Проблеми с Windows 10

9876

Active Member
От няколко два дни съм с Windows 10. Имам два проблема. Засичат ми видеата в Ютюб или понякога не се пускат. Втория е, че не открива видеата показва от DLNA сървъра. Какво да правя? Писах преди час на Фейсбука на Windows на лично съобщение и нямам отговор. Писах и в Калдата - там неможаха да се решат проблемите. На кого друг да пиша защото всичко друго работи и искам да се оправят тези два праблема?
 
От: Проблеми с Windows 10

И с Microsoft Edge браузъра ли прави така? Тества ли си връзката? Пробвай оттук и сподели. Стига ли ти рам паметта и колко я натовара? Загрява ли ти процесора? Може да има нужда от почистване. Нещо вирусче?
 
От: Проблеми с Windows 10

И с Microsoft Edge браузъра ли прави така? Тества ли си връзката? Пробвай оттук и сподели. Стига ли ти рам паметта и колко я натовара? Загрява ли ти процесора? Може да има нужда от почистване. Нещо вирусче?

Не е от връзката. Стриймвах видео от безплатните от на Майкрософт магазина и нямах проблем. Линк към резулатата от ST http://www.speedtest.net/my-result/4644356084 С Microsoft Edge преди да изключа флаша въобще нетръгваха клиповете. След като го изключих почнаха да тръгват но не всеки път и доста често пише възникна проблем и клипа нетръгва. С Опера върви но ми се струва че се провлачва звука. Другите приложения като за пощата ,Картана, Време, Айтюнс, Офис 365 не правят проблеми и вървят добре. Аз съм с 32 битова версия на 10 и не съм стигал натоварване на 100 процента. Пък и немисля да е от това защото направих експеремент и някакъв рип на блурей 5 гб върви и няма проблем .
 
От: Проблеми с Windows 10

Спокойно, ако не стига РАМ, то тя отива за важни цели описани тук - http://gatakka.eu/?p=1635 :wink:

Рамта ми е 2ГБ а инсталирах 32 битовата версия - изискванията на 32 бит вер са рамта да е най-малко 1ГБ. От началото на инсталацията не разреших да събира лична информация. След това разреших да събира само за Картана.
 
От: Проблеми с Windows 10

Не е от връзката. Стриймвах видео от безплатните от на Майкрософт магазина и нямах проблем. Линк към резулатата от ST http://www.speedtest.net/my-result/4644356084 С Microsoft Edge преди да изключа флаша въобще нетръгваха клиповете. След като го изключих почнаха да тръгват но не всеки път и доста често пише възникна проблем и клипа нетръгва. С Опера върви но ми се струва че се провлачва звука. Другите приложения като за пощата ,Картана, Време, Айтюнс, Офис 365 не правят проблеми и вървят добре. Аз съм с 32 битова версия на 10 и не съм стигал натоварване на 100 процента. Пък и немисля да е от това защото направих експеремент и някакъв рип на блурей 5 гб върви и няма проблем .
Ясно, от връзката ти е :lol: Ето и моята към същия сървър, дето си пробвал, даже ми се струва ниска за доунлоад-а. Даже рутера ми е от най-евтините и ми е в другата стая. Като стриймваш си отворил даден порт и там ти изтича основната връзка, за порт 80 не ти остава. Затвори всички и ще гледаш нормално. Или гледаш, или предаваш. Иначе плащаш най-скъпия пакет и правиш двете.
 
От: Проблеми с Windows 10

Ясно, от връзката ти е :lol: Ето и моята към същия сървър, дето си пробвал, даже ми се струва ниска за доунлоад-а. Даже рутера ми е от най-евтините и ми е в другата стая. Като стриймваш си отворил даден порт и там ти изтича основната връзка, за порт 80 не ти остава. Затвори всички и ще гледаш нормално. Или гледаш, или предаваш. Иначе плащаш най-скъпия пакет и правиш двете.

Ами със стрийминга от Ютюб преди това на лаптопа съм нямал проблеми и сега например от Операта се вижда че зарежда клипа няколко секунди напред но влачи самия звук. Например на телевизора, като стриймвам от Ютюб никога не прекъсва видеото. Как се затварят всички?
 
От: Проблеми с Windows 10

Мен тоя Edge не ме кефи и си карам с Хром....

Писах в форума на Майкрософт защото така чи препоръчаха от Фейсбук страницата им. Някакъв софтуерен инжинер започна да отговаря на ден по един път. Кареше ме да изпълнявам определени методи. Не постигах успех от изпълнението им и реших да инсталирам Хром и видеата в Ютюб тръгнаха и изчезнаха съобщенията за грешки. От Калдата пък ми препоръчаха програма с коята да заменя SamsungLink - тя е ps3 media server и с нея няма проблеми. Ps3 media server работи безотказно и като че ли е по добра от Samsung Link.
 
От: Проблеми с Windows 10

И аз го ползвам новият Windows и нямам такива проблеми въпреки че използвам Тошиба лаптоп А 200 Сателит от 2007 г. Уточни какъв ти е компютъра и откъде си сложи Уиндоус ? С безплатния ъпдейт?
 
От: Проблеми с Windows 10

И аз го ползвам новият Windows и нямам такива проблеми въпреки че използвам Тошиба лаптоп А 200 Сателит от 2007 г. Уточни какъв ти е компютъра и откъде си сложи Уиндоус ? С безплатния ъпдейт?

10 про от Замунда. Компютъра е Леново но не му помня със точност модела.
 

Горе