Проблем с процесорното време

Дискусията в 'Хостинг Форум' стартирана от mvmrik, Март 5, 2010.

1. signboard

signboard Active Member

Рег.:
    Юли 11, 2008
    Съобщения:
    307
    Харесвания:
    41
    Точки:
    28
    Професия:
    Marketing Manager
    Място:
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
  2. chefo

chefo Member

Рег.:
    Март 8, 2010
    Съобщения:
    74
    Харесвания:
    2
    Точки:
    8
    От: Проблем с процесорното време

Е възможно ли е от 250-300 pageviews за ден за два сайта на WordPress на суперхостинг.бг да ми дава PHP CPU време 20.26 min. MySQL CPU време 49.72 min. Общо 69.98 min.?!

3. Странникът

Странникът Well-Known Member

Рег.:
    Окт 14, 2011
    Съобщения:
    4,546
    Харесвания:
    599
    Точки:
    113

Да, възможно е.

4. chefo

chefo Member

Рег.:
    Март 8, 2010
    Съобщения:
    74
    Харесвания:
    2
    Точки:
    8

Учудват ме откъде идват многото минути за MySQL CPU време 49.72 min, инак другите са приемливи като за WP....

5. Странникът

Рег.:
    Окт 14, 2011
    Съобщения:
    4,546
    Харесвания:
    599
    Точки:
    113

Инак другите НЕ са приемливи. Стига да знаете какво да направите, Уордпрес може да си работи много добре.
    Пример: вчера, посещения: 713 уникални, показвания на страници - 1 016, PHP CPU - 8.29 min., MySQL CPU - 0.28 min., общо 8.57 min. . Онзи ден - Посещения: 1 219, Показвания на страници: 1 634, PHP CPU - 13.42 min., MySQL CPU - 0.27 min., общо 13.69 min. .

Друг пример с друг, голям сайт: на 10 съм имал Показвания на страници: 4 500, PHP CPU - 56.26 min., MySQL CPU - 5.12 min. , общо 61.38 min. . Сигурен съм, че мога да си подобря и тези показатели, без да се засегне функционалността на сайта.

6. mlazarov

mlazarov Active Member

Рег.:
    Ян 16, 2008
    Съобщения:
    690
    Харесвания:
    72
    Точки:
    28
    Професия:
    Web Entrepreneur
  7. Странникът

Рег.:
    Окт 14, 2011
    Съобщения:
    4,546
    Харесвания:
    599
    Точки:
    113
    От: Re: Проблем с процесорното време

Може да звучи като малко отклонение от темата, ама какво постоянно ги хвалите тия плъгини за кеширане? Забелязал съм без изключение, че всеки който използва такъв плъгин пищи за голямо процесорно време. Аз не използвам такива плъгини и пак се справям!

8. KISS

KISS Active Member

Рег.:
    Ноем 8, 2009
    Съобщения:
    790
    Харесвания:
    94
    Точки:
    28

Пробвай с него и след това виж натоварването и пак пиши ;).

@chefo
    Всичко е възможно като те налазят ботовете. В Awstats се виждат всички посещения и презареждания, дори и тези на ботовете.

9. Странникът

Рег.:
    Окт 14, 2011
    Съобщения:
    4,546
    Харесвания:
    599
    Точки:
    113

Именно, че не съм пробвал и за това питам. Преди време тъкмо се бях навил да сложа и да пробвам, но прочетох в коментарите на хората, които го ползват, че това натоварвало сайта, ако не бъркам и нещо беше при базата данни - по-бавно се изкарваше информация за големи сайтове, а и това, че за големи сайтове, които се обновяват ежедневно тия плъгини не са много полезни, били полезни за сайтове, в които се пише в седмицата по един, най-много по два пъти. А аз в моите сайтове пиша всеки ден, никак не са малки, имам по над 1000 статии - за това и се отказах да ги ползвам. Тогава предприех друга тактика - махнах всички плъгини, които не ми трябват, снимките в сайтовете се обработват както трябва, без използване на тъмбнейли, премахване на излишните, ненужни функции на сайта и се получават нещата - имал съм случай при 3 000 посетители и при над 12 000 разглеждани страници процесорното ми време да е до 80 минути.

10. mlazarov

mlazarov Active Member

Рег.:
    Ян 16, 2008
    Съобщения:
    690
    Харесвания:
    72
    Точки:
    28
    Професия:
    Web Entrepreneur
    Странникът, наистина има много плъгини и много от тях създават повече проблеми отклкото решават! В случая съм посочил конкретен плъгин, който по стечение на обстоятелствата съм сигурен, че работи както трябва.
    Можеш да видиш конкретни данни за работата му тук

11. Странникът

Рег.:
    Окт 14, 2011
    Съобщения:
    4,546
    Харесвания:
    599
    Точки:
    113

mlazarov - Благодаря, не знаех за тази дискусия.

12. Stefania Petrova

Stefania Petrova New Member

Рег.:
    Юни 10, 2014
    Съобщения:
    16
    Харесвания:
    1
    Точки:
    0

Даа особено за българските компании не се учудвайте ако Ви се случи нещо подобно.

Иначе може и да си попаднал на някои недоброжелател, който да спами с автоматични програми. Мен ме спамеха едни от САЩ с програма, която не знам, как но генерираше автоматични коментар под новините (предполагам го е правила автоматично защото бяха много и всеки ден). Реших проблема като блокирах 7-8 IP адреса идващи от САЩ.

13. Casamia

Casamia New Member

Рег.:
    Март 28, 2011
    Съобщения:
    6
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0

Имахме същия проблем в СХ с един от форумите на Мерцедес. Оказа се заради някакъв оптимизиращ плъгин.

14. Penkoff

Penkoff Member

Рег.:
    Март 15, 2015
    Съобщения:
    129
    Харесвания:
    11
    Точки:
    18

И аз имах такъв досаден проблем с превишено процесорно време на хостинга, като тогава използвах плъгина WP Super Cache. Решението беше да заменя този плъгин с Hyper Cache Extended на Martin Lazarov. Резултата беше поразителен! Изразходваното процесорно време спадна с повече от 1/3, като оставих настройките по подразбиране! Горещо препоръчвам този плъгин!

15. hatre

hatre Active Member

Рег.:
    Юли 12, 2011
    Съобщения:
    742
    Харесвания:
    42
    Точки:
    28

Дан няма повишено процесорно време има алчни хостове. Потърси хост, при които няма такова понятие процесорно време, в повечето случаи хората, които са при колеги, познати.. нямат ядове, разпитай из форума за да намериш такъв хост.

16. skydesignbg

skydesignbg New Member

Рег.:
    Март 18, 2015
    Съобщения:
    13
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0

ами да ви кажа от icn.bg по добри няма звънете по телефона и ги тормозете след 30 мин ще ви го дадат безплатно :)

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice