Проблем с процесорното време

Дискусията в 'Хостинг Форум' стартирана от dpanajotov, Май 19, 2017.

1. dpanajotov

dpanajotov New Member

Рег.:
    Май 19, 2017
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Здравейте, колеги!
    След като изчетох доста теми във форума, реших и аз да пусна. Извинявам се ако е спам.
    Става въпрос за следното - поддържам един некомерсиален доброволчески проект за културна и социална авторска публицистика - www.podmosta.bg Медията е доста нишова, но с добър бранд. Посещенията ни варират, но редовно имаме около 1000-2000 души на ден. Сайта е на Wordpress, признавам, че не е най-добре написаният сайт на света, но е максималното за бюджета ни от 60 долара за тема, който имахме. Има доста материали вътре - над 2500.
    Проблемът е, че напоследък много започнахме да надскачаме процесорното си време. Програмистът ни направи всичко очевидно - махнахме тежки плъгини, направихме ботовете да обхождат сайта по-рядко, сложиха се плъгини за кеш, от SuperHosting дори дадоха тяхно ново приложение и ни съдействаха максимално, за което им благодаря. Да обаче при всички случаи за само около 2000 импресии (според Аналитикс) сайта прави невероятно многото 300-400 минути на денонощие. Миналия месец сме имали сравнително малко за нас посещения - около 40 000 уникални, обаче процесорното време беше над 10 000 общо.
    Съответно и нормално от СуперХостинг искат да минаваме на по-висок план, но тъй като сайта, както казах, е не комерсиален, не можем да си позволим планове от по 1000 + на година.
    Някакви съвети как може да оправим проблема и на ккакво би могло да се дължи?
    Благодаря предварително!

mobilio харесва това.
  2. zlatko0o

zlatko0o Active Member

Рег.:
    Окт 16, 2011
    Съобщения:
    472
    Харесвания:
    61
    Точки:
    28
    WP Super Cache ми реши доста от проблемите с процесорното време. За толкова малко посещения е безумие да имате толкова процесорно време.

3. Sky

Sky Well-Known Member

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    8,781
    Харесвания:
    647
    Точки:
    113
    Място:
    Стара Загора
    Вече имат кеш:
    <!-- Performance optimized by W3 Total Cache. Learn more: https://www.w3-edge.com/products/

4. bobbydigital

bobbydigital Active Member

Рег.:
    Септ 24, 2009
    Съобщения:
    786
    Харесвания:
    131
    Точки:
    43
    Здрасти, кое харчи толкова много php или mysql. Там където е времето си пише. И не разбрах за 2000 уникални на ден ли говориш или за 2000 импресии?

5. Странникът

Странникът Well-Known Member

Рег.:
    Окт 14, 2011
    Съобщения:
    4,546
    Харесвания:
    607
    Точки:
    113
    Смени хостинга. Може да вземеш от coolicehost.com.

Blinky харесва това.
  6. zlatko0o

zlatko0o Active Member

Рег.:
    Окт 16, 2011
    Съобщения:
    472
    Харесвания:
    61
    Точки:
    28
    При мен този не работеше като хората, за това препоръчах WP Super cache, които сервира кеширани html страници.

7. dpanajotov

dpanajotov New Member

Рег.:
    Май 19, 2017
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Благодаря за идеите. Смяната на хостинга дали ще реши проблема, защото аз не мисля? Не вярвам СуперХостинг да ни цакат нарочно - проблема ще си остане и при другата хостинг компания.
    Явно проблем има, но ние не можем да го открием.
    Склонен съм и да платя за консултация или директно на някого, който може да оптимизира професионално този проблем.

8. bobbydigital

Рег.:
    Септ 24, 2009
    Съобщения:
    786
    Харесвания:
    131
    Точки:
    43

9. dpanajotov

dpanajotov New Member

Рег.:
    Май 19, 2017
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Извинявам се, че съм пропуснал този отговор!
    Общо за периода (php):6559.20 мин.
    Общо за периода (mySQL): 166.78 мин.

Това е за този месец. До момента импресиите ми за месеца са точно 40 000 според Аналитикс.

Последно редактирано: Май 19, 2017
  10. Странникът

Странникът Well-Known Member

Рег.:
    Окт 14, 2011
    Съобщения:
    4,546
    Харесвания:
    607
    Точки:
    113
    Смяната на хостинга ще реши проблема. И да - Суперхостинг нарочно ви правят тези проблеми. И другото е важно - сайта ви трябва да се оптимизира.

11. bobbydigital

Рег.:
    Септ 24, 2009
    Съобщения:
    786
    Харесвания:
    131
    Точки:
    43
    като за начало може да пуснете php 7 + opcache, след това може да тествате този плъгин: https://github.com/BenjaminAdams/wp-redis-cache
    Имате програмист в екипа ще се справи. Ако пак не станат нещата, трябва да помолите SH да ви пусне slow query log и да видите кои заявки са бавни и да сложите индекси.

12. dpanajotov

dpanajotov New Member

Рег.:
    Май 19, 2017
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Правим всичко възможно :) За съжаление не са ни толкова големи силите, тъй като, както споменах, проектът не е бизнес, а на "мускули" и с кауза за сега. Цял ден чета теми във форума и си правя записки, но пуснах темата, защото всеки казус е различен :)
    Благодаря, boby! :)

13. sim5

sim5 Active Member

Рег.:
    Юни 28, 2009
    Съобщения:
    298
    Харесвания:
    69
    Точки:
    28
    Сменяйте хостинга. Това е един от старите и изтъркани вече номера на "Супер"хостинг, който отказа много клиенти от тях.
    За пример: сайт,който при тях "УЖ" превишаваше ресовно проц. време, при друг доставчик прави по 30-40 мин./денонощие.

Пробвал съм го и на клиентски сайт, който при тях правеше по 180-200 мин., на друг хостинг правеше по 60-80 минути.

14. dpanajotov

dpanajotov New Member

Рег.:
    Май 19, 2017
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Сигурни ли сте в тези неща? Просто защото до сега "СуперХостинг" са били много коректни към нас - дават ни добри отстъпки заради това, че сме проект с кауза, винаги като сме имали проблеми са правели всичко възможно да ги отстранят моментално и т.н. Като цяло, ако трябва да съм честен, съм доста довлен от тях и са надеждни. Дори сега се опитаха максимално да ни помогнат да оправим проблеми - даваха съвети и т.н. и наистина успяхме да намалим процесорното време с около 20% (което пак е крайно недостатъчно, де). Затова и не ми се иска да ги сменям, но ако трябва да мина на VPS-те им от цени по 1600 лв., дори след отстъпките, ще ни е просто невъзможно да продължим.

15. sim5

sim5 Active Member

Рег.:
    Юни 28, 2009
    Съобщения:
    298
    Харесвания:
    69
    Точки:
    28
    За капак на всичко, малко не по темата, но ТЕ "Супер"хостинг, като "монополист" в БГ, единствено при тях домейн .com струва 27,75лв. При други доставчици в България е 21-23 лв.

16. sim5

sim5 Active Member

Рег.:
    Юни 28, 2009
    Съобщения:
    298
    Харесвания:
    69
    Точки:
    28
    Точно за Вашия проблем, не знам, не съм Ви преглеждал сайта. Но по-горе написаното от мен е изпитано и с мой и с клиентски сайт. Те "изглеждат" наистина много коректни, щом трябва да Ви вземат повече пари, т.е. да Ви накарат да минете на по-висок план.

17. Sky

Sky Well-Known Member

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    8,781
    Харесвания:
    647
    Точки:
    113
    Място:
    Стара Загора
    Това го има не само в суперхостинг. Та нека не ви е критерии.

18. dpanajotov

dpanajotov New Member

Рег.:
    Май 19, 2017
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Разбирам, да. Сигурно сте прави. Но просто принципа ми е, че винаги трябва първо да потърся грешките в собствената си камбанария и тогава да обвинявам другите. Не искам да защитавам СуперХостинг, защото не разбирам, а освен това не съм бил някъде другаде, че да имам база за сравнение. Но за сметка на това знам, че ние самите имаме много малки ресурси и си е напълно вероятно да имаме проблеми със сайта. В такъв случай тези проблеми ще си останат и при другите хостинг компании. А знаете, че това оптимизиране влияе и на времето на зареждане и т.н

19. Attacker

Attacker Active Member

Рег.:
    Септ 7, 2008
    Съобщения:
    762
    Харесвания:
    218
    Точки:
    43
    Отивай при CooliceHost, препоръчвам ти VPS Hybrid плановете. Сървърите са ултра бързи, имат native кеширане и няма такива глупости с процесорното време.

Blinky харесва това.
  20. hristonev

hristonev Active Member

Рег.:
    Авг 5, 2016
    Съобщения:
    513
    Харесвания:
    210
    Точки:
    43
    Няма такъв филм. Няма как да няма такова време, защото това е едно от най-недостатъчните ресурси. @dpanajotov Прав сте потърсете проблем първо във вашата система. Предполагам и от хостинга ще ви помогнат със съвети.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice