Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

От: От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

Тия двамата новорегистрирани обаче се напреварват да удрят коня с мотиката.

Единият хабер си няма от платформата но се напъва да генерира форумен контент.
Другият се опитва да пробутва някакви програмистки поучения/услуги тип "ще открием топлата вода за Вас!"

Извинявай форумен боже :). Това е първия и последния път когато ще ти отговоря на простите забележки. За в бъдеще ти препоръчвам да не се занимаваш с мен защото освен да се излагаш друго не постигаш. Проявявай повечко търпимост към нас по - тъпите, на всички им е ясно, че ти си НАЙ.
 
От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

Братле, само CloudFlare ще ти свърши работа с съответната настройка разбира се.
 
От: От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

Намали бройката продукти на страница - наполовина да речем.
Разкарай ненужните плъгини - бая шитаци натоварени и примерно гледам че зареждат 3-4 жаваскрипт библиотеки, дето дефакто правят едно и също нещо...

Инсталирай HyperCache Extended.
Инсталирай Better WordPress Minify.

Тествай дали всичко работи нормално след тоя втория плъгин.

Ако продължава да ти се вижда бавно, ще трябва да си вземеш нещо по-добро от най-доброто на пазара.


Noke ако ти си НАЙ и може да направиш нужните промени ми пиши
 
От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

Чужди сайтове не пипам. Някой друг да ти пише, само гледай да не те върне месеци назад като да реши да сменя платформата, ако тая върши работа.
 
От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

1. Кеширай страниците - всичко, което може да се кешира го сервирай като хтмл.
2. Намали размера на страниците.
3. Оправи си javascript бозите.
4. Премести сайта в български DC - какво търсиш, чак в Канада след като искаш скорост?

"Туй" е от мен.
 
От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

При мен зарежда много добре, незнам защо казваш бавно, отделно на уърдпрес няма никакъв проблем да си направиш магазин с вукомерс.
Колега, само едно ми е страно защо узунов авто, а матраци и мебели и врати, някак си коренно различни неща.
 
От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

Чак сега разбрах, че човека си прави абсолютна промоция!
Защо казвам това? Интересното е че поства линк директно към страницата с промоцията, е не начална страница.
Иначе сайта си зарежда много добре.
 
От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

Чак сега разбрах, че човека си прави абсолютна промоция!
Защо казвам това? Интересното е че поства линк директно към страницата с промоцията, е не начална страница.
Иначе сайта си зарежда много добре.

Да колега, това е може би водещата идея на тази тема.
Поздрави за маркетинговата стратегия и успех.
 
Последно редактирано:
От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

Чак сега разбрах, че човека си прави абсолютна промоция!
Защо казвам това? Интересното е че поства линк директно към страницата с промоцията, е не начална страница.
Иначе сайта си зарежда много добре.
Не си търся реклама а съвети и добри уроци. Тук има кадърни колеги на който им благодаря за помощта.
Ако искам реклама я правя но не тук.
 
От: От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

Да колега, това е може би водещата идея на тази тема.
Форума е посещаван от абсолютно голяма аудитория потенциални клиенти, а и се индексира в Google по определени ключови думи, така, че маркетинговата стратегия е в пълна сила както казваш.
Сайтът/магазинът посочен в линка си зарежда абсолютно приемливо и нормално и няма никакъв смисъл да коментираме оптимизирането му откъм скорост. Може по определени критерии да зарежда милисекунди по бавно, но нека се вземе в предвид насочеността и идеята на първа страница да се показват много продукти. Няма как сайт със слайд и 20-30 продуктови снимки да зарежда като обикновен html сайт. Нормално е, собственика не бива да се притеснява откъм бързодействие. Аз лично като си търся продукт и обикалям в нета, не вземам хронометъра и да засичам за колко ми зарежда сайта.
По скоро в сайта има много други недовършени неща: например много ме дразни не преведените неща в него. Човече, виждам платил си да ти го направят. Вероятно и не малка сума. Изискай да преведат на български всичко. Доста труд е хвърлен в сайта, а накрая сте се отказали. Подозирам, че има и финансови недоразумения с програмиста, в предвид тези дребни пропуски оставени ей така, а и търсенето на помощ във форума за неща които би трябвало програмиста ти да е в час.
Освен това и този домейн както каза колегата по горе "auto". Яко е, но ако продаваш всичко друго, но не и аксесоари за спане. Ако някой търси асоциация го оприличил по скоро към продажба на лодки, кораби, самолети но не и това което е в момента. Та един домейн струва 15-20 лв?
И ако някой те е подвел/да не кажа излъгъл/, че по важни за тоят сайт ключови думи илизаш някъде в челните позиции на google, се е пошегувал сериозно с тебе.
Пробвай от друг компютър или накарай някой твой приятел от друг град да напише в търсачката най-важната дума за продажба за твоят бранш и виж къде си. Аз не ти намерих сайта до 6 страница.
Критична бях, но мисля има защо.
Поздрави за маркетинговата стратегия и успех.

Ти пък от де съ взе.... на теб ли да обяснявам кое как и защо. Трупай си мненията някъде другаде не тук.
 
От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

Ако изкарваш пари от това, инвестирай в поправки. Даже ангажирай мен, ще ти свърша качествено и бързо работата :)
 
Аз съм нов тук и нещо колкото повече чета толкова повече не разбирам защо толкова се тролите и обяснявате за трупане на мнения?
Темата е зададена добре и мисля, че е полезна на много хора, за мен също бе интересно, но от 30 мнения има сигурно 3, които стават за нещо...
 
Пробвал съм различните системи за онлайн магазин в продължение на месеци(7/8 някъде...), и wordpress си остава най доброто решение за такъв(а и не само), вид сайт!

Отделен е въпроса че там искаме това... искаме онова... ей... ама я дай и това.... хъм.... бе я да сложим и ей това че ще е яко....! И в крайна сметка получаваме една кисела манджа с грозде която е грозна претрупана с ненужни неща и не става за нищо! От там стигаме до извода... ох.. пп добре да плащам 800/900лв наем в мола...

А можем и да се съобразим с няколко прости правила....! И съответно да спестим разходи!

1. Колкото по малко плъгини/добавки, толкова по добре! Избираш си от трите нужни до шест макс за украса! Като се внимава при избора разбира се да не се нарушава условието за натоварване на сайта ви!

2. Има разни готини добавки за гласуване анкетки и ала бала.... само че! Те се предотставят от външни сайтове които са маената си от вашия български сървър и това влияе кофти на бързината на сайта ви, а и се добавят още джава скриптове.... и става още по омазано! Ми избягвайте ги!

3. Съобразете хоста според нуждите на сайта си!
 
А можем и да се съобразим с няколко прости правила....! И съответно да спестим разходи!

1. Колкото по малко плъгини/добавки, толкова по добре! Избираш си от трите нужни до шест макс за украса! Като се внимава при избора разбира се да не се нарушава условието за натоварване на сайта ви!

2. Има разни готини добавки за гласуване анкетки и ала бала.... само че! Те се предотставят от външни сайтове които са маената си от вашия български сървър и това влияе кофти на бързината на сайта ви, а и се добавят още джава скриптове.... и става още по омазано! Ми избягвайте ги!

3. Съобразете хоста според нуждите на сайта си!
Плача
 

Горе