Проблем с профил в Гугъл + (Suspended)

Synthetic

Active Member
Здравейте колеги. Наскоро пуснах нов блог, като тематиката му е почти изцяло насочена към женската аудитория. Направих профил в Г+ , който разбира се свързах с въпросния блог, знаете - rich snippets. Та, започнах да си публикувам различни клипове, статуси м/у различните линкове към статиите от моя блог, за да изглежда профила наистина автентичен. Изградих аудитория от доста приятели, cyrcles, followers и т.н, НО преди 2-3 дни въпросния ми профил беше Suspend-нат , като в случая това бе основателно, тъй като профилът беше с фейк снимка на момиче. Предполагам някой добродател ме е репортнал. Все пак не исках с моя си профил да свързвам блог на женска тематика. Основно статиите ми в блога се пишат от момичета, които са запознати с тематиката. Бихте ли ми предложили някаква идея как мога да свържа някакъв друг профил и евентуално, АКО отново опитам с фейк профил, то как да избегна повторното наказание... Мисля си за това, дали да не направя профил на някоя приятелка, която няма да има против, та ако го съспенднат, то поне да пратим сканирани ID документи ( това е в краен случай ) .... Вие какво мислите и бихте ме посъветвали?


Благодаря предварително! :)
 
От: Проблем с профил в Гугъл + (Suspended)

Не е нужно някой да те докладва. 99.99% съм сигурен, че сам си се издал.

Ако ще правиш нов профил го направи така, че Google да не разбере за теб.
1. No Flash - най-добре без плугин за това;
2. Proxy:
3. Браузър който не си ползвал или нов профил на такъв който ползваш;

Taka G няма как да те банне и да те накаже, та ако ще 10000 човека да те докладват, защото няма за какво да се закачат.
 
От: Проблем с профил в Гугъл + (Suspended)

Май имаше опция да се верифицира профила с телефонен номер. Въвеждаш си номера, пращат ти смс с код, който въвеждаш където трябва и си готов.
 
От: Проблем с профил в Гугъл + (Suspended)

Amitrev защо да се е издал сам ? Заради предишни регистрации от това IP,mail или ?

Че не схващам как Г ще го засече за това, при условие,че профила е бил активен в някаква степен.
 
От: Проблем с профил в Гугъл + (Suspended)

Абе Г има и други опции да свърже сайтовете:
еднакъв аналитикс
еднакъв адсенс
...

Аз имам няколко профила в плюса и не съм имал птоблеми до момента със съспендване
 
От: Проблем с профил в Гугъл + (Suspended)

Ами сега направих нов профил от друго IP, като се надявам този път да няма проблеми. Bodyrock89 , не знам дали има такава опция. Аз видях само опция да ъплоадна някакъв ID документ, като например driving license, което в случая няма как да стане : ) Gruber, имам наистина такива предишни регистрации. Предполагам е от тях. Благодаря за мненията. Ще пиша как ще се развият нещата:)!
 
От: Проблем с профил в Гугъл + (Suspended)

Защо правите нови профили ?

Направи си страница на сайта, комюнити и там си пускай линковете, клиповете и т.н.

Гошо не е фейса да си правите по 100 акаунта и да се харесвате с мултиплицираните ви личности :)
 
От: Проблем с профил в Гугъл + (Suspended)

Защото страницата не може да е автор, само профил на човек може да бъде автор и да се показва в "богатите откъси" (rich snippets).
 
От: Проблем с профил в Гугъл + (Suspended)

Пробва ли да пратиш фалшива шофьорска книжка?

Ето тук има забавна история как може с фалшива (ама много и очевидно фалшива) шофьорска книжка да се блокира профил и после пак по същия начин да се отблокира: A Firsthand Examination of the Google+ Profile Reporting Process.
 
От: Проблем с профил в Гугъл + (Suspended)

Защо правите нови профили ?

Направи си страница на сайта, комюнити и там си пускай линковете, клиповете и т.н.

Гошо не е фейса да си правите по 100 акаунта и да се харесвате с мултиплицираните ви личности :)


Защото страницата не може да е автор, само профил на човек може да бъде автор и да се показва в "богатите откъси" (rich snippets).




Пробва ли да пратиш фалшива шофьорска книжка?

Ето тук има забавна история как може с фалшива (ама много и очевидно фалшива) шофьорска книжка да се блокира профил и после пак по същия начин да се отблокира: A Firsthand Examination of the Google+ Profile Reporting Process.


Да, прочетох за това. Може и да си направя един тест, но вече направих нов акаунт. Нека да видим как ще се развият нещата и ще пиша отново тук. Мерси за инфото:)!
 
От: Проблем с профил в Гугъл + (Suspended)

Ето както направих:

1. Свързах новия Г+ акаунт с блога, като в опциите на user-а в Wordpress съм заместил линка от стария профил с този на новия Г+.
2. От стария (съспенднатия профил) изтрих всички линкове и Contribution-а и съответно свързах новия с тях, като rich snippets тестинг тула ми показа , че всичко е ОК!
3. Верифицирах нов имейл адрес към въпросния домейн на блога.

Защо обаче в резултатите на Г се показват линковете ми, но със снипетс от стария ми профил, който е все още съспенднат и вече няма никакви и връзки към блога ми.. ? :)
 
От: Проблем с профил в Гугъл + (Suspended)

Значи няма проблем да имаме suspended профил и да се радваме на богатите отрязъци? Тоест профилът не е изтрит, а само нямаш достъп до него за публикуване на нови неща?
 
От: Проблем с профил в Гугъл + (Suspended)

Значи няма проблем да имаме suspended профил и да се радваме на богатите отрязъци? Тоест профилът не е изтрит, а само нямаш достъп до него за публикуване на нови неща?

Да, не мога да съм активен с него и не може да се вижда от другите. Само аз си гледам нешата по него, когато съм логнат. Пробвах това с драйвинг лиценза, изпипан доста добре. Нека да видим дали ще даде резултат. Не знам обаче защо все още показва стария профил на снипетс в резултатите. Както казах всяка връзка със стария профил и блога е премахната вече. Прегледах всичко няколко пъти.... Би трябвало новия профил да се показва, а не отново този.... Може би ще трябва да мине малко време ... Предполагам ботовете да обходят, знам ли.... :)
 
От: Проблем с профил в Гугъл + (Suspended)

Да, показва, че всичко е наред и би трябвало да отразява новия профил:)... Ама все още излиза в резултатите стария. Явно ще трябва ботовете да минат?
 

Горе