефон за мен:

- има ползваемост - говориш много - зареждаш малко.
- тънък, лек и удобен за носене.
- има метал и е падал от третия етаж като нищо му няма
=> една джаджа, която прекрасно върши това, за което е създадена.

Сигурен съм, че повечето от вас ги взимат от някакъв комплекс и за гъзария, но за мен не е това начина, по който да се доказвам. Сега някой ще каже "Тоя бедния не е имал, за тва не знае какво е, само завижда." Ами не, бях известно време с това и с удоволствие го смених за нещо практично и удобно.
 
От: Проблемите на днешните "Умни Телефони" или защо предпочитам телефон от 90-те

Модела който харесвам е nokia 1208 :)
Предимства:
1.Специално конструиран да издържа на деца.
2.Забравям кога съм го зареждал за последно, а говоря доста :)
3.Когато падна в кенефа, само го изсуших смених батерията, и газ до дупка.
4.Когато го настъпих, се чу само леко скърцане, но продължи да работи.
5.Мога да целя хора с него, когато съм ядосан и нямам нищо друго под ръка.
6.Има фенерче, много е полезно ако не работи осветлението на стълбището, когато се прибираш в леко неадекватно състояние.
7.Когато говоря на публични места, никой не иска да ми го открадне:)
Недостатъци:
1.Тъч скрийна му отказва след втората бутилка.
2.Wi-fi му се включва и изключва, когато си пожелае.
3.Постоянно излиза по-нова версия на софта и трябва да губя време, за да го обновявам.
4.Вградената навигацията отказва, когато трябва да включа фенерчето.
5.Някой телефонен терорист, постоянно ми краде списъка с приятелите, и им звъни посред нощ, за да ги кара да отидат до тоалетната, за да не посинеят.
 
От: Проблемите на днешните "Умни Телефони" или защо предпочитам телефон от 90-те

Който иска само да говори да си вземе някакъв обикновен телефон на който му държи много батерията и готово. Никой не ви задължава да си купувате смантфони. На мен пък ми е много удобно - където и да отида имам интернет, малък бил екрана - повечето сайтове имат мобилни версии или приложения и е екстра. Камерата също е важна, много пъти се налага да снимам нещо без да съм подготвен за това, вие ако искате си носете фотоапарат постоянно с вас. Игрите също са си добре, ясно че може да си имате по компютъра, но понякога ми се налага да вися някъде и да чакам - тогава си разцъквам някоя игра. Не ми е проблем че зареждам батерията през 2 дена.

Та всеки сам си решава - който смята че са му излишни тези неща да си вземе един прост телефон и да си говори по него, на мен ми трябва постоянно интернет навсякъде и не мисля да си мъкна лаптопа винаги с мен :)
 
От: Проблемите на днешните "Умни Телефони" или защо предпочитам телефон от 90-те

В момента съм с Iphone 1, Iphone 3GS, Nokia 6500s, Nokia N70 и G6600 (тоя лоопския с оная кака дето пишела на непознати, че я сърби някъде ако се сещате за рекламата). Причината да съм с толкова телефони (не ги мъкна постоянно с мен а си седят с включени карти малко като домашни) е, че трябва да имам карта на всеки един оператор и отделно си имам 2 лични номера несвързани с работата ми. Та да ви кажа, в нас постоянно има включено зарядно за Iphone-ите защото ги зареждам през 1-2 дена да им **** на умните телефони. И WIFI изключвам (когато не го ползвам) и 3Г не работи и пак си пада батерията като се заиграя малко на някоя игра. Тоя Г6600 се оказа скрито съкровище. Цена без договор - 89 лв. (по спомен май сега е по скъп). Заредил съм го на 2 март в 04:00 съм го изключил от зарядно и днеска 14 март 05:22 батерията е с 1 паднала черта. Това са си 12 дена батерия без зареждане, а се говори с него повече отколкото с Iphone-ите. Нокиите са средна работа (карат по 3-4 дена, но там май батериите са за смяна). И накрая излиза, че някво китайско телефонче (HUAVEI е производителя) за 90 лв. е повече телефон (телефон - устройство за разговори, а не мини компютър или фотоапарат) отколкото телефони за по 200-300 лв.. Вие как се оправяте с батериите на тия нови телефони?!? Единственото временно спасение за момента ми е допълнителна батерия за Iphone и тя спасява положението (става и за Iphone i за 3GS).

Колко време искаш да държи батерията на 5 годишен iphone? И с коя версията ти е 3 годишния 3гс?
 
От: Проблемите на днешните "Умни Телефони" или защо предпочитам телефон от 90-те

Аз не съм си купил още смартфон от свидня, че не ми се дават пари за нещо, което няма да ползвам, по същата причина поради която не давам 5лв на месец за мобилен Интернет за БТК и същата причина поради, която се укорявам защо от глупост дадох 200лв за палто и 200лв за костюм наскоро при положение, че седят в гардероба....

