Проблем с ФБ профила ми

ST-1

Well-Known Member
Проблема е следния...
Изискват ми потвърждение с 6 цифрен код, но на старият ми телефон.
Тоя телефон го нямам от година и половина, друга опция за потвърждение няма, нито имейл, нито сегашния ми телефон, нито дори лична карта.
Писах няколко пъти от някакви линкове, които намерих уж на съпорта им, или каквото е там, но отговор няма.
Единственото, което получих на мейла, е че се опитвам безуспешно да вляза с линк към ФБ, но ме препраща пак на единствената опция за потвърждение на код на телефон дето го нямам.
Някой да ми каже какво да правя, или къде да им пиша де да знам?
 
Има други начини, но като цяло са повече от греда. Има да пишеш на съпорта, да предоставиш данни - Л.К. Както и ако случайно имаш тръстед контактс, да може да ти съдействат те. Виж тук:

Връщане на мейла: [email protected]


Виж дали си баннат темпорали или перманент. Според мен е темпорали. Но тия лайнари няма да си мръднат пръста, защото всичко са си автоматизирали с техния шитав IA, а ако стигнеш до някой, обикновено е някой човекоподобен от третия свят. :) Направи нужното, но като цяло ще си почиваш известно време. Дано не съм прав де.

На някой им отговарят до месец, други след 3,4,5 месеца. Доста се образовах по въпроса преди два месеца. За жалост по мейл не става верификацията, защото са смотани. ;)
 
  • Like
Реакции: DJO
И аз имам проблем докладваха профила ми и дадох снимка и чакам направих нов и с него така и още профили и пак същото...
 
Да, пълни греди. Аз вече съм месец № 3 с новия си профил и нито нищо от тия лайнари дали ще ми отключат стария. Като цяло нищо не става от тия, ставайки въпрос да съдействат да върнат на някой юзър профила. Виж ако си рекламодател с по 10К на месец да им наливаш в скапания сайт, може би някой някъде ще се трогне. :)
 
Имам поне 10 блокирани профила на мен и мои близки без причина. Ситуацията е следната. Идва момент, в който ми заключват профила и искат телефон за потвърждение. Потвърждавам. Пускат го. Продавам си още 1-2 седмици в маркета и отново заключен - този път искат снимка. Пускам снимка. Чакам няколко седмици, отключват ме. Минава се пак една седмица, пак заключен - искат лична карта. Даваме. Чакаме две седмици и перманентно деактивиран. Отначало се учудвах, пусках апели и т.н. - естествено нищо, даже и имейл за потвърждение на апела не получавам.

После свикнах и засега все още намирам приятели и роднини, които имат по някой стар профил, та продавам от време на време нещо в маркета.
 
Да, ама при мен уж не е блокиран перманентно.
Проблем, е че ми е личния профил, и все пак има снимки, кореспонденция.
Взех тука от един пич 6 профила, стари ама не активни, и от тогава си е*а мами ата, 5 от тях почти веднага ги блокираха, без спам без нищо, от там 2 фалшиви напълно развити мои, и накрая за капак моя личен, който обаче ми е проблем.
Иии лошото, е че последната седмица направих 3 нови, без кой знае кво да правя, а за спам дума да не става... Всичко блокират. Не ползвам WiFi, влизам от различни IP, които обаче преди когато си бяха моите профили нямаше проблеми, 2 телефона, и лаптоп ползвам..
Е нов телефон, за един пиклив профил няма да си купя гарант.
 
Да, ама при мен уж не е блокиран перманентно.
Проблем, е че ми е личния профил, и все пак има снимки, кореспонденция.
Взех тука от един пич 6 профила, стари ама не активни, и от тогава си е*а мами ата, 5 от тях почти веднага ги блокираха, без спам без нищо, от там 2 фалшиви напълно развити мои, и накрая за капак моя личен, който обаче ми е проблем.
Иии лошото, е че последната седмица направих 3 нови, без кой знае кво да правя, а за спам дума да не става... Всичко блокират. Не ползвам WiFi, влизам от различни IP, които обаче преди когато си бяха моите профили нямаше проблеми, 2 телефона, и лаптоп ползвам..
Е нов телефон, за един пиклив профил няма да си купя гарант.

За регистрация на нови, от опит - поне 20 съм регистрирал и без да правя нищо, на 3 или 4-ти път като се регна и е блокиран. Доколкото разбрах има много стриктна политика за новите профили и на практика е невъзможно да си регистрираш нов и да започнеш да го използваш в близкото бъдеще, а може би и никога няма да може.

Разбира се е - не съм го правил от едно и също ай-пи, от познати и роднини, но ефектът е същият.

Имам една теория, че това с орязването на профилите е нарочно с цел да се накарат потребителите насила да се легитимират и обвържат по-дълбоко с фейсбук. Нали искат да пускат фейсбук крипто валута, може би стратегията е профилите да се превърнат в банкови акаунти/портфейли и от там насетне контролът ще е много як.

Вече дори да вляза в профила с оригиналната парола от друго ай-пи в същия град и профилът се заключва сериозно - после, за да го отключа, разпознавам снимки и т.н. Нещо, което преди го нямаше - преди просто те питаше - "това ти ли беше" и като потвърдиш те оставяше намира.
 
А моята теория е, че IA им не е на ниво, и отделно с комбинация от индийски маймуни и нещата яко за се засрали там. За това си на изчакване. Аз не спамя, почти не съм активен, лайквам много, но като цяло моя личен падна преди 3 месеца по незнайни причини. Мои познати, които също не са кой знае колко активни също ми се "похвалиха" със същото и ми щракна лампичка, че освен рича са решили да пипат и там, където вече засирането им си пролича. Рича на страниците ясно, там защото те губят - рекламите и бустването на постове трябва да се засили, начинът е бе това - да не си използваш на 100% вече изградения ресурс, което е страницата или групата ти, а да си плащаш. Хитро, няма що. Корпоративна алчност. Чиракът на Google. :) За профилите - да смачкат търговията със профили, защото с тях вървят и доста активи - страници, история, групи и т.н. И ето ти....но покрай перфектно измисления план, улитат и други. И това е цялата картинка. :)
 

Горе