Проблем с изчезнали "Сходни продукти" в продуктовата страница - Opencart 2.0.1.1

Blinky

Owner
Здравейте приятели,

Исках да питам дали някой случайно е попадал на този проблем. Нещо не ми излизат на клиентската част, а реално в админа (на съответния продукт) са заложени. Просто визуализацията липсва малко. :) Някой да има някакви идеи и предположения. Четох насам натам, но нищо конкретно не са изплюли като решение. Просто проверявам дали някой е имал подобен проблем и го е решил. Иначе лесно ще си го реша проблема с един модул за Related Products, но първо имам предположения, че ще се скара със сегашния (все пак е там, но не работи), и второ - дефолтния по ми допада как излиза след контента, а не като таб. :) Нещо се е счупило и се чудя какво. Продължавам с ровенето. Ако стигна до някакво решение, ще драсна тук. Да го има като решен проблем. ;)

Мерси предварително на всеки включил се и проявил интерес към темата. :)
 
От: Проблем с изчезнали "Сходни продукти" в продуктовата страница - Opencart 2.0.1.1

Категорията вижда ли ти се в менюто, ако не значи е с дълго име изтрий я и направи нова с по кратко име, също така и марката да не е с дълго име провери ако и тя триеш и съкращаваш името
 
Хм, не мисля, че е това. Името на продукта е с дълго има - по-скоро URL адреса.

Говорим за отдолу имам сходни продукти под всеки продукт, заредени са от админа, но не се визуализират при клиентската част. Това е големия шит. И ровя се чудя, и не ми го ражда от къде е дошло това. ;) А още по-странното беше, че работеха, ама нали се сещате - "то така си беше". :)
 
От: Проблем с изчезнали "Сходни продукти" в продуктовата страница - Opencart 2.0.1.1

виж някъде в product.tpl <div class="trigger-title"><a href="#">Related Products</a></div> след тези редове може да имаш грешка
 
Re: От: Проблем с изчезнали "Сходни продукти" в продуктовата страница - Opencart 2.0.

виж някъде в product.tpl <div class="trigger-title"><a href="#">Related Products</a></div> след тези редове може да имаш грешка

Мм, не, всичко изглежда ОК честно казано. Иначе нагледно проблема е така:

7994148x.png


Но реално не се виждат изкарани:

7994150M.png


Това липсва като клас, само да кажа, че не е дефолтна тема. ;)
 
От: Проблем с изчезнали "Сходни продукти" в продуктовата страница - Opencart 2.0.1.1

коя е темата
няма ли как да поизтриете малко работи - (модула да се изтрие или изключи и да се включи отново)
и да тествате с два напълно нови продукта с по прости имена
 
От: Проблем с изчезнали "Сходни продукти" в продуктовата страница - Opencart 2.0.1.1

Той модула въобще не добавя съответния HTML към скелета на сайта, което означава, че е грешка някъде в логиката или изтрити (липсващи) tpl-ли или там каквито бяха файловете техните (отдавна не съм го барал OpenCart-а). Реално след като нямаш самия box за сходните продукти в дизайна, търси грешката първо във файловете на темата и после някъде из php логиката. Силно се съмнявам, че е изтрит някъде из файловете на темата кода за тоз див на сходните продукти ама така странично да гадаем и хвърляме боб е трудно :)
 
Да. След малко почвам да сравнявам файлове, защото малко вече не му хващам спатиите. Иначе няма какво за гадаене. Казвам си всичко. :) Не знам какво инфо е нужно, за да ориентирам хората. ;) Ще търся в логиките на кода, защото не е трито нищо със сигурност. ;)
 
От: Проблем с изчезнали "Сходни продукти" в продуктовата страница - Opencart 2.0.1.1

Първо от там трябваше да почнеш - имали го кода в темплейта.
 
Re: От: Проблем с изчезнали "Сходни продукти" в продуктовата страница - Opencart 2.0.

Първо от там трябваше да почнеш - имали го кода в темплейта.

Май е позачензал гледам. ;) Работи се по въпроса да се върне. Но по-неясното е как е изчезнал. ;)
 
От: Проблем с изчезнали "Сходни продукти" в продуктовата страница - Opencart 2.0.1.1

Преди време ми беше влезнал точно такъв таск, за изчезнали сходни продукти. Но след справка в svn history_то се оказа, че такива въобще е нямало, никога.
Но клиента беше доста сигурен, че ги е виждал :-D
 
Аз не само съм ги виждал, но съм ги редактирал. Лошото е, че клиента започна да си го пълни и "нищо не е пипал" , та сега изръчках цялата система и не са спрени никъде от админа, но вече на ниво код е загадка защо са поизчезнали. ;)
 
От: Проблем с изчезнали "Сходни продукти" в продуктовата страница - Opencart 2.0.1.1

Като идея, може да провериш дали имаш създадени error_log-ове, ако са спрени грешките, може просто скрипта да спира до там изпълнението на кода (разбира се, може и да ги пуснеш направо и да видиш какво става) :idea:
 
Искам да укажа специални благодарности на chopardo, който явно е доста навътре с кодинга на Opencart. :)

Просто SEO модула беше омазал кода на продуктовата страница .tpl ;) Изкючи се и се върнаха старите кодове по страница и всичко си тръгна. ;)
 
От: Re: Проблем с изчезнали "Сходни продукти" в продуктовата страница - Opencart 2.0.

Искам да укажа специални благодарности на chopardo, който явно е доста навътре с кодинга на Opencart. :)
Благодаря и успех :)
 
От: Проблем с изчезнали "Сходни продукти" в продуктовата страница - Opencart 2.0.1.1

Голяма помия тоя опенкарт
 
От: Re: Проблем с изчезнали "Сходни продукти" в продуктовата страница - Opencart 2.0.

Просто SEO модула беше омазал кода на продуктовата страница .tpl ;) Изкючи се и се върнаха старите кодове по страница и всичко си тръгна. ;)

Тези модули нали си имат поддръжка ? Защо не потърсиш помощ от разработчика, често се случва да се правят индивидуални промени за определени теми. Моето лично мнение за подобни модули относно "seo" е че са пълен шит - повечето случаи може да ти навредят като ти създават проблеми с други често използвани, но наистина полезни модули които искаш да сложиш в магазина си, имат тежък код, който може да бъде и доста некачествено направен, а ползата ако има такава не може да бъде гарантирана.
 

Горе