Сигурно ще е полезно да мога да проверявам мейл в движение, но пък аз се опитвам да се откажа от навика да го проверявам често. Предполагам всеки си има приоритети. Гледам да се пазя от информационно претоварване.

Иначе единия ми телефон, е ей това нещо, което е танк...горна и долна страна гумирани, а корпуса уж ми казаха че е от титан, ама и да не е като сваля панела проверя ясно се чува че е ламаринено, а не пластмаса. Това ми реши калпазанския проблем и съм доволен

Samsung-Soulb-2.jpg
 
От: Проблемите на днешните "Умни Телефони" или защо предпочитам телефон от 90-те

Ааааа - си додим на думатааааа...
най-мразя да се притеснявам за батерията, да следя кога и кка да падне.
от 3 години насам си купувам само телефони с гоуема батеуиа...

бях с ей тази елка :)
юhttp://www.google.bg/imgres?num=10&...8&tbnw=141&start=0&ndsp=32&ved=1t:429,r:7,s:0

ама сега се родих със сонимчето.
батерията му държи в ПОНЕ 3 СЕДМИЦИ
дават го на г2 да държи 2 месеца, ама той като види 3г мрежа и скача на нея...
ей го героя
модела е друг де - но на дизайн същия...
сега това което искам е да си намеря лаптоп с батерия която държи поне седмица:)
 
От: Проблемите на днешните "Умни Телефони" или защо предпочитам телефон от 90-те

Fozzy купи си iphone 4 и ще видиш какви разлики има с други телефони. Наистина единственият минус е батерията. Въпреки, че моят ми правише преди номера към 18:00 изключваше, но сега сам се оправи и ми държи 1 ден. Но телефона си е супер, лек, просто направен за управление и има всичко, което ти е необходимо. Много съм доволен.

Преди бях голям фен на телефоните със 2-сим карти. Имаше един самсунг, много ме радваше
 
От: Проблемите на днешните "Умни Телефони" или защо предпочитам телефон от 90-те

Fozzy купи си iphone 4 и ще видиш какви разлики има с други телефони. Наистина единственият минус е батерията. Въпреки, че моят ми правише преди номера към 18:00 изключваше, но сега сам се оправи и ми държи 1 ден. Но телефона си е супер, лек, просто направен за управление и има всичко, което ти е необходимо. Много съм доволен.

Преди бях голям фен на телефоните със 2-сим карти. Имаше един самсунг, много ме радваше
Моя държи по 2 дни и около 6 часа използване, с коя версия на иос си?
 
От: Проблемите на днешните "Умни Телефони" или защо предпочитам телефон от 90-те

Аз нали си падам по различни джаджи и келешлъци, исках айфон, да го видя как работи, но не ми се даваха толкова пари. Та си купих една реплика за 140 лв. Тя за мой късмет излезе перфектна, с две батерии и т.н. Обаче, не е за мен тая работа - примерно, мажа боя на някаква коса, телефона звънне - а иди да отговориш с тъч скрийна - трябва да сваля ръкавиците и т.н. Върха беше, когато една баба се опита да умре в салона на петък 13-ти - добре че имаше едно момче в салона, да ми помогне - звъня на 112 от стационарния. Аз - бабата ли да спасявам или да се боря с тъч скрийна. Та като мина тоя случай, замених репликата с едно момче от Белоградчик за нокия n81 - купих му едно панелче от ибей за 3 долара, поръчах му златна батерия и едно кабелче и сега съм свръх доволна - wi-fi - перфектен, само да помирише мрежа и се включва, удобен за писане, има баркод скенер, музикалния плеър чудесен, абе нямам забележки. Така че ще карам с него докато се счупи.
 
От: Проблемите на днешните "Умни Телефони" или защо предпочитам телефон от 90-те

...ама сега се родих със сонимчето.
батерията му държи в ПОНЕ 3 СЕДМИЦИ
дават го на г2 да държи 2 месеца, ама той като види 3г мрежа и скача на нея...
ей го героя
модела е друг де - но на дизайн същия...
сега това което искам е да си намеря лаптоп с батерия която държи поне седмица:)

Който разбира от телефони знае какво да ползва :). Аз съм с ARMOR XP3400
 
От: Проблемите на днешните "Умни Телефони" или защо предпочитам телефон от 90-те

Аз съм с 2 телефона - този и този
И от 2-те съм доволен. На смартфона обаче при говорене над 2 часа на ден и трябва вече да го зареждаш. Батерията му отива на кино все пак го взех преди 2 години, а другия хайвана не знам как все още има заряд в батерията - не съм я барал от както е в мен телефон вече 8-ма година. Преди да си взема Н900 се чудех на хората закво им е да купуват такива телефони, сега вече като е в мен се чудя закво си я купих като не и използвам пълните функции ама пусто, че си я бях харесал още като излезе 2009 на европейския пазар...
 
