Проблем с качване на снимки в Wordpress

Keiti

Active Member
Здравейте,

Някой може ли да каже, на какво се дължи следния проблем: Става дума за сайт в WP, който функционира от 2 месеца. От известно време прави проблем при качване на снимки. В началото започна с леко забавяне и надпис за грешка, но след излизане от подменюто се оправяше. Вече и това не помага. Възможно ли е да е пълна паметта или последната версия на WP, да създава бъг. Нищо не позволява да бъде качено с обем на снимка и повече. П.П: Снимките са с обем 5 kb.
 
Каква е грешката, която вади?
 
От: Проблем с качване на снимки в Wordpress

Най-вероятно, че няма права за качване, но ще изчакаме отговора.. Вдигането правата в такъв случай на цялата папка на 755 или 777 не е най-удачния вариант според мен, а по-добре с изброяване на разширенията .. Поне аз така реших този проблем, тъй като при нов или ъпдейтнат уърдепрес не ми позволяваше да мятам директно файловете с новата гъзарийка - влачене.
 
От: Проблем с качване на снимки в Wordpress

Проблема ти е с недостатъчно рам за пхп процеса. Виж напътствията тук http://wordpress.org/support/topic/fatal-error-allowed-memory-size-6#post-1017842
Най-добре сложи това define('WP_MEMORY_LIMIT', '128M'); в wp-config.php

Не е задължително тази грешка да е защото не достига памет за процеса. Още повече, че при повечето хостинги директната промяна на memory limit-a не е позволена и няма да се получи. Без лог просто гадаете.

Иначе да, възможно е да е от това, след последните промени WP иска доста повече рам, като препоръчват да е поне 128 или 256 за php.

Здравейте,

Някой може ли да каже, на какво се дължи следния проблем: Става дума за сайт в WP, който функционира от 2 месеца. От известно време прави проблем при качване на снимки. В началото започна с леко забавяне и надпис за грешка, но след излизане от подменюто се оправяше. Вече и това не помага. Възможно ли е да е пълна паметта или последната версия на WP, да създава бъг. Нищо не позволява да бъде качено с обем на снимка и повече. П.П: Снимките са с обем 5 kb.

Провери error log-a в панела (трябва да имаш с какъвто и панел да си) и ако не ти подскаже какъв е проблема пусни грешката тук да я видим.
 
От: Проблем с качване на снимки в Wordpress

Пиши си на съпорта на хостинга и ще го оправят. Това е масово срещан проблем.
 
Re: От: Проблем с качване на снимки в Wordpress

Не е задължително тази грешка да е защото не достига памет за процеса. Още повече, че при повечето хостинги директната промяна на memory limit-a не е позволена и няма да се получи. Без лог просто гадаете.

Иначе да, възможно е да е от това, след последните промени WP иска доста повече рам, като препоръчват да е поне 128 или 256 за php.



Провери error log-a в панела (трябва да имаш с какъвто и панел да си) и ако не ти подскаже какъв е проблема пусни грешката тук да я видим.

В 95% от случаите въпросната грешка идва точно от това, а в останалите случаи и от mod_security. А след като е клиентка на ICN мисля, че проблема е точно в рамта.
 
От: Re: От: Проблем с качване на снимки в Wordpress

В 95% от случаите въпросната грешка идва точно от това, а в останалите случаи и от mod_security. А след като е клиентка на ICN мисля, че проблема е точно в рамта.

Аз се сещам за поне 10 причини, които не биха се дължали нито на mod_security, нито на memory limit. Съгласен, че може да е от това, но как е на сървърите на ICN нямам никаква представа и не си падам по догадките. За това хората когато имат проблем качват лог с питането си.
 
От: Re: От: Проблем с качване на снимки в Wordpress

Благодаря на всички, за сега за съветите и отговорите. Писах на ICN и сега чакам отговор от там, за да зная конкретно на къде да се насоча. В случаи, че имат решение и проблема е там ще пиша, за да знаят и други ако се наложи.
 
От: Re: От: Проблем с качване на снимки в Wordpress

Проблема се оказа в сървърите на ICN, ако някой има сходен проблем може да се обърне към тях.
 
Bullshit.
Още няколко символа.
 
От: Проблем с качване на снимки в Wordpress

Аз имах същия проблем (и още го имам) на хостинг при ICN. Писах им, казаха че били оправили нещо, ама нищо не са оправили. Накрая ми писна да се занимавам с техните глупости и сигурно ще го местя.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Проблем с качване на снимки в Wordpress

Още един умен човек имало в форума :rolleyes:
Аз имах същия проблем (и още го имам) на хостинг при ICN. Писах им, казаха че били оправили нещо, ама нищо не са оправили. Накрая ми писна да се занимавам с техните глупости и сигурно ще го местя.
 
От: Проблем с качване на снимки в Wordpress

Ами така е, моите сайтове по принцип са на суперхостинг и там никакви проблеми, страхотен съпорт. Един стар сайт на клиент е на ICN и те щом най-популярната cms не може да подкарат като хората, какво остава...
 

Горе