Проблем с интегрирането на Google Adsense в blog.bg

borkata

New Member
Здравейте, имам малко затруднение в интегрирането на google adsense в блог.бг ! Много ще се радвам ако някой може да ми помогне .
Та.. проблема е следния ... Робота на Adsense не обхожда блога ми ... иска ми удостоверение на блога ми . Питах администраторите и те ми казаха , че това не трябва да се прави, че само трябва да сложа PUK кода в настроиките на блога и рекламите сами почвали да се появяват... Аз съм направил настройките за рекламите ... сложил съм кода ... и въобще всичко , което пише, че трябва да се направи ... мисля , че съм го направил и все още нямам реклами в блога си.
Та реших да ви попитам дали може да ми помогнете с удостоверяването или ако не е в него проблема .. какво съм объркал.
Мерси предварително на всички :)
 
От: Проблем с интегрирането на Google Adsense в blog.bg

petya77 ... и това съм направил .. но резултата е същия :(
 
От: Проблем с интегрирането на Google Adsense в blog.bg

Не схващам? Адсенсе "бота" нищо не трябва да обхожда. Кода къде си го сложил? След като са ти казали само номера да си въведеш в настройките защо слагаш кодове?
 
От: Проблем с интегрирането на Google Adsense в blog.bg

Не схващам? Адсенсе "бота" нищо не трябва да обхожда. Кода къде си го сложил? След като са ти казали само номера да си въведеш в настройките защо слагаш кодове?

PUK кода го сложих в настройките на блога... кадето му е мястото.
Въпрос? - Защо робота да не трябва да обхожда нищо ... нали това му е работата ? или аз не съм разбрал правилно .. ще ми разясниш ли повече ?
Мерси предварително :)
 
От: Проблем с интегрирането на Google Adsense в blog.bg

Добре ... можеш ли да ми кажеш ти точно какво направи за да ти тръгнат рекламите .. стъпка по стъпка за да мога да си открия грешката . Ако ти се занимава де :)
Мерси предварително ;)
 
От: Проблем с интегрирането на Google Adsense в blog.bg

Настройки на блога > AdSense: Избери - "От дясно" или "под постинга" и cамо вписваш това в празното поле: pub-ХХХХХ..... и запазваш.
 
От: Проблем с интегрирането на Google Adsense в blog.bg

Влезте в профила си в Google, копирайте и поставете PUB код-а в полето в Настройки в Blog.bg. Сложете целия PUB код. Пример: pub-хххххххххххххххх, като хххххххххххххххх е генерирания Ви номер.

След това насочените реклами ще започнат да се появяват на блога Ви.*

Не разбирам, не би трябвало да има никакъв проблем ако си одобрен от adsense???
 
От: Проблем с интегрирането на Google Adsense в blog.bg

И аз така разбрах .. въпросът ми е какви настройки да направя в профила си в Adsense ? В блога съм сложил PUB кода избрал съм каде да ми се показват рекламите и запазих .. там би трябвало да няма грешка... Явно в Adsense нещо не съм направил както трябва .. :(
 
От: Проблем с интегрирането на Google Adsense в blog.bg

никакви настройки не ти трябват.
 
От: Проблем с интегрирането на Google Adsense в blog.bg

Е как така ... не може да не се правят все някакви настройки ?
 
От: Проблем с интегрирането на Google Adsense в blog.bg

Не се правят никакви настройки, просто изчакай малко, каналите в адсенс се правят за проследяване, не е задължително и не влияе на рекламите.
 
От: Проблем с интегрирането на Google Adsense в blog.bg

Ами махнах ги .. и като по чудо ми се появиха рекламите ... хаха от 20 дена го мъча тоя адсенс и най-накрая някакво развитие :) Мерси много за помоща ;)
А и искам само последно въпросче да задам .. някаква идея след колко време ще почнат да ми се появяват истински реклами .. защото тези сега са от безплатните , които ми излязоха на блога ?
 
От: Проблем с интегрирането на Google Adsense в blog.bg

Гледай ся, на пари от адсенс не се надявай, освен ако нямаш сайт с +1000 на ден, че и повече за БГ сайт. Или пък ако не си типичният webmaster - с +20 малки сайта, но ме съмнява,тъй че ти си направи сметка дали има смисъл да се бъхтиш с българските сайтове и мизерните реклами от по 1 стотинки или да идеш да направиш сайт на английски и да се развиваш там.

по въпроса: рекламите се показват според контента ти, обикновено за 15-20 минути на адсенса му става ясно за какво е страницата ти и почва да слага релативни реклами, но както казах - в бг е адската мизерия с адсенс.
 
От: Проблем с интегрирането на Google Adsense в blog.bg

Да разбирам те :) аз и не съм очаквал много от адсенс. просто реших , че е начин за малко странични приходи и реших да го пробвам .. не смятам само на това да разчитам ... ще видя как ще потръгнат нещатата и ако найстина няма никакъв смисъл .. няма и да се занимавам :)
Мерси много за помоща и информацията ;)
С уважения ,
Борислав
 

Горе