Проблем с адски досаден спамър

Здравейте, скоро започнах един новинарски сайт, още го дооправям всъщност. Появи се някакъв супер досаден спамър, който просто няма как да разкарам или поне не знам как да го направя. Осира ми всяка тема по няколко пъти, като му изтрия акаунта си прави нов. Писах му, че ще го съдя по ЗЕТ, той наглецът ми писа, че бил в Англия на бригада и не съм можел да го осъдя от БГ, после ми вика, "не се занимавай с глупави новинарски сайтове ами се заиши в tochica.com" :shock::shock::shock: Пробвах и по IP да го разкарам, той влиза от друго...няма отърване. Писах на блогър да му разкарат скапания блог, не го махат, писах на тия от точица, че техен потребител спами, никаква реакция...:(

Моля ви кажете ми какво да го правя, честно казано ми се ще да му теглят една яка глоба, защото дори и да се разкара от моя сайт ще продължи с глупостите по други, а е супер нагъл и нахален. Възможно ли е законът да вземе мерки или ще си останат нещата така. Или ако не е законът някаква институция, не знам и аз вече :(:( Просто се чувствам безсилен...
 
От: Проблем с адски досаден спамър

Кой той ? да не е гесер курултаев ;)
 
От: Проблем с адски досаден спамър

Това е скапания му блог: е-заплата.блогспот.ком (не мога да поствам линкове още)

А това е нагъл цитат от блога му:


СПАМ - знам че много собственици на новинарски сайтове ще ме намразят, но е така. Спамът драги приятели печели много повече отколкото един линк във фейсбук. Ако не ви е приятно да спамите ще ви кажа само едно, и аз в края на всеки месец, като взимам пари от точица си мисля за горкичките сайтове които съм наспамил за да ги получа тия пари, толкова ми е кофти... Интернет е арена, и там закона за джунглата е в пълна сила - " Оцеляват само най силните ". Въобще не ме интересуват собствениците на сайтовете - ако им преча толкова много , да са си ги защитили от спам - мисля че ще се съгласите с мен.


.........................

Кажи ми моля те каккво да го правя, не знам дали е Гесер или който и да е друг, но не мога да се отърва...
 
От: Проблем с адски досаден спамър

Според мен, въпреки, че казва, че е в Англия на бригада, не е. Като е на бригада как ще сере по цял ден навсякъде? Не мога ли да го съдя, знам че ако ми пращат непоискани имейли, имам право да се оплача на инфо@кзп.бг и от там вече има глоби, при това доста високи. Ако примерно им пратя IP адреса му (един или няколко) не могат ли да поискат от proxy сървъра да им предостави инфо за истинския му IP и да го глобят?

Искам да го накарам да спре, наистина :evil::twisted:
 
На КЗП аз да им... Иначе в нашата мила родина всичко е на принципа "куче влачи рейс, диря няма..."
 
От: Проблем с адски досаден спамър

Правиш си коментарите да минат през модерация да не се одобряват автоматично. Няма да му ги одобряваш оня нека си спами колкото иска. :D
 
да с ръчната модерация нямаш проблеми

ако търсиш нещо автоматично виж какви възможности предлага цмса на саита които ползваш например за wordpress има плугини които премахват всички линкове от коментарите или може да му включиш сайта в мръсните думи и да се филтрира или помденя линка с линк към каквото искаш ти например хоума
 
От: Проблем с адски досаден спамър

Блокирай думите които пише (съответно линка) като "мръсна дума". Почти всички cms-а го имат като опция.
 
От: Проблем с адски досаден спамър

И макар да съм миролюбив човек, но при този случай ... око за око, зъб за зъб ... дано да си схванал смисъла ;)
 
От: Проблем с адски досаден спамър

Благодаря на всички за съветите, хареса ми това за пренасочването на неговия линк към началната страница на сайта ми. Не искам да вкарвам модериране на коментарите, защото ме е страх, че това ще изгуни част от сегашните и бъдещи потребители понеже коментарите им няма да излизат веднага, някак си ще се загуби спонтанността на разговора помежду им. Не че сега има много потребители де, ама нали трябва да сме оптимисти :p

Вентус, какво искаш да кажеш, да му наспамя блога ли? :D:D:D:D
 
От: Проблем с адски досаден спамър

Що не направиш да задържа за модерация само ако в коментара има линк?
 
От: Проблем с адски досаден спамър

Същият спамер продължава безскрупулно да рекламира сайта си, включително и днес под новина за загинало при катастрофа 8-годишно дете. Попаднах на тая тема чрез търсачката на форума, търсих дали има нещо за домейна на спамера.
 
Последно редактирано:
От: Проблем с адски досаден спамър

Офф то да е само той, напълни се с ла******та който спамят по на хората сайтовете.
 
От: Проблем с адски досаден спамър

Ако си преминал на автоматична модерация потърси вариант да блокираш постове с думите "точица,tochica". Виж по кое време е публикуван коментара и провери какъв му е IP адреса, забрани достъпа до сайта за този IP адрес.
 
Това са данните:

XaXo Криейшънс ООД
гр. София, жк Левски Г бл 4 вх. Д
МОЛ: Майкъл Кумар
Булстат: BG200845943
Tелeфон за контакт: 0884 200196

Обещал съм си да не сезирам никоя българска комисия, но просто някои хора трябва да бъдат спрени. Особено такива, които спамят наред и гнусните им коментари се наблюдават под такива новини.
 
От: Re: Проблем с адски досаден спамър

Това са данните:



Обещал съм си да не сезирам никоя българска комисия, но просто някои хора трябва да бъдат спрени. Особено такива, които спамят наред и гнусните им коментари се наблюдават под такива новини.

Само внимавай да не объркаш законите, с които ще обосновеш жалбата си. Много хора налитат на дефиницията за непоискано търговско съобщение дадена в ЗАКОНА ЗА ЕЛЕКТРОННА ТЪРГОВИЯ, а в конкретния случай с коментарния спам се късае за нелоялна търговска практика по силата на чл.68к от ЗАКОНА ЗА ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛЯ.
 

Горе