Проблем с местене на сайта...

nedqlkov

Member
Здравейте. Вчера преместих един сайт от host.bg на друг хост и плугина който най-много ми трябва неще да тръгне ( https://wordpress.org/plugins/social-polls-by-opinionstage/ ). Някой има ли представа какъв може да е проблема ? Търсих из плугина някакви кофигурационни файлове, но няма такива неща. Изтрих го, добавих го на ново и пак не тръгва...
 
От: Проблем с местене на сайта...

Кано го изтри му изтрий и таблиците от базата, понеже като го махнеш остават и става боза.след това го преинсталирай и би трябвало дапе ОК.
 
От: Проблем с местене на сайта...

Здравейте. Вчера преместих един сайт от host.bg на друг хост и плугина който най-много ми трябва неще да тръгне ( https://wordpress.org/plugins/social-polls-by-opinionstage/ ). Някой има ли представа какъв може да е проблема ? Търсих из плугина някакви кофигурационни файлове, но няма такива неща. Изтрих го, добавих го на ново и пак не тръгва...
Как така не ще да тръгне? Грешки няма ли?
 
От: Проблем с местене на сайта...

Как така не ще да тръгне? Грешки няма ли?

Не изкарва грешка, нищо... принципно мисля, че точно този плугин се хоства реално другаде и с джава скрипт изкарва анкетата. Точно затова немога да разбера какъв е проблема. Все пак ако не намеря решение, ще преинсталирам wordpressа и ще направя всичко на ново.
 
От: Проблем с местене на сайта...

Не изкарва грешка, нищо... принципно мисля, че точно този плугин се хоства реално другаде и с джава скрипт изкарва анкетата. Точно затова немога да разбера какъв е проблема. Все пак ако не намеря решение, ще преинсталирам wordpressа и ще направя всичко на ново.
Ако си се преместил на coolicehostНещоси там е малко ташак работа и може да е баннало ип-то на сървура където се хоства анкетата.
 
От: Проблем с местене на сайта...

Ако си се преместил на coolicehostНещоси там е малко ташак работа и може да е баннало ип-то на сървура където се хоства анкетата.

Баш това беше проблема :D. Мерси, че ме светна :)
 
От: Проблем с местене на сайта...

Баш това беше проблема :D. Мерси, че ме светна :)
Направо си направи букмарк с линка към файерлола :D ako ползваш външни услуги
 
Мисля че той не е при мен защото няма нито един тикет рикуест за нещо блокирано от сутринта :)

Иначе аз вярвам че не съм единствения хост който е подредил трите С-та по важност така : Сигурност, Скорост, Съвместимост :) другите комбинации в дъгосрочен план са в ущърб както на клиента така и на хостинга :)

@uphero ама е удобна опцииката да си махаш бана сам :)
 
От: Re: Проблем с местене на сайта...

Мисля че той не е при мен защото няма нито един тикет рикуест за нещо блокирано от сутринта :)

Иначе аз вярвам че не съм единствения хост който е подредил трите С-та по важност така : Сигурност, Скорост, Съвместимост :) другите комбинации в дъгосрочен план са в ущърб както на клиента така и на хостинга :)

@uphero ама е удобна опцииката да си махаш бана сам :)
Ама е добре и да се маха бана завинаги, че е кофти през ден да триеш
 
От: Re: Проблем с местене на сайта...

Ако си с постоянно ип и влизаш предимно от него го пусни в тикет системата ще измислим нещо :)
Ако искам да отблокирам 100 други ИП?
 
май няма да стане .... много довери е се изисква да пусна толкова народ през файъруола ... макар че други хостинги (дори големи имена) просто не ползват нито фаиъруол нито web application firewall клиентите се оправят сами със секюритито както могат :) можеби на твоя проект ще му по добре на някакъв такъв :) Аз не се боря да хвана всеки клиент предлагам малко по специфична услуга която пасва на много голям процент от клиентите но като не пасва освен ако на проекта и трябва високо ниво защита ДДОС и тнт (и малки неудобства са допустими) няма нужда да се мъчим взаймно...

Но ако има достъчно желаещи ще пусна клонинг проект със сетъпа на някой от големите хостове със всичките му плюсове и минуси :)
 
От: Re: Проблем с местене на сайта...

Може поне фейсбук да не блокираш и другите "безопасни"
май няма да стане .... много довери е се изисква да пусна толкова народ през файъруола ... макар че други хостинги (дори големи имена) просто не ползват нито фаиъруол нито web application firewall клиентите се оправят сами със секюритито както могат :) можеби на твоя проект ще му по добре на някакъв такъв :) Аз не се боря да хвана всеки клиент предлагам малко по специфична услуга която пасва на много голям процент от клиентите но като не пасва освен ако на проекта и трябва високо ниво защита ДДОС и тнт (и малки неудобства са допустими) няма нужда да се мъчим взаймно...

Но ако има достъчно желаещи ще пусна клонинг проект със сетъпа на някой от големите хостове със всичките му плюсове и минуси :)
 
Хъм защо пък да е блокирало фейсбук ? Много сайтове който хоствам получават ежедневно огромно количество трафик от него и ползват както конекта така и други "по-особени" апликации за фб :wink: и всичко си работи на 6... Ако се случило това е по-скоро от апликация как е сработила с мод секюрити web applicaton firewall, който всеки може да си го спре за конкретен сайт от зелената икона в цпанела ... След като го задействащ определн брой пъти отива във другия

Mod_Security.png

ПП Ако някой ще изсипва повече постетиле от ФБ препоръчвам LiteSpeed плановете който са доста различни планове с Nginx Varnish / Microcahe, SSD...


Nginx Varnish / Microcahe, SSD - по висока скорост на сториджа / базата , повече неща кеширани в рама (APCU кеширане което е по-бързо от memcached предлаган от други хостинги) подходящи за сайтове със трафик който е по скоро равномерно разпределен през деня но с по-високи изисквания към базата данни.... ежедневните бекъпи и пазенето на няколко назад е подходящо за магазини.... 300 -800 минутни магазини и такива работещи бавно се хванаха в по-големите планове... а и такива с 5000 продукта имащи много връзки между продуктите ги визуализира доста бързичко дори и при първо отваряне...

LiteSpeed планове - държат на пиково натоварване -трафика да идва на големи удари и много онлайн посетители, много бързо пхп, високо ниво на ддос защита, с, сториджа е HDD затова дават повече пространство, обаче скороста на базата е по близка то тази на други не-специализираните хостинги и бекъпа е само седмичен...


ППП Ако някой пита защо няма ССД Лаит спиид хибрид ами лиценза за LiteSpeed е доста (стува повече от целия друг софтуер за един уебхостинг) и сървърите със ссд райд масиви са по скъпи и трябва да направим планове с по-малко пространство на по-висока цена или да е разпределено между повече клиенти на един сървър което още не му е дошло времето май...

ПППП

Ако някой се чуди какво точно прави мод секюрити докарван ей такива резултати на престижни секюрити тестове

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=49287&p=574572&viewfull=1#post574572

но все пак 100% сигурност няма затова винаги си ъпгрейдвайте скриптовете :)
 
Последно редактирано от модератор:

Горе