Проблем с договор на Виваком

От: Проблем с договор на Виваком

А защо никой не казва единственото нормално решение когато са те прецакали с договор? Просто спираш да плащаш.

Като гърците ли? Ооо, колко лоши са мобилните оператори, които ти дава на хората да подписват договори БЕЗ ДА ГИ ЧЕТАТ!?!?!?!

Ооо, каква несправедливост! Правда! Равенство! Братство! :| Да живее Коминтерна!
 
От: Проблем с договор на Виваком

Като гърците ли? Ооо, колко лоши са мобилните оператори, които ти дава на хората да подписват договори БЕЗ ДА ГИ ЧЕТАТ!?!?!?!

Ооо, каква несправедливост! Правда! Равенство! Братство! :| Да живее Коминтерна!


Модела работи ли? Работи. Къде е драмата?

Свобода! Равенство! Братство! е с френски произход директно от центъра на демокрацията по западняшки.

И да в БГ мобилните оператори са недобросъвестни и некоректни към клиентите си.
 
От: Проблем с договор на Виваком

Модела работи ли? Работи. Къде е драмата?

Свобода! Равенство! Братство! е с френски произход директно от центъра на демокрацията по западняшки.

И да в БГ мобилните оператори са недобросъвестни и некоректни към клиентите си.

Ми реално не - не работи модела. Плащат си като попове, цъкат им по едни 30 Евро на ден от банкомата и траят...

Аз специално написах "Правда", а не Свобода, защото темата е една голяма несправедливост!!!! Как може така да прилъгват хората да подписват договори без да ги четат!?!? Закриват им очите ли, забраняват им докато са в офисите на Виваком ли? Не мога да разбера. Някой запознат може ли да каже какъв прийом използват, за да не могат клетите хорица да си прочетат условията преди да сложат парафа!!? Несправедливо е! Не е честно просто! Не е!

Да се борим, братя! Когато трупаш продукти в количката в Супермаркета без да гледаш цените и накрая на касата се окаже, че дължиш 100-на лева, как да не се възмутиш и как да не откажеш да им платиш!!!! Щото не е справедливо просто - в БГ супермаркет веригите са недобросъвестни и некоректни към клиентите си. Това е! :|

Чудихме се как е станало, като ние не сме подписвали договор, а само закрихме част от услугите... И тогава вече ни стана ясно, че той ни е направил договор, без да ни каже, като ни е лъгал, че се подписваме за прекратяване.....


Мда, вината е у мобилния оператор, а не в това, че нормален човек най-малкото би проверил какво подписва, да обърне страницата, да прочете договор ли е, запис на заповед ли е, документ удостоверяващ даряване на органи, Съгласие да приемеш у дома си семейство бежанци, завещание и т.н.

ПРАВДА!!!!!
 
От: От: Проблем с договор на Виваком

Ми реално не - не работи модела. Плащат си като попове, цъкат им по едни 30 Евро на ден от банкомата и траят...

Аз специално написах "Правда", а не Свобода, защото темата е една голяма несправедливост!!!! Как може така да прилъгват хората да подписват договори без да ги четат!?!? Закриват им очите ли, забраняват им докато са в офисите на Виваком ли? Не мога да разбера. Някой запознат може ли да каже какъв прийом използват, за да не могат клетите хорица да си прочетат условията преди да сложат парафа!!? Несправедливо е! Не е честно просто! Не е!

Да се борим, братя! Когато трупаш продукти в количката в Супермаркета без да гледаш цените и накрая на касата се окаже, че дължиш 100-на лева, как да не се възмутиш и как да не откажеш да им платиш!!!! Щото не е справедливо просто - в БГ супермаркет веригите са недобросъвестни и некоректни към клиентите си. Това е! :|



Мда, вината е у мобилния оператор, а не в това, че нормален човек най-малкото би проверил какво подписва, да обърне страницата, да прочете договор ли е, запис на заповед ли е, документ удостоверяващ даряване на органи, Съгласие да приемеш у дома си семейство бежанци, завещание и т.н.

ПРАВДА!!!!!

Виж сега, ясно е че хората трябва да четат това, което подписват. От тази гледна точка те са си виновни. Но ти защитаваш мобилните оператори и казваш, че те нямат никаква вина. А това, че лъжат, баламосват и се опитват по всякакъв начин да измъкнат колкото се може повече, нормално ли е. Според теб, така ли трябва да се държи една фирма с клиентите си?
 
