Проблем с верификацията в Google конзолата...

lowriderzzz

Well-Known Member
Привет привет!

Отдавна не бях влизал в Гугъл конзолата, кажи-речи от както направиха ъпдейна на интерфейса й. Ясно, че сега е много по добре изгледна за потребителите и честно казано и за мен е много лесна за ориентиране, но каква поза от това като не мога да си потвърдя (верифицирам) сайта.

Прикачените файлове показват нагледно какъв е проблема.

По принцип съм копнал кода, който ми дава в DNS настройките от cPanel-a на хостинга ми (3-тата снимка), както си му е реда, но пак неще. А този другия DNS txt record не го намирам. И преди да каже някой да изчакам ден-два, както е написано в инструкциите, вече седмица е така. Явно някъде другаде е проблема.

За другия ми сайт стана много лесно и по принцип абсолютно същото нещо направих и за този, но нещо неще да иска. Какво може да съм объркал?

Ако може за малко съдействие...
Благодаря :)
 

Прикачени файлове

  • verify error 1.png
    verify error 1.png
    86.1 KB · Преглеждания: 17
  • verify error 2.png
    verify error 2.png
    78.6 KB · Преглеждания: 20
  • verify error 3.png
    verify error 3.png
    57.1 KB · Преглеждания: 18
През Google analytics и Google tag manager не става ли?

За да го вържа към аналитикса първо не трябва ли в конзолата да е както трябва. В аналитикса нищо не показва в момента (на search console бутона имам предвид).

За таг мениджъра - идея си нямам,дали може от там.
 
Аха и на мен ми се случи това гадно нещо, за това като го добавяш го добави URL Prefix и си верифицирай със метатаг. Това със txt запис два дни не ми го отчете.
url.png
 
Аха и на мен ми се случи това гадно нещо, за това като го добавяш го добави URL Prefix и си верифицирай със метатаг. Това със txt запис два дни не ми го отчете.
Виж файлът 18182


Ясно, че ще трябва да стане по другия начин с префикса, само че не ми ясно коя версия да въведа: https://www... или само https:// и която и от двете да въведа дали ще ми събира данни, за тези които ме намират само от другата.

Въведох го още вчера. Изписа , че му трябва малко време да обработи данните, днеска гледам, че е готово, но няма никаква статистика. Знам, че ще кажете, че не е минало никакво време, за да се събере такава, но в моя защита да кажа, че като въведох другия ми сайт в конзолата чрез DNS настройките, веднага го отчете и показа исторички данни (което честно казано ме очудва - не знам къде ги е събирало до този момент - под килима ли, по юргана ли, в килера ли :D :D )
 
При мен след като добавих сайта след ден започна да събира данни. А това с DNS ме разби направо ...караш ме да го пробвам сега.
 
При мен след като добавих сайта след ден започна да събира данни. А това с DNS ме разби направо ...караш ме да го пробвам сега.
Не те будалкам. С DNS го въведох и TXT и ми показа данни, от преди година даже
 
Здравейте,
не знам дали въпросът може да се съотнесе тук, но да попитам: Може ли да се напраят нива на достъп с различна парола за gmmail, Google Ads и Google Search Console?
И да обясня защо - искам една фирма да ми направи одит на сайта и те ми искат достъп до Google Ads и Google Search Console, но така те ще получат и достъп до gmail пощата ми, което аз не искам. И това е така,защото и трите се достъпват с една парола, и аз още не мога да открия възможно ли е тази парола да се различава?
 
Вместо да се занимаваш с dns записи, просто свали файла и пробвай така, супер лесно и просто.
 
Да, имаше и код в хед частта. С DNS е най-неприятния сценарии.

Да, принципно трябва да се прави от човек с опит, за това винаги файл, доста пъти гледам лош опит за редактиране на dns и записи, което е доста елементарно но явно трудно за доста хора.
 
Да, принципно трябва да се прави от човек с опит, за това винаги файл, доста пъти гледам лош опит за редактиране на dns и записи, което е доста елементарно но явно трудно за доста хора.
Да, за това е и отделен като отделна опция, защото е идея по-адванс. За една обикновена ауторизация да се иска да ръчкаш из запистите на домейна, според мен е малко too much. :)
 

Горе