Проблем с "питанки" на Опен Карт, след смяна на хостинг

webstil

Well-Known Member
Ето какво ми се случва на мен, бях към Хостсеан, но те се сляха с ICN.bg защооо? :( И не ги знам тия какво местиха, как го местиха, но резултатът е, че на магазина долу във футъра две от колоните са с питанки "??????????" , където пише на кирилица и съответно продуктовите страници също, почти изцяло по същия начин. Това е много странно и не знам как успяха да го сътворят и не само, че успяха, ами и не могат да го оправят... Проблемът очевидно не е и в енкодинга, защото си чете кирилицата и навсякъде другаде си излиза как трябва. Някакви идеи къде да търся проблема? Да сменя изцяло ланг. пака ли, кво да правя? Оставам на страна тези от хостинга, изобщо не съм доволен и едва ли ще взимам от тях друг хост, да не говорим, че не мога да им обясня, че вината си е тяхна и че този проблем те ми го направиха и те трябва да си го оправят.., ама като не могат пак опирам до помощ от вас...
 
Последно редактирано:
От: Проблем с "питанки" на Опен Карт, след смяна на хостинг

Имаш проблем с енкодинга (дали е от сървъра или някой файл, който си променял няма как да ти кажа така). Или ги помоли да сложат AddDefaultCharset Off и си го задай в мета таг-а глобално или да ти дадат дебъг лог за да видиш точно от къде е и тогава да си го оправиш.

Едит: мда, и от енкодинга на базата може да е.
 
От: Проблем с "питанки" на Опен Карт, след смяна на хостинг

Здравей,
провери в cPanel-a (phpMyAdmin) каква колация (Collation) са таблиците. Трябва да са в UTF8_нещо_ci. В повечето случаи utf8_bin. Файловете при местенето трудно ще се счупят но базата може и да се омаже.
Провери дали нормално се виждат описанията на продуктите в таблица product_description. Ако там всичко е наред ще търсим причината.
Поздрави,
Константин.
 
От: Проблем с "питанки" на Опен Карт, след смяна на хостинг

Ако няма проблем с останалата кирилица, която се чете от базата данни, значи проблемната кирилица е написана директно в html-а. Пусни сайта за да ти кажем къде е проблема.
 
От: Проблем с "питанки" на Опен Карт, след смяна на хостинг

Сайт :) Добре, че е този форум и най-вече хората в него... : )
 
Последно редактирано:
От: Проблем с "питанки" на Опен Карт, след смяна на хостинг

offtopic

Много ревюта имаш, много нещо бре... хахахха :)

НекАкви ерори се получават...
Код:
Notice: Undefined index: 4 in /home/sizieu/public_html/catalog/controller/module/welcome.php on line 8
 
От: Проблем с "питанки" на Опен Карт, след смяна на хостинг

Най-вероятно при местенето на някой файлове им е сменен енкодинга,макар че при мен се отваря без питанки
може да скриеш нотисите
error_reporting(0)
малко е грубо ама ще ти свърши работа
 
От: Проблем с "питанки" на Опен Карт, след смяна на хостинг

До колкото виждам само с каталога имаш проблем, всеки отделен продукт си се зарежда без проблем. Виж кои файлове отговарят за генерирането на каталог менютата, какъв им е енкодинг-а, и за всеки случай провери колацията в базата си, дали е еднаква на всякъде. Стандартно се ползва utf8_general_ci.
 
От: Проблем с "питанки" на Опен Карт, след смяна на хостинг

Здравей,
аз бих проверил енкодинга на преводните файловете, който се намира в catalog/language/bulgarian/product/, по специално на category.php. Всички текстове с питанки идват от файловете с превода.
Поздрави,
Константин.
 
От: Проблем с "питанки" на Опен Карт, след смяна на хостинг

Аз не мога да видя питанки? Дали гледам същия сайт. Как е в момента?
 
От: Проблем с "питанки" на Опен Карт, след смяна на хостинг

Оправил ги е просто...
 
От: Проблем с "питанки" на Опен Карт, след смяна на хостинг

Да проблемът беше решен с помощта на екипа. Очевидно се разработиха, а може да са видели и темата тук, отивам да хапна и после ще пиша, точно какъв е бил проблема и как се реши. :)

Проблемът се дължи не на самото преместване, макар че на стария хост, всичко си беше екстра, вероятно е от самата система някакъв бъг. При CMS OpenCart се оправя като се заложи следната директива в php.ini в директорията в която се изпълнява скрипта: mbstring.internal_encoding = UTF-8. Освен това екипът на хостинга е преинсталирал "самия език на OpenCart" , но не знам това точно как се тълкува :D
 
Последно редактирано:
От: Проблем с "питанки" на Опен Карт, след смяна на хостинг

Освен това екипът на хостинга е преинсталирал "самия език на OpenCart" , но не знам това точно как се тълкува :D

Тълкува се по следният начин - някой от тях се е "оакал" :|
 
От: Проблем с "питанки" на Опен Карт, след смяна на хостинг

Общо взето да, върнали са май някакво старо копие на сайта, но сега има други проблеми, нямаше да разбера, но бях премахнал около 10 статии, а сега мистериозно пак са се върнали на сайта ми...
 

Горе