От: Re: Проблем с договор на Виваком

Ще висят и ще бавят другите, да. Останалото не го четох, няма и смисъл. След като това е нещото, което те притеснява - както те, така и всеки нахендрил се с кофти договор си го заслужава. Аман от мързели и "заети" хора.

И аз съм зает, но отделям от времето си, за да се запозная с това, което подписвам за да не рева във форумите в последствие. Та ако имаш акъл, ще разбереш какво ти говоря, ако не ... е не мисля, да бъда отново многословен и да ви уча на неща, които би трябвало да знаете. Радвайте се на спечелените 30 минути от прочитане на договор, духайте супата и си пускайте темите, като се окаже, че не получавате това което сте мислили ;)

П.П. От чисто любопитство изчетох мнението ти, и освен глупости друго не прочетох. А това за смяната на нокиите беше най-голямата глупост. Никой не подслушва заради физическото устройство. Промяната му няма да доведе до по-голяма сигурност.

Ама и от многознайковци като тебе няма свършване. Говориш за ниска култура без дори не подозираш, че това само по себе си е проява на ниска култура. Ей, ако знаеш колко такива отворковци ги има по форумите, дано не се мислиш за уникален със свойството си да се представяш като нещо повече като омаломажаваш другите.

Човека е написал темата супер културно, задал си е въпроса и очаква отговор в този стил. Вместо това се появява някакъв хубавец да му съобщи, че имал ниска култура, заслужавал това, заслужавал онова. А всички институции дето се възползват от наивността на хората са супер герои.

То и аз съм голям човеколюбец и съм на мнение, че всеки задължително трябва да си сърба попарата дето си е надробил. А хората всеки ден правят всевъзможни глупости и това няма да свърши. И въпреки това е по-добре да се отнасяме към това с разбиране и с не толкова ниска култура. Хубаво е и да си спазваме обещанията - ако си казал че няма да пишеш в една тема повече - спираш да пишеш и толкова.

Аз съм си имал работа с хора от сивия сектор и съм получавал евтина Нокия с анонимна предплатена карта за да си говоря с тях. Тогава нормалните телефони още си бяха с физическа клавиатура и дълго издържаща батерия.
 
От: От: Проблем с договор на Виваком

Виж сега, ясно е че хората трябва да четат това, което подписват. От тази гледна точка те са си виновни. Но ти защитаваш мобилните оператори и казваш, че те нямат никаква вина. А това, че лъжат, баламосват и се опитват по всякакъв начин да измъкнат колкото се може повече, нормално ли е. Според теб, така ли трябва да се държи една фирма с клиентите си?

Никой не оправдавам и никой не защитавам, нито ми е бащиния Виваком, нито имам тел. там, нито акции или интереси. Всичко опира до хората. АКо продължават да се държат като безмозъчни зомбита и се правят на тарикати като не гледат, питат и четат, така ще е. Виждаш, че нещо не е наред - казваш на място, подаваш адекватна жалба, не закупуваш техните продукти и т.н. Затова е свободен пазара. Но не е освободен от отговорността на потребителя да си гледа интереса.
 
От: Проблем с договор на Виваком

RealMoney, когато отиваш да хапваш в добре известен ресторант, да кажем Happy, искаш ли подробна информация за произхода на храната, дали е одобрена от разни институции, сертификати и т.н.?
 
От: Проблем с договор на Виваком

Тоз човек пусна една тема и не отговаря,,, чудим се дали не се е регистрирал с цел да направи антиреклама,,, тъпо
 
От: Проблем с договор на Виваком

Аз пък се чудя кога ще спрете да се изживявате като дефолтна жертва, и да имате измамата като стандарт. Точно Свиваком накарах да ми изпечатат 50 страници договор, и бесната леля се изприщи от яд! После след връщането на оборудването си щипнаха сумата, все едно не съм им го върнал. Аз съм подготвен за тъпите им врътки и не познаха, но трябва ли всеки да е наясно с манталитета на тия мангали? Айде в банката да ти изчезват по 50 лева месечно от сметката, и като се усетиш - "сори майна, да си гледал".
Нахлузили на майка ми двугодишен договор, без дори да подозира. Прехвърлих го на мен, и отивам да се разправям. Явно ме прецениха отдалеч, и нещата приключиха много бързо, без дори да се разправят. Ама що да не набутат един пенсионер, зер кво ще ги прави тия 200 лева цял месец?
Одобрявате откровена измама, и има хиляди начини да ви нахлузят, ако всеки се чувства безнаказан, като операторите. Пожелавам на всички защитници да им мушнат по едно такова, да видят, че нямат правилен ход. Стигне ли се до ЧСИ - загубите отиват в четирицифрения обхват! Наскоро приеха закон да платиш половината такса на ЧСИ, ако и да докажеш, че си прав. Тия такси са бая дебели, май четирицифрени, дори да не си виновен!
 
От: Проблем с договор на Виваком

Това, че не си четете договорите е ваш проблем. И аз един път плащах 2 години за услуга, която не използвах, защото реших да подпиша един път без да чета, че имало оскъпяване. Но сам съм си виновен. Продавачите са там, за да продават, в случая да подписват хората нови договори. Стига вече да се изживяваме като жертви.

Ето ти и помощта - можеш да закриеш договора си, като платиш 3 или 6 такси на куп. Проверено е! Договор за 2 години го прекратих на 3-тия месец, но платих или 3 или 6 такси неустойка и нищо повече.
 
От: Проблем с договор на Виваком

Ами нали писах, че може да разтрогнеш договора първия месец без неустойка
Що не четете бре
 
От: Проблем с договор на Виваком

Прекратявам всеки неизгоден за мен договор с мобилен опреатор по мое желание когато ми кеф без да им платя една стотинка.

Така, че авторе на темата тегли им една и да си търсят кой да им плаща 2 години.
 
От: Проблем с договор на Виваком

Прекратявам всеки неизгоден за мен договор с мобилен опреатор по мое желание когато ми кеф без да им платя една стотинка.

Така, че авторе на темата тегли им една и да си търсят кой да им плаща 2 години.

Малко повече инфо плс
 
От: Проблем с договор на Виваком

И нема те търсят с фирми за събиране, тъй ли

И да те търстя голям праз. Или пък никога не взмеаш карти на тове име. Мангалите се продават за 5-10 лв
 
От: Проблем с договор на Виваком

И да те търстя голям праз. Или пък никога не взмеаш карти на тове име. Мангалите се продават за 5-10 лв
Мисълта ти тече по цигански
 
От: Проблем с договор на Виваком

Спираш да плащаш просто и да се спасяват.

Хммм, дали? Да,ама не.
Като му връчат заповед за изпълнение, която много вероятно ще метне в боклука (както не един е правил) и изведнъж "изненадващо" му се появи покана за доброволно изпълнение от ЧСИ/ДСИ...дали ще си спомни за тези "мъдри"съвети?

Само не разбрах, как някой подписва договор без да чете. Не, че не го виждам. Напротив, масово е. Но, сложиш ли си подписа...поемаш и съответните задължения.
Че служителите все бързат да бъде подписан договора е факт. Но, какво ви пука за тяхната припряност?

Аз скоро в офис на Виваком се направих на разсеяна и нищо незнаеща, задавах глупави въпроси, гледах неразбиращо. Такива глупости ми наприказваха, че не знаех да започна да се смея или да започна да ги бия.:))))
 
От: Проблем с договор на Виваком

Хммм, дали? Да,ама не.
Като му връчат заповед за изпълнение, която много вероятно ще метне в боклука (както не един е правил) и изведнъж "изненадващо" му се появи покана за доброволно изпълнение от ЧСИ/ДСИ...дали ще си спомни за тези "мъдри"съвети?


Баш си е да. До сега пари не знам да са взели от някого решил да не им плаща. Не казвам, че няма и такива разбира се. Но познавам десетки хора с неплатни сметки и при 3те опреатора без никакви проблеми с това, още по-малко някой да им е връчвал каквото и да е.
 
От: Проблем с договор на Виваком

Спираш да плащаш просто и да се спасяват.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=414144 5 години по-късно, от датата на написване, когато държавата е в още по-окаяно положение, както и народа, и за 20 лева ще ти пратят, тези отрепки да ти вземат парата..

Това за мангалите е редовната схема, особено при предплатени карти, ама за услуга като интернет или карта на сметка, как го виждаш? В днешно време има камери, глупости, ако решат ще те намерят! И този номер, ако го ползваш за интернет, нали им трябва адрес, където да бъде инсталиран? Ако го ползваш за мобилния, ще те засекат откъде звъниш и т.н и т.н. Как ще им се скриеш само с фалшиво име..
 

Горе