Проблем в менюто

Alexius

Member
Здравейте, имам следните 2 проблема в менюто на jobsconsult.net

Когато застанеш с мишката над "Услуги" се отваря падащо меню, което ако слезеш бавно към него изчезва. Трябва много бързо да свалиш мишката надолу за да остане.

Второто нещо е, всички думи в падащото меню започват с главна буква, т.е. "Подбор И Управление на Персонал". Доколкото знам на английски е прието така да се пише и може би затова автоматично сменя първата буква с главна.

Предварително благодаря.
 
По първото питане - явно си играл да редактираш височината на менюто и за това се е получил такъв проблем. Напълно нормално е, а и често се случва при различните стилове да остава малко празно място, за това и самото меню се скрива.
Решението на проблема ти е лесно.
1. Отвори си файла style.css
2. Намери ето този ред #topnavigation ul ul
3. След скобата { имаш стойност за топ - top: 58 px; промени го на top: 54px;

За второто - без достъп до файловете не мога да ти кажа как точно да го решиш това. Провери във functions.php дали нямаш някоя функция за "lowercase" или нещо такова, не знам как авторите на темата са го включили.
Ако искаш наистина решение на проблем - сложи header.php и functions.php в http://pastebin.com/ и дай връзки към тях тук в темата да ги погледна.
 
От: Re: Проблем в менюто

Благодаря за съдействието по първия проблем, оправи се точно както ми каза. Задължен съм.

Това е по второто главоболие:
pastebin.com/NaYC4wXc
pastebin.com/fvvfgXUx
 
Втория линк не работи :/
 
От: Проблем в менюто

грешката е моя, ето ги отново.


pastebin.com/jLPbJdg1
pastebin.com/izKFLC7g
 
От: Проблем в менюто

Здравейте, все още не съм оправил менюто.
Някой има ли идея?
Благодаря на всички които се отзоват.
 
От: Проблем в менюто

В style.css - ред 341:

#topnavigation li li {
text-transform: capitalize;
font-size: 12px;
line-height: 20px;
}

това болднатото може да го изтриеш.
 
От: Проблем в менюто

Много благодаря на ktomov за първия проблем и на Noke за проблема с главните букви - изтрих това което си написал в болд, но си останаха главни букви на всяка дума, след което вместо "capitalize" сложих "none" и всичко е Ок. Благодаря отново.

поздрави,
Алекс

P.S. Изпадам в такива подробности, за да е полезно ако някой друг търси решение на моя проблем ;)
 
Последно редактирано:

Горе