Проблем с поръчка от dealextreme.com

От: От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

Някой знае ли какво означава това - само тук ми вижда пратката ?
а не мога да разбера докъде е стигнала?
Виж файлът 2708
Не не напуснала Хонк Конг. Обикновенно след като напусне до 14 дена вече е в БГ. В твоя случай още не е напуснал Хонк Конг.
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

Аз бях поръчал от TinyDeal , пратката пристигна за 10 дена...имаше си подробно тракинг проследяване. Преди година бях поръчвал и от dealextreme.com и аз тогава имах проблем с проследяването...
[h=2][/h]
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

Преди 2 години поръчах от тях и чаках почти 2 месеца. На следващата поръчка се оказа, че това което вече съм платил го няма наличност. Последваха няколко мейла да си взема нещо друго в замяна, но всичко което избирах се оказа изчерпено и ми върнаха парите. Не ме кефят!
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

Сега не е оферта да поръчвате каквото и да било от Чайна - затрупани са с поръчки от големите фирми, които искат да продават стоката за Коледа и т.н., после има и Китайска нова година, която е в началото на Февруари и повечето служители в интервала Януари-Февруари не бачкат, пратките се бавят и т.н. След средата на Февруари нещата се нормализират.
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

И аз да споделя отношението на Deal Extreme към клиентите им.Поръчах си дрешка за куче за 7 долара- над месец ми я няма.Писах им на съпорта - нищо.След това отворих dispute в Пейпал.Веднага след това от деал се свързаха с мен по мейла - извиниха се за грешката и ми написаха в прав текст това- затвори диспюта и ще ти върнем парите.Върнах им - първоо ми върнете парите след това го затварям - те ми върнаха - трябва да се затвори и след това парите ще ти ги върнем.Затворих го аз disputa и сега получих мейл че парите не можело да ми се върнат и да изчакам още дни за доставката.Написах още един гневен мейл че ще напиша във всеки форум който имам рег какви са мошенници и да ми върнат 7 долара.Сега ще видим какво ще ми отговорят.

За мен като клиент едно е ясно - повече от тоя смешен сайт няма да поръчам никога.Не може клиента да не ти е доволен и ти да се правиш на циганин за 7 долара.Ще ги плюя винаги тия когато имам възможност тия измамници.Добре че изгорях с малко пари...
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

Мерси за съвета, увиснаха с мои 13 долара, направих поръчка преди месец и още не е пратена даже. Заплаших ги с dispute :)
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

Пускайте dispute и каквото и да ви лъжат не го затваряйте - ескалирайте в Пейпала да ви върнат парите.Мен вече най-нагло ме излъгаха.
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

Аз останах доста доволен. Вярно че чаках 2 месеца за телефона, но го получих на митницата, а с dealextreme си писахме и те взели че ми пратили още един, преди да получа този. Вчера гледам бележка от пощата и ходих до там - още 1 телефон и то без да е задържан на митницата. Та в момента имам 2, като за втория нищо не съм плащал.
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

Ти с 2 някой с нищо - собственика на сайтчето да не е на 15 години, няма да види хубаво бъдеще с тия издънки...
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

и аз имах проблем с последната поръчка. 2 месеца нищо. писах им те се опитаха да ми вземат 6 долара наново за доставка само. артикулите без пари. в прав текс им казах, че или ми пращат наново или ще хапнат диспута, който ще спечеля 100 %, и ще спра завинаги да поръчвам от тях.
след 2 дена получавам имейл че са ми пратили наново нещата и 2 тракинга в него. не разбрах защо имам 2 тракинга докато не дойдоха 2 идентични пакета :) сега с 3 месеца закъснение ако вземе да дойде и първияяяя :) ще имам 3
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

Вземете се поинтересувайте как работи системата на даден сайт преди да поръчвате. Ако нещо от DealExtreme дойде за един месец това се води супер бързо. Нормално отнема месец и половина два. Ако не ви се чака никой не ви кара насила да поръчвате. Освен това ако ги питате дали нещо го имат в наличност в 99% от случаите ще ви кажат не защото системата им работи по съвсем различен начин. Просто поръчваш и чакаш. Освен това винаги гледайте поръчката да е достатъчно голяма, че да има безплатен тракинг номер и няма да има проблеми. Последната ми поръчка беше за 50 долара. Тъкмо намерих бележката, че е пристигнала и трябва да си я взема от пощата. DealExtreme са всичко друго, но не и мошеници.
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

Не ми говори празни приказки.Да показвам ли мейлите - Само затвори dispute и ти връщаме парите , няма проблем.И после като го затворих - sorry for the mistake but we can't return your money.....Това ако не са мошеници нз....
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

не са мошенници. и да винаги се бавят нещата. ама 2 месеца като ги няма и вземам да се притеснявам. особено когато поръчка правена след забавената пристигне
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

При положение че в Пейпала може да се повдигне dispute до 45 дена след поръчката , какви 2 месеца говорим....трябва на доверие да го караме така ли....
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

Последната поръчка дойде за ТРИ МЕСЕЦА. Обикновено идва по-бързо.

По принцип от сайта са точни, когато се случи да получиш дефектна стока ти пращат втори път.

За колко време ще пристигне стоката не зависи от търговеца, а от пощите. Ако стоката изобщо не пристигне това е заради пощите, не заради търговеца (обичайно е пощенските служители да крадат - особено българските).
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

Не ми говори празни приказки.Да показвам ли мейлите - Само затвори dispute и ти връщаме парите , няма проблем.И после като го затворих - sorry for the mistake but we can't return your money.....Това ако не са мошеници нз....

Минаха ли три месеца от поръчката? Защото последния път като поръчах чакаш три месеца пощите.

Заради забавянето на пощите е нормално да не искат да връщат парите веднага. Защото после клиента може да си получи стоката безплатно.
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

В ибей като поръчам от китай и от всякъде как пристигат за няколко седмици...а тия до 3 месеца.....

Стоките от DealExtreme също пристигат за две-три седмици. Обаче не винаги. Понякога отнема 1 месец, 2 месеца, 3 месеца.

Търговците от eBay ползват абсолютно същите пощенски услуги за транспорта (ако не си платиш за по-скъп транспорт).
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

Хайде кажете като съм пуснал диспут в PayPal от десет дни как да процедирам по натам. Вече за пети път с продавача си разменяме имейли и отговори за диспута но ефект никакъв.
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

ескалира се до пейпал и те взимат решение. Обясни колко време чакаш след като си платил.Такива срокове от 3 месеца от луната да ти го доставят пак щеше да дойде.....
 

Горе