Проблем с изчистване на текст

Странникът

Well-Known Member
Имам един проблем, с поле за изчистване на текст. Не разбирам от PHP, знанията ми са на елементарно ниво и тепърва почвам да го уча. С голямо усилие успях да направя това което искам, но се сблъсках с един проблем, който не мога да реша.
За сайта който имам ползвам Уордпрес. Но имам няколко инсталирани системи и искам на началната страница да изкарвам като анонс последната публикувана статия от всяка секция. Особеното е, че началната страница е статична, и искам да вземам информацията от базата данни. Справих се с това, има резултат. Проблемът е, че когато в статията има снимка и тази снимка има текст - и текста излиза. А Уордпрес има различна настройка за текста - настройка която пречи. Както се вижда от снимката която съм показал, в конкретния случай това е текста:
[caption id="attachment_5611" align="alignleft" width="220" caption="Томас Транстрьомер (Tomas Transtromer) е е носител на Нобеловата награда за литература"] [/caption]
Искам всичко което е заключено между [caption id ... [/caption] да не се показва. Търсих решение на проблема, предполагам, че може да се реши с preg_replace но не знам как да го направя. Бих бил благодарен ако ми помогнете...
Благодаря ви предварително.
tri.jpg
 
От: Проблем с изчистване на текст

Покажи как си се 'справил', демек сорса на началната страница. По някакъв странен начин дърпаш контента щом излиза така. Caption-ът обикновено изглежда като '<p>' елемент, приятно форматиран.

Нещо такова трябва да е:

PHP:
<?php
//for each category, show 1 posts
$cat_args=array(
  'orderby' => 'name',
  'order' => 'ASC'
   );
$categories=get_categories($cat_args);
  foreach($categories as $category) { 
    $args=array(
      'showposts' => 1,
      'category__in' => array($category->term_id),
      'caller_get_posts'=>1
    );
    $posts=get_posts($args);
      if ($posts) {
        echo '<p>Category: <a href="' . get_category_link(  $category->term_id ) . '" title="' . sprintf( __( "View all posts in  %s" ), $category->name ) . '" ' . '>' .  $category->name.'</a> </p> ';
        foreach($posts as $post) {
          setup_postdata($post); ?>
          <h3><a href="<?php the_permalink() ?>"  rel="bookmark" title="Permanent Link to <?php the_title_attribute();  ?>"><?php the_title(); ?></a></h3>
          <?php the_content(); ?>
          <?php
        } // foreach($posts
      } // if ($posts
    } // foreach($categories
?>
Оригинал: http://stackoverflow.com/questions/1780386/looping-through-wordpress-categories
 
Последно редактирано:
От: Проблем с изчистване на текст

Кода не е нещо специално, а напротив - предполагам, че вероятно и има грешки, но за сега работи и с негова помощ успявам да изкарам последно добавена статия, независимо от коя категория е.
Ето и самия код:

PHP:
<?php
$zaiavka = "SELECT * FROM wp_posts where post_status='publish' order by id DESC LIMIT 0,1";
$result = mysql_query($zaiavka) or die (mysql_error());
while($data = mysql_fetch_assoc($result)) {
$words = explode(' ', $data['post_content']);
$i = 0;
$word='';
foreach($words as $w){
$i++;

if($i < 100){
$word.=$w.' ';
}

}
$word=$word.'<a href="/nauka/?p='.$data['ID'].'">вижте повече...</a>';

echo "<h2>".$data['post_title']."</h2>
".$word;
}
?>
 
От: Проблем с изчистване на текст

Ами то едва ли има грешки щом работи, ама така просто заобикаляш Уордпреса, пък той има нужда да прекара суровия пост контент през неговите си функции, за да изглежда всичко нормално. Пробвай примера горе. Разбираш достатъчно та да си го донагласиш.
 
От: Проблем с изчистване на текст

Да, ще опитам това решение, благодаря за помоща. Макар, че искам да нямам нищо общо с всякакви файлове на системата - просто защото тя е една от най-тежките системи и натоварва допълнително хостинга. Достатъчно ми е да вземам анонса директно от базата данни и вече получения резултат да си го обработя сам, а не да минава през файловете на системата. За това и се спрях на това решение, което за мен е удачно - просто с preg_replace да премахна този коментар - само заради един анонс е излишно да се показва и текста на картинката, при положение, че първите две-три изречения от статията се виждат.
 
От: Проблем с изчистване на текст

Здравейте!
Моля помогнете и на мен. Не знам защо ми дава тази грешка при отваряне на сайта - нов е, сега качих съдържание. Адрес: www дот orgasmshelp дот com
 
От: От: Проблем с изчистване на текст

O`k. Извиках неволята и се справих в някаква степен.
 
От: Проблем с изчистване на текст

Вероятно като си пействал новия контент си забърсал/добавил някой и друг таг.
Гледам таблички ползва, затова е малко по-трудно да се открие къде точно се чупи.
 
От: Проблем с изчистване на текст

Намери си в кода следния текст:
HTML:
<title>FemVigor</title>  <meta content="Evrsoft First Page" name="GENERATOR"> </head><body>
и в следващия таг <table> добави align="center", че да стане
HTML:
<table align="center">
 

Горе