От: Проблемите на днешните "Умни Телефони" или защо предпочитам телефон от 90-те

Батерията е най-слабото звено на смартфоните, определено. Но то си до технологичен прогрес за момента. Също и до начин на употреба. След като искате само да говорите не си взимайте смартфон.
 
От: Проблемите на днешните "Умни Телефони" или защо предпочитам телефон от 90-те

То е същото все едно да кажете че на лаптопа ви пада бързо батерията, а искате само да смятате. Ами вземете си калкулатор, батериите им държат доста, не е нужно да носите лаптоп :)
 
Re: От: Проблемите на днешните "Умни Телефони" или защо предпочитам телефон от 90-те

Колко време искаш да държи батерията на 5 годишен iphone? И с коя версията ти е 3 годишния 3гс?

3гс си се води "актуален модел" който се даваше безплатно с договор миналата есен.. 4 за малко пари с договор ... 4г за нормалните пари за нов айфон с договор... ама това при западните оператори... нормалната политика и на компанията и на операторите ...

пп. разликата между 3гс и 4 мисля е в екарана и процесора другото е същото... аз ги хейтвам леко слабост са ми голяма :)
 
има смарт фони и смарт фони а някой са с много надути цени за това което предлагат... първо трябва да знаете за какво ще ги ползвате и какво ви неужно... второ... това си е компютър.. има си дисплей (вече всички са капацитив) ама някой изглеждат по добре въпроса е заслужава ли си като характеристика.... но да кажем разделеителна способност... процесор, рам, видео ускорител... тези характеристики се гледат не друго.... и се избира нещо подходящо

Аз преди почти година вече съм си взел телефон който няма да ме яд като го сучпя щото унищожих едно доста по скъпо лг непоравимо.... та имат си рам разделителна способност видео ускорител( играя NFS на 800х600)
и мога да му сменям батерията :) и да си рестартитамм някакви неща или да проверявам работи ли и всичко за 99 паунда нов... без договор... и съм доволен

би ме изкушило да си го сменя с многоядрен това http://www.ubuntu.com/devices/android целия бизнес в една криптирана убунту директория си е примамващо... :)

android-hero.png



пп и си нося и една нокия с фенерче за втори телефон :) държи повече от две седмици :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Проблемите на днешните "Умни Телефони" или защо предпочитам телефон от 90-те

Наскоро четох че някаква компания пуска телефон за спешни случаи, който човек да си го сложи в колата и да го забрави. Купувал се зареден и батерията му държала повече от 10 години без никакво зареждане.
 
От: Проблемите на днешните "Умни Телефони" или защо предпочитам телефон от 90-те

При мен положението е "iPhone or Die" - без да навлизам в подробности. Свързано е с ежедневната ми работа.

Служи и за много други неща. Дори у къщи седи наблизо и е като продължение на лаптопа. Примерно предпочитам Пейпалския апп пред това да отварям сайта им - по-удобен ми е. Нещо подобно е при Туитъра. И разни други.

И друга особеност има - работата/бизнесите ми не са свързани с говорене по телефона (за разлика от образа на типичния български предприемач). За сметка на това да не мога да си обработя мейла в продължение на 24 часа и повече е силно нежелателно.

Батерията не ме бърка особено. Аз дори не нося всеки път телефон у мене като излизам навън.
Разни хора - различни нужди.
 
От: Проблемите на днешните "Умни Телефони" или защо предпочитам телефон от 90-те

При мен положението е "iPhone or Die" - без да навлизам в подробности. Свързано е с ежедневната ми работа.

Служи и за много други неща. Дори у къщи седи наблизо и е като продължение на лаптопа. Примерно предпочитам Пейпалския апп пред това да отварям сайта им - по-удобен ми е. Нещо подобно е при Туитъра. И разни други.

И друга особеност има - работата/бизнесите ми не са свързани с говорене по телефона (за разлика от образа на типичния български предприемач). За сметка на това да не мога да си обработя мейла в продължение на 24 часа и повече е силно нежелателно.

Батерията не ме бърка особено. Аз дори не нося всеки път телефон у мене като излизам навън.
Разни хора - различни нужди.

Аз кореспонденцията си я води само от ipad-a и iphone-a.
И на мен ми е много полезен пейпалския ап, защото веднага получавам нотификейшън като получа плащане.
Фейсбука си получавам всички съобщения веднага, 4sq ми е много полезен като не знам къде да отида да ям, пия :)
 
От: Проблемите на днешните "Умни Телефони" или защо предпочитам телефон от 90-те

Какъв е тоя пейпалски апп ? Я кажете да го видя.
 

Горе