Проблем с печат на тениски

От: Проблем с печат на тениски

Значи трябва да напиша официално писмо рекламация до фирмата /Паралели ООД/
Някой тук от форума дали има опит в писането на такива писма, ако може да удари едно рамо.

Благодаря!

Нищо сложно няма. Пример:

Уважаеми Паралели ООД,

При изпълнение на поръчката ми, то Вие сте допуснали грешка. Грешката е .... тук описваш грешката... . Това причинява проблеми с използването на закупените продукти, понеже те не са както сме ги поръчали. Молим да обравите проблема и да ни изрботите на ново продуките, като ние ще Ви върнем сгрешените.

С уважение,
Името ти

Ето едно на бързо.
 
От: Проблем с печат на тениски

За съжаление КЗП не се занимават с поръчки направени от фирми, поне така ми казаха и ме посъветваха да се консултирам с юрист.
Значи при поръчката си взел фактура на името на твоята фирма, така ли? Това, което си написал звучи двусмислено. КЗП нямат право да се месят в отношенията между две фирми, но могат да го правят, когато поръчителят на стоката/услугата е частно лице.
 
От: Проблем с печат на тениски

Тест, точно това което първо ти е дошло на ум е.
КЗП не се занимават с междуфирмени спорове.
т.е аз като клиент с фирма, и издадена фактура на фирмата не мога да сезирам КЗП.
Има друг закон за тези арбитражи.

Значи на мен процедурата ми е, да пратя официално писмо за рекламация с препоръчана поща. Да изчакам отговор. И в случая ако отговора е негативен, да пусна жалба в прокуратура за измама.

Така ме посъветваха. До последно разчитах че ще се договорим без да се намесват официални институции, но фирмата отсреща така пожела. Да преминем на официална кореспонденция.
 
От: Проблем с печат на тениски

Ти за 3 тениски фактура ли иска??? Еми... минавай по друг закон... Като човек с опит от такива казуси излизаш обикновено с чаша студена вода...
 
От: Проблем с печат на тениски

Ти за 3 тениски фактура ли иска??? Еми... минавай по друг закон... Като човек с опит от такива казуси излизаш обикновено с чаша студена вода...

Защо да не иска?
 
От: Проблем с печат на тениски

За 50 тениски става въпрос.
И дори да бяха три, защо да не искам фактура?
Разхода си е разход.
Ти после като ги дадеш на клиентите, нали пак фактура трябва да издадеш.

Поне като имаш опит с такива казуси, можеше някакъв съвет да дадеш.
 
От: Проблем с печат на тениски

Към автора на темата - с кого комуникираш - с шефа на фирмата или с някоя сеСКретарка .
Обикновено ако говориш с щефа винаги се решава върпоса много бързо , иначе става като развален телефон .
 
От: Проблем с печат на тениски

Първо беше явно с някаква секретарка, в петък получих писмо явно от шефа.
Но той си каза да действам официално и като получи официалното писмо за рекламация, ще решат какво да правят.
Та така, ще пращам писмо с препоръчаната поща и като имам резултат ще пиша в темата.
То реално ще се позабавят нещата.
 
От: Проблем с печат на тениски

50 тениски не са малко... И при положение, че вече са изпечатани, нормално е да се ослушват. Ако се окаже, че са сгрешили тези тениска ще трябва те да ги платят и хвърлят и да ти дадат още 50. Така, че залога не е малък...
За цветовете нищо не мога да кажа, принципно и да има някаква разлика не, би трбвало да е толкова фрапираща.
Но това за грамажа си е подигравка. Може би са разчитали да минат метър...
 
От: Проблем с печат на тениски

Аз не бих се занимавал със съдилища за потенциално 400 лева разходи.

Отиди и им покажи на тея хора другите тениски (ако другите цветове съвпадат още по-добре) и им кажи да си оправят бакиите и че ИЗРИЧНО ти трябва по-плътна тениска, "Ти за това си поръчал нарочно 180 гр." и т.н. и както вече казаха говори с некое шефче да оправят бакиите, още повече щом не са те питали за грамажа. А ако не искат да ги оправят имаш 50 тениски за у вас си и вече при следващата фирма ще искаш проба, ще разписваш документи за съответствие за задание, приемо-предавателен протоколи и ще ти виси обеца на носа...

То форума е достатъчен да им дойде лоша реклама.
 

Горе