Проблеми в АЕЦ Козлодуй

От: Проблеми в АЕЦ Козлодуй

1. Дистанцирам се от темата за АЕЦ и ще предпочета да не взема страна. Направихме необходимото, ако човека се чувства застрашен - да опази живота си и този на семейството си.

2. За всички изповядващи "религията" - "Няма да помогна, защото на мен никой не помага" - първо ще им предложа да изгледат филма: zamunda.net/details.php?id=20791

pay-it-forward-dvdcover.jpg

Ако и след това не промените поне малко мнението си: То продължавайте да си живуркате самодоволно... но спрете да търсите отговор на въпроси:

"Защо нямам...",
"Защо на мен...",
"Защо не се получава..."

Отговора - не е труден, но няма да го проумеете :(

3. За да получиш нещо на този свят, винаги трябва и да помогнеш!
Да подадеш ръка на човек в беда е една от най-стойностните постъпки, които ще направиш през живота си.

4. Важен е и ИЗБОРЪТ на кого да помогнеш!

Избягвайте:

-Искате ли да помогнете за на Гошко операцията (изграждане на храм, болно дете, трансплантация, .....)? Купете си картичка за 2 лева!

-Ало, как си? ..... еее не ме ли позна? .... Виж сега идвам към вас ама стана катастрофа (двигателя се повреди, блъснахме човек, хванаха ме пиян....)и трябва да ми изпратиш кодовете на ваучери на Вивател (ще дойде един човек с едно такси и на него да дадеш парички)

-Имате ли дребни, не ми стигат за автобус (хляб, такси)

-Продавам едни касетки (шапки, картички, значки, билетчета, дискове)

-Имате ли да ми развалите пари(идвам от Испания и ми трябват левове)

-Хайде да ми изтеглиш заем, а аз ще ти стана поръчител, от колко време се знаем!

...............

Заради подобни мишки - в момента хора които наистина имат нужда от помощ - страдат!

5. Помогни на някой още днес! Помогни на този, който наистина има нужда!

-
 
Последно редактирано от модератор:
От: Проблеми в АЕЦ Козлодуй

Takamato, за това което си казал по принцип си прав, но аз съм песимист, че българина ще си остави залъка, който му идва на готово и ще стане съвестен човек. Има една фраза: "Докато има балъци, ще има и тарикати"; повечето българи вероятно ще си кажат "Да бе, аз ще съм балък и ще спазвам законите, а другите ще продължат да крадат".

А за онова, което каза в "Избягвайте" - подкрепям с две ръце, особено за онова с картичката за 2 лева: "работих" такова нещо и имам представа къде отиват повечето пари :mad:

Сори за офтопика, но за да има ефект от всичко това, трябва масово да се промени манталитета на хората.
 
От: Проблеми в АЕЦ Козлодуй

@voic4e подкрепям твоите виждания. Аз също съм песимист за бъдещето на България.
Има обаче едно друго нещо - например, ако някой реши да прави нещо "нередно" според нас, това неозначава че то е така. Тъй, че човек ако иска да остане сляп и беден, това е негово право и този избор трябва да се уважи от другите... колкото и да изглежда жалко...

ПП Това също ще рече, че ако повечето българи искат лошо бъдеще за България ( което май засъжаление е факт :( ) така трябва да стане... това непречи да има противопоставяне на виждания, но на всеки гласа е равен на нашия нито повече нито по-малко.

Поздрави, Александър
 
Последно редактирано:
От: Проблеми в АЕЦ Козлодуй

И БТВ го набараха това :) Сега го гледам по новините :)
 
От: Проблеми в АЕЦ Козлодуй

Здрасти и добре си ни дошъл. Пожелавам ти приятен престой тук и дано да ти хареса форума за правене на пари онлайн:)

Успехи. ;)

Блинки, ти човек ли си или бот ?
 
От: От: Проблеми в АЕЦ Козлодуй

Блинки, ти човек ли си или бот ?
Май съм скапан бот с налконосто за комуникация. Дай някоя капка за да видиш че сум реален:) Просто елементарно възпитание, какво да се прави. :lol:
 

Горе