Проблеми с Smshosting

DiDokal

Active Member
Здравейте, от около 36 часа горе долу сайтовете ми не работят защото единият от сървърите на SMShosting е развален. Според написаното от тях, този сървър има проблеми с единият от хардисковете. След вече доста изпратени имейли все още твърдят, че работят активно по казуса... Интересното за мен е, че сървъра е при някакъв сервиз който всъщност отговаря за поправката му.

Някой който е на ти със споделените сървъри би ли разказал каква горе долу е архитектурата на тези сървъри и дали това е нормално? 36 часа по-късно и те продължават да ми говорят, че се работило над казуса? :(

Кажете нещо защото ще полудея... :mad::mad::mad:
 
От: Проблеми с Smshosting

Здравейте, от около 36 часа горе долу сайтовете ми не работят защото единият от сървърите на SMShosting е развален. Според написаното от тях, този сървър има проблеми с единият от хардисковете. След вече доста изпратени имейли все още твърдят, че работят активно по казуса... Интересното за мен е, че сървъра е при някакъв сервиз който всъщност отговаря за поправката му.

Някой който е на ти със споделените сървъри би ли разказал каква горе долу е архитектурата на тези сървъри и дали това е нормално? 36 часа по-късно и те продължават да ми говорят, че се работило над казуса? :(

Кажете нещо защото ще полудея... :mad::mad::mad:

Извличането на информация от развален/неработеш диск изисква време, колкото по голям е обема толкова повече врвме е необходимо. Отделно инсталацията и конфигурацията на сървъра също изисква време...
 
От: От: Проблеми с Smshosting

Извличането на информация от развален/неработеш диск изисква време, колкото по голям е обема толкова повече врвме е необходимо. Отделно инсталацията и конфигурацията на сървъра също изисква време...
Според техните думи те казват, че имат ОТДАЛЕЧЕН бекъп от преди 3-4 дни, фактически слагат нов хард, правят някакви проверки на сървъра за да се увират правилното му функциониране, инсталират системата и възстановяват информацията който имат с загуба от 3-4 дни. Пък после те ако искат и 2 седмици да извличат информацията от разваления хард... поне до колкото съм на ти с хардуера, така мисля, че стоят нещата...
Плус това в имейлите не са ми споменавали да извличат информация от разваления хард
 
От: От: Проблеми с Smshosting

Според техните думи те казват, че имат ОТДАЛЕЧЕН бекъп от преди 3-4 дни, фактически слагат нов хард, правят някакви проверки на сървъра за да се увират правилното му функциониране, инсталират системата и възстановяват информацията който имат с загуба от 3-4 дни. Пък после те ако искат и 2 седмици да извличат информацията от разваления хард... поне до колкото съм на ти с хардуера, така мисля, че стоят нещата...
Плус това в имейлите не са ми споменавали да извличат информация от разваления хард

В общи линии сървър с възстановяване на бекъп се прави в рамките на 24 часа, ако администратора и диска са в наличност.
В сервиз, освен за въстановяване на информацията, не виждам за какво друго може да се носи, освен ако няма други проблеми.
Така, че вариантите за забавяне са доста...
 
От: Проблеми с Smshosting

Колко може да се протака това? В първите имейли ми споменаха, че очаквали за 2 часа всичко да е оправено. По късно през деня, че до полунощ се очаква всичко да ок, но уви...

Честно казано, мен ме съмнява нещо ама и аз не знам какво точно... SSD дискове ли използват? че дискове да нямат? Ужас :(
 
От: Проблеми с Smshosting

Колко може да се протака това? В първите имейли ми споменаха, че очаквали за 2 часа всичко да е оправено. По късно през деня, че до полунощ се очаква всичко да ок, но уви...

Честно казано, мен ме съмнява нещо ама и аз не знам какво точно... SSD дискове ли използват? че дискове да нямат? Ужас :(

Ами дано да са SSD, защото ако са SCSI положението хич не е розово :)
 
От: Проблеми с Smshosting

Аз кво да кажа имам 4 профила пълни със сайтове на клиенти и ся всички ми звънят кат скъсани....
Иначе съм доволен от хостинга, но оня ден имаше един проблем, при който в папка s...._backup показваше 31 гб заето при положение, че вътре нямаше нищо, а от техн. отдел я провериха и казаха, че всичко било наред :D е как като там е фуллл с простотии....
 
От: Проблеми с Smshosting

Сървъра е вдигнат, сайтовете работят, някой неща още не са както трябва но предполагам, че в този момент отстраняват всякакви проблеми.
 
От: Проблеми с Smshosting

Случва се диск да изгори и реално това е най-кошмарния проблем.
В случая обаче вдигане сървър с бекъпите е нормално да се направи до 2-3 часа максимум 6 при неблагоприятни обстоятелства.

Правете си бекъп и не разчитайте никога на никой друг.
 
От: Проблеми с Smshosting

За да няма такива проблеми се ползва RAID. Ако изгори само един диск - няма да се усети от клиента.
 
От: Проблеми с Smshosting

За да няма такива проблеми се ползва RAID. Ако изгори само един диск - няма да се усети от клиента.

Абе то варианти много, но всичко зависи от финансовите възможности на хостинга. Щото един SSD Intel 480ГБ e 900 лв, ако трябва да се сложи още един в РАИД които просто ще го дублира стават 1800. И като направиш сметка за колко клиента ще стигнат тези тези 480ГБ ако даваш по 30 на човек...
 
От: Проблеми с Smshosting

Мизерници са тия.
 
От: Проблеми с Smshosting

Имайте предвид, че когато плащате със SMS значителна част от сумата отива при посредника. Познайте колко печели доставчика на хостинг и каква услуга трябва да предлага, че да не е на загуба.
 
От: Проблеми с Smshosting

Точно за това и аз отворих темата, за да споделите дали е нормално да чакаме над 36 часа за да вдигнат сървъра. Интересното е, че най-вероятно този сървър е бил в сервиз за да възстановят данните от харда (така както каза и glndrk), тъй като бе възстановено всичко както си беше до последната минута. Ако бяха използвали бакъп, то най-прясното копие било от преди 3-4 дни.

Що се отнася до плащането, аз също не плащам чрез SMS-и, а и отгоре на това когато се плаща с тях, цената е с 10-20% по висока, така че, пак не губят май май нищо... не знам.

Иначе са точни, единственото което ме дразни е, че когато сървъра падне или нещо се случи, никой за нищо не те информира. Ако не им пиша, може да се чудя 2 дена какво става.
 
От: Проблеми с Smshosting

Иначе са точни, единственото което ме дразни е, че когато сървъра падне или нещо се случи, никой за нищо не те информира. Ако не им пиша, може да се чудя 2 дена какво става.
Точни ама неточно или са прайш на точен клиент, кът не си доволен че и тема си пуснал що накрая пак казваш чи са точни
 

Горе