Проблем ли е да изрязвам откъси от филми и да слагам логото на сайта

V.Andreev

Well-Known Member
Здравейте Колеги,

Въпроса е : Проблем ли е да изрязвам откъси от филми и да слагам логото на сайта си на тях, като воден знак на клипчето.

Говоря за филми, а не за ТВ предавания и т.н / както много клипчета в нета имат имат водни знаци.

Но все пак се замислих и реших да питам.

Може ли някой да ми направи проблем, че съм качил част от Ice Age - 2мин с мой воден знак от рода ( saita.com )

Поздрави и Благодаря!
 
От: Проблем ли е да изрязвам откъси от филми и да слагам логото на сайта

Според мен е проблем.
 
От: Проблем ли е да изрязвам откъси от филми и да слагам логото на сайта

Аз съм пробвал в YouTube с клипове от рода на Топ 10 еди какво си, със секундни откъси от филми и веднага ми ги свалиха...
 
От: Проблем ли е да изрязвам откъси от филми и да слагам логото на сайта

Под веднага да разбирам - след няколко дни?


Аз съм пробвал в YouTube с клипове от рода на Топ 10 еди какво си, със секундни откъси от филми и веднага ми ги свалиха...
 
От: Проблем ли е да изрязвам откъси от филми и да слагам логото на сайта

На мен направо ми банаха акаунта в тубата. Така че умната!
 
От: Проблем ли е да изрязвам откъси от филми и да слагам логото на сайта

Още същата вече ми ги свалиха.

Като гледам банват и големи канали за ТВ промота, така че явно няма никакво значение, че клиповете не ощетяват по никакъв начин компанниите.
 
Re: От: Проблем ли е да изрязвам откъси от филми и да слагам логото на сайта

Според мен е проблем.

И според мен. В интернет през годините съм научил едно много мъдро нещо - което е на ръба - по-добре да не се прави. :) Преди няколко дни имаше тема за Адсенс и празна страница с редирект, та се сетих, че ще е актуално и тук да го кажа. :)
 
От: Проблем ли е да изрязвам откъси от филми и да слагам логото на сайта

Филмите са обект на авторски права. Нямаш право без разрешението на автора/продуцента да манипулираш ( режеш) или използваш , каквато и да е част от него. Можеш да си слагаш логото на собствено заснети филми, колкото и където искаш.
 
От: Проблем ли е да изрязвам откъси от филми и да слагам логото на сайта

Предполагам, че няма да ти е приятно някой да направи скрийншот на твой сайт и да му прасне логото си
 
От: Проблем ли е да изрязвам откъси от филми и да слагам логото на сайта

Убо де, а ако качва клиповете другаде, или даже на хоста могат ли му направи проблем?
 
От: Проблем ли е да изрязвам откъси от филми и да слагам логото на сайта

Убо де, а ако качва клиповете другаде, или даже на хоста могат ли му направи проблем?

Да, едно оплакване до собствениците на хоста и ще му спрат акаунта!
 
От: Проблем ли е да изрязвам откъси от филми и да слагам логото на сайта

А как седи този въпрос с рекламните клипове и филмчета? Нямам предвид трейлъри на филми а примерно реклама на курорт, телеком, бира, шоколад... такива неща!
 
От: Проблем ли е да изрязвам откъси от филми и да слагам логото на сайта

Едва ли ще му спрат акаунта. Стандартната процедура е студиото/фирмата/собственика на филма/сериала/видеото да подаде сигнал и от там към теб се праща едно шаблонно писмо, обикновено от ФБР, с което ти нареждат да свалиш клиповете с авторско право, като би трябвало да ти посочат и за кои точно става въпрос.

Поне при мен така се е случвало няколко пъти преди време.
 
От: Проблем ли е да изрязвам откъси от филми и да слагам логото на сайта

А как седи този въпрос с рекламните клипове и филмчета? Нямам предвид трейлъри на филми а примерно реклама на курорт, телеком, бира, шоколад... такива неща!

Няма значение тематиката. Не си ли вложил пари в заснемането, ( не е твое) нямаш прави да го използваш без разрешение от авторите. Има материали заснети с GPL лиценз , които могат да се използват при специални условия , поставени от авторите.
 
От: Проблем ли е да изрязвам откъси от филми и да слагам логото на сайта

Благодаря на всички включили се в темата!

Излиза, че рискът е твърде голям а и самата направа на подобни неща е доста трудоемка.
 

Горе