Проблем с процесорното време

От: Проблем с процесорното време

Е възможно ли е от 250-300 pageviews за ден за два сайта на WordPress на суперхостинг.бг да ми дава PHP CPU време 20.26 min. MySQL CPU време 49.72 min. Общо 69.98 min.?!
 
От: Проблем с процесорното време

...инак другите са приемливи като за WP....

Инак другите НЕ са приемливи. Стига да знаете какво да направите, Уордпрес може да си работи много добре.
Пример: вчера, посещения: 713 уникални, показвания на страници - 1 016, PHP CPU - 8.29 min., MySQL CPU - 0.28 min., общо 8.57 min. . Онзи ден - Посещения: 1 219, Показвания на страници: 1 634, PHP CPU - 13.42 min., MySQL CPU - 0.27 min., общо 13.69 min. .

Друг пример с друг, голям сайт: на 10 съм имал Показвания на страници: 4 500, PHP CPU - 56.26 min., MySQL CPU - 5.12 min. , общо 61.38 min. . Сигурен съм, че мога да си подобря и тези показатели, без да се засегне функционалността на сайта.
 
От: Re: Проблем с процесорното време

Ако блога ти не е много динамичен използвай плъгин за кеширане

Може да звучи като малко отклонение от темата, ама какво постоянно ги хвалите тия плъгини за кеширане? Забелязал съм без изключение, че всеки който използва такъв плъгин пищи за голямо процесорно време. Аз не използвам такива плъгини и пак се справям!
 
От: Re: Проблем с процесорното време

Може да звучи като малко отклонение от темата, ама какво постоянно ги хвалите тия плъгини за кеширане? Забелязал съм без изключение, че всеки който използва такъв плъгин пищи за голямо процесорно време. Аз не използвам такива плъгини и пак се справям!
Пробвай с него и след това виж натоварването и пак пиши ;).

@chefo
Всичко е възможно като те налазят ботовете. В Awstats се виждат всички посещения и презареждания, дори и тези на ботовете.
 
От: Re: Проблем с процесорното време

Пробвай с него и след това виж натоварването и пак пиши ;).

Именно, че не съм пробвал и за това питам. Преди време тъкмо се бях навил да сложа и да пробвам, но прочетох в коментарите на хората, които го ползват, че това натоварвало сайта, ако не бъркам и нещо беше при базата данни - по-бавно се изкарваше информация за големи сайтове, а и това, че за големи сайтове, които се обновяват ежедневно тия плъгини не са много полезни, били полезни за сайтове, в които се пише в седмицата по един, най-много по два пъти. А аз в моите сайтове пиша всеки ден, никак не са малки, имам по над 1000 статии - за това и се отказах да ги ползвам. Тогава предприех друга тактика - махнах всички плъгини, които не ми трябват, снимките в сайтовете се обработват както трябва, без използване на тъмбнейли, премахване на излишните, ненужни функции на сайта и се получават нещата - имал съм случай при 3 000 посетители и при над 12 000 разглеждани страници процесорното ми време да е до 80 минути.
 
Странникът, наистина има много плъгини и много от тях създават повече проблеми отклкото решават! В случая съм посочил конкретен плъгин, който по стечение на обстоятелствата съм сигурен, че работи както трябва.
Можеш да видиш конкретни данни за работата му тук
 
От: Проблем с процесорното време

mlazarov - Благодаря, не знаех за тази дискусия.
 
От: Проблем с процесорното време

С процесорното време хостинг компаниите имат инструмент с който те карат да преминеш към по скъп план. И никъде не се споменава това в сайтовете им.

Даа особено за българските компании не се учудвайте ако Ви се случи нещо подобно.

Иначе може и да си попаднал на някои недоброжелател, който да спами с автоматични програми. Мен ме спамеха едни от САЩ с програма, която не знам, как но генерираше автоматични коментар под новините (предполагам го е правила автоматично защото бяха много и всеки ден). Реших проблема като блокирах 7-8 IP адреса идващи от САЩ.
 
От: Проблем с процесорното време

Имахме същия проблем в СХ с един от форумите на Мерцедес. Оказа се заради някакъв оптимизиращ плъгин.
 
От: Проблем с процесорното време

И аз имах такъв досаден проблем с превишено процесорно време на хостинга, като тогава използвах плъгина WP Super Cache. Решението беше да заменя този плъгин с Hyper Cache Extended на Martin Lazarov. Резултата беше поразителен! Изразходваното процесорно време спадна с повече от 1/3, като оставих настройките по подразбиране! Горещо препоръчвам този плъгин!
 
От: Проблем с процесорното време

С процесорното време хостинг компаниите имат инструмент с който те карат да преминеш към по скъп план. И никъде не се споменава това в сайтовете им.

Дан няма повишено процесорно време има алчни хостове. Потърси хост, при които няма такова понятие процесорно време, в повечето случаи хората, които са при колеги, познати.. нямат ядове, разпитай из форума за да намериш такъв хост.
 
От: Проблем с процесорното време

ами да ви кажа от icn.bg по добри няма звънете по телефона и ги тормозете след 30 мин ще ви го дадат безплатно :)
 
Абе няма ли някаква врътка на лайтспиид сървър по някакъв начин да компенсирам цпу юзидж за сметка ма мемори юзижа? За диск пробвах, не върши никаква работа. Мемори яко фрии, цпу се скапва.. нещо галимация няма ли как да се бустне за сметка на меморито.. мамка му 😡
 
Напълни memory-то с кеш и така на CPU-то няма да му се налага да изчислява толкова много при всяка заявка. Освен ако не сервираш специфично съдържание, което изисква да се компресира, декомпресира, кодира или декодира всеки път.
 
Напълни memory-то с кеш и така на CPU-то няма да му се налага да изчислява толкова много при всяка заявка. Освен ако не сервираш специфично съдържание, което изисква да се компресира, декомпресира, кодира или декодира всеки път.
Набръмчах всичко на макс що може да кешира. Сега си лети, но по админ панелите е някаква адска мъка.. нормално - цъка се яко. Ще видя 24 часа рекорд какво ще покаже в крайна сметка, но при всички положения ако се разцъква из панела, ще фърчи нагоре, това май няма спасение.
 

Горе