Проблем с досадни ботове

alabam4eto

Active Member
Здравейте колеги,
От дълго време не бях влизал във форума, но ето, че сега ми се наложи съвет от колеги.
От около 14 дена наблюдавам завишен трафик на сайта от USA и Малко от UK. Смъкнах си Raw Access Log в рамките на 2-3 дена ги наблюдава.

Един от най-честите дразнители се оказва bing бота, който влиза и с различни ИП (compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) / и даже май е фалшив бот ...
Втория наглец е (compatible; MJ12bot/v1.4.5; http://www.majestic12.co.uk/bot.php)

Та Bing.com и още повече тоя бот маджестик не са ми приоритетни а от бинг я има 10 посещения на ден я не...
Въпроса ми е кой е най-елегантния начин в случая дал ида ги огранича с robots.txt или директен бан от .htaccess ако имате списък с други досадни роботи да си ги добвая от сега :)
 
majesic бота от htacess имаше споделян код във форума може да го издириш със сърч за MJ12bot тези ботове не вингаи изпълняват роботса и затова е добре да ги спреш в хтакссес


за бинг едно по различно мнение - щото излиза точно да сме евтини на триците и скъпи на брашното незнам колко плащаш за хостинг ама трафика от бинг и която и да е друга легитмна търсачка е силно таргетиран трафик... абослютния минимум за такъв е 5 цента на клик за да вкараш посетители на сайта си (да не говорим че в някой ниши стига до 1 евро за адвертайзъра за да вкарва посетители)

та 5 - 10 посетителя на ден това са 150 -300 посетителя на месец това прави 7.50 -15.00 $ отгоре на месец директни пропуснати ползи от избора на хостинг на който трябва да баннеш бинг за да се вместиш....

или ако плащаш два лева на месец за хостинг реалния ти разход за да компенсираш таргетирания трафик на ниво преди да баннеш бинг бота и да компенсираш със силно таргетирано ппц е 12 - 23 лв...

пс няма да разтягам локум как като баннеш бинг ставаш заложник 1 източник... нито с калкулация с 10 посетители на ден в нишата на хостинга където кликовете са по евро + (за чужбина де) или в афф нишите за чужбина където 10 посетителя на ден за някоя хубава думичка може да са една продажба на на ден или на няколко дни...
 
Последно редактирано от модератор:

Горе