Проблем с печат на тениски

Green Bars

Well-Known Member
Здравейте,

поръчах да ми напечатат тениски с лого на гърдите /3 цветно/
Обаче единия цвят се разминава доста с това което съм пратил като файл /в cmyk са файловете дето съм изпратил/

Тези от фирмата казват че директно са отпечатили файла, както си е...

А клиента /в случая сестра ми/ е супер недоволна.

И се чудя какво да правя, какви са ми опциите?
 
От: Проблем с печат на тениски

Ми , управлението на цветовете много куца в доста рекламни фирми.
Зависи колко ти стиска да се разправяш и дали си им платил
Сигурен ли си че причината не е в твоя некалибриран монитор
 
От: Проблем с печат на тениски

Значи от същия файл са отпечатани три други тениски и визитни картички, които са с правилните цветове.

Имам и друг по-голям проблем. Тениските, които получих са 150гр/м2
при поръчани и заплатени тениски от 180гр/м2.

За съжаление съм платил авансово.
Някакви съвети как да направя рефънд, да си им върна тениските и да си ми връщат парите.
 
От: Проблем с печат на тениски

Някакви насоки как точно да се сезирам КЗП?
И да се консултирам ли с някого преди това?
 
От: Проблем с печат на тениски

Не, намираш им адреса в твоя град и просто отиваш там и си представяш казуса. Ще те накарат да го напишеш официално и да приложиш доказателства - щом имаш визитки и други тениски с правилните цветове - всичко ще е ок. Носи си доказателства за плащане, тяхната оферта и доказателство за разликата в грамажа на тениската. В едномесечен срок са длъжни да приключат с казуса. Обикновено в полза на купувача.
 
От: Проблем с печат на тениски

Проблема е че другите тениски и визитки са печатани в англия, тъй като на сестра ми компанията е там.
Единственото за което мога да се заям тук е за грамажа на тениските.
Което лесно се доказва, а и те във имейл си го потвърдиха че са нямали 180гр/м2 тениски и за това са ги направили на 150гр/м2.
Поне да бяха казали преди това и да попитат дали съм съгласен..
 
От: Проблем с печат на тениски

Тия от КЗП..
били в офиса до обяд само, после ходили по проверки..
Утре сутрин пак ще ходя до тях.
 
От: Проблем с печат на тениски

Тия от КЗП..
били в офиса до обяд само, после ходили по проверки..
Утре сутрин пак ще ходя до тях.

по добре първо звънни на тия от тениските и им обясни кво мислиш да правиш , ядвали ще искат да се стига до КЗП
 
Ех, прави си една пробна и след това се пуска цялата партида. Много непрофесионално от тяхна страна. Не се прави така. ;)

Еми какво правите, не им плащате и това е. Тя не си ли поиска една пробна преди да пусне цяла партида. :)
 
От: Проблем с печат на тениски

Колко броя са тениските? С Паралели не съм имал проблеми. Чак съм учуден.

Сега са в сезон (печат на календари) и вероятно им е лудница. Току виж са си казали "сега за няколко тениски няма да се обаждаме".

Моя съвет е твърдо и настойчиво да им кажеш, че си платил за други тениски и да ти върнат парите.
 
От: Проблем с печат на тениски

То така ще стане, в смисъл аз КЗП го оставям за краен вариант.
Просто исках да отида и да се консултирам с тях.
Естествено че ще се стигне до там ако се направят на интересни.

Проблема е че до тук не се признават за виновни и ако мине мине.
И друго от което не съм доволен, значи първо като ми направиха офертата казаха 4 дни. Като им платих казаха до 7 работни дни. А накрая реално станаха 9 работни дни, без да броя времето за доставка.

Като цяло много лошо впечатление ми правят за уж сериозна фирма.
 
От: Проблем с печат на тениски

Публикувай подробности на заднието си към тях (по възможност писмено изпратени към тях, като критерий за изискванията ти, за да разбера с какво да те насоча(им), като възможности за изискуеми редакции.
 
От: Проблем с печат на тениски

За съжаление КЗП не се занимават с поръчки направени от фирми, поне така ми казаха и ме посъветваха да се консултирам с юрист.
 
Re: От: Проблем с печат на тениски

За съжаление КЗП не се занимават с поръчки направени от фирми, поне така ми казаха и ме посъветваха да се консултирам с юрист.

Ей, кофти новина. И сега какво, ще се съдите? Или?
 
От: Проблем с печат на тениски

Е не, чакам сестра ми да реши какво да прави.
Първо ще си поискаме да ни изпратят това, което сме поръчали.
Ако откажат ще се търсят други решения.
В крайна сметка няма да оставя нещата ей така да минат, както явно на това разчитат /дето се вика ако мине мине/
 
От: Проблем с печат на тениски

Значи трябва да напиша официално писмо рекламация до фирмата /Паралели ООД/
Някой тук от форума дали има опит в писането на такива писма, ако може да удари едно рамо.

Благодаря!
 

Горе