Проблем с процесорното време

dpanajotov

New Member
Здравейте, колеги!
След като изчетох доста теми във форума, реших и аз да пусна. Извинявам се ако е спам.
Става въпрос за следното - поддържам един некомерсиален доброволчески проект за културна и социална авторска публицистика - www.podmosta.bg Медията е доста нишова, но с добър бранд. Посещенията ни варират, но редовно имаме около 1000-2000 души на ден. Сайта е на Wordpress, признавам, че не е най-добре написаният сайт на света, но е максималното за бюджета ни от 60 долара за тема, който имахме. Има доста материали вътре - над 2500.
Проблемът е, че напоследък много започнахме да надскачаме процесорното си време. Програмистът ни направи всичко очевидно - махнахме тежки плъгини, направихме ботовете да обхождат сайта по-рядко, сложиха се плъгини за кеш, от SuperHosting дори дадоха тяхно ново приложение и ни съдействаха максимално, за което им благодаря. Да обаче при всички случаи за само около 2000 импресии (според Аналитикс) сайта прави невероятно многото 300-400 минути на денонощие. Миналия месец сме имали сравнително малко за нас посещения - около 40 000 уникални, обаче процесорното време беше над 10 000 общо.
Съответно и нормално от СуперХостинг искат да минаваме на по-висок план, но тъй като сайта, както казах, е не комерсиален, не можем да си позволим планове от по 1000 + на година.
Някакви съвети как може да оправим проблема и на ккакво би могло да се дължи?
Благодаря предварително!
 
WP Super Cache ми реши доста от проблемите с процесорното време. За толкова малко посещения е безумие да имате толкова процесорно време.
 
Здравейте, колеги!
След като изчетох доста теми във форума, реших и аз да пусна. Извинявам се ако е спам.
Става въпрос за следното - поддържам един некомерсиален доброволчески проект за културна и социална авторска публицистика - www.podmosta.bg Медията е доста нишова, но с добър бранд. Посещенията ни варират, но редовно имаме около 1000-2000 души на ден. Сайта е на Wordpress, признавам, че не е най-добре написаният сайт на света, но е максималното за бюджета ни от 60 долара за тема, който имахме. Има доста материали вътре - над 2500.
Проблемът е, че напоследък много започнахме да надскачаме процесорното си време. Програмистът ни направи всичко очевидно - махнахме тежки плъгини, направихме ботовете да обхождат сайта по-рядко, сложиха се плъгини за кеш, от SuperHosting дори дадоха тяхно ново приложение и ни съдействаха максимално, за което им благодаря. Да обаче при всички случаи за само около 2000 импресии (според Аналитикс) сайта прави невероятно многото 300-400 минути на денонощие. Миналия месец сме имали сравнително малко за нас посещения - около 40 000 уникални, обаче процесорното време беше над 10 000 общо.
Съответно и нормално от СуперХостинг искат да минаваме на по-висок план, но тъй като сайта, както казах, е не комерсиален, не можем да си позволим планове от по 1000 + на година.
Някакви съвети как може да оправим проблема и на ккакво би могло да се дължи?
Благодаря предварително!
Здрасти, кое харчи толкова много php или mysql. Там където е времето си пише. И не разбрах за 2000 уникални на ден ли говориш или за 2000 импресии?
 
Някакви съвети как може да оправим проблема и на ккакво би могло да се дължи?
Благодаря предварително!

Смени хостинга. Може да вземеш от coolicehost.com.
 
Благодаря за идеите. Смяната на хостинга дали ще реши проблема, защото аз не мисля? Не вярвам СуперХостинг да ни цакат нарочно - проблема ще си остане и при другата хостинг компания.
Явно проблем има, но ние не можем да го открием.
Склонен съм и да платя за консултация или директно на някого, който може да оптимизира професионално този проблем.
 
Извинявам се, че съм пропуснал този отговор!
Общо за периода (php):6559.20 мин.
Общо за периода (mySQL): 166.78 мин.

Това е за този месец. До момента импресиите ми за месеца са точно 40 000 според Аналитикс.
 
Последно редактирано:
Благодаря за идеите. Смяната на хостинга дали ще реши проблема, защото аз не мисля? Не вярвам СуперХостинг да ни цакат нарочно - проблема ще си остане и при другата хостинг компания.

Смяната на хостинга ще реши проблема. И да - Суперхостинг нарочно ви правят тези проблеми. И другото е важно - сайта ви трябва да се оптимизира.
 
като за начало може да пуснете php 7 + opcache, след това може да тествате този плъгин: https://github.com/BenjaminAdams/wp-redis-cache
Имате програмист в екипа ще се справи. Ако пак не станат нещата, трябва да помолите SH да ви пусне slow query log и да видите кои заявки са бавни и да сложите индекси.
 
Правим всичко възможно :) За съжаление не са ни толкова големи силите, тъй като, както споменах, проектът не е бизнес, а на "мускули" и с кауза за сега. Цял ден чета теми във форума и си правя записки, но пуснах темата, защото всеки казус е различен :)
Благодаря, boby! :)
 
Сменяйте хостинга. Това е един от старите и изтъркани вече номера на "Супер"хостинг, който отказа много клиенти от тях.
За пример: сайт,който при тях "УЖ" превишаваше ресовно проц. време, при друг доставчик прави по 30-40 мин./денонощие.

Пробвал съм го и на клиентски сайт, който при тях правеше по 180-200 мин., на друг хостинг правеше по 60-80 минути.
 
Сигурни ли сте в тези неща? Просто защото до сега "СуперХостинг" са били много коректни към нас - дават ни добри отстъпки заради това, че сме проект с кауза, винаги като сме имали проблеми са правели всичко възможно да ги отстранят моментално и т.н. Като цяло, ако трябва да съм честен, съм доста довлен от тях и са надеждни. Дори сега се опитаха максимално да ни помогнат да оправим проблеми - даваха съвети и т.н. и наистина успяхме да намалим процесорното време с около 20% (което пак е крайно недостатъчно, де). Затова и не ми се иска да ги сменям, но ако трябва да мина на VPS-те им от цени по 1600 лв., дори след отстъпките, ще ни е просто невъзможно да продължим.
 
За капак на всичко, малко не по темата, но ТЕ "Супер"хостинг, като "монополист" в БГ, единствено при тях домейн .com струва 27,75лв. При други доставчици в България е 21-23 лв.
 
Сигурни ли сте в тези неща? Просто защото до сега "СуперХостинг" са били много коректни към нас - дават ни добри отстъпки заради това, че сме проект с кауза, винаги като сме имали проблеми са правели всичко възможно да ги отстранят моментално и т.н. Като цяло, ако трябва да съм честен, съм доста довлен от тях и са надеждни. Дори сега се опитаха максимално да ни помогнат да оправим проблеми - даваха съвети и т.н. и наистина успяхме да намалим процесорното време с около 20% (което пак е крайно недостатъчно, де). Затова и не ми се иска да ги сменям, но ако трябва да мина на VPS-те им от цени по 1600 лв., дори след отстъпките, ще ни е просто невъзможно да продължим.

Точно за Вашия проблем, не знам, не съм Ви преглеждал сайта. Но по-горе написаното от мен е изпитано и с мой и с клиентски сайт. Те "изглеждат" наистина много коректни, щом трябва да Ви вземат повече пари, т.е. да Ви накарат да минете на по-висок план.
 
Сигурни ли сте в тези неща? Просто защото до сега "СуперХостинг" са били много коректни към нас - дават ни добри отстъпки заради това, че сме проект с кауза, винаги като сме имали проблеми са правели всичко възможно да ги отстранят моментално и т.н. .
Това го има не само в суперхостинг. Та нека не ви е критерии.
 
Разбирам, да. Сигурно сте прави. Но просто принципа ми е, че винаги трябва първо да потърся грешките в собствената си камбанария и тогава да обвинявам другите. Не искам да защитавам СуперХостинг, защото не разбирам, а освен това не съм бил някъде другаде, че да имам база за сравнение. Но за сметка на това знам, че ние самите имаме много малки ресурси и си е напълно вероятно да имаме проблеми със сайта. В такъв случай тези проблеми ще си останат и при другите хостинг компании. А знаете, че това оптимизиране влияе и на времето на зареждане и т.н
 
Отивай при CooliceHost, препоръчвам ти VPS Hybrid плановете. Сървърите са ултра бързи, имат native кеширане и няма такива глупости с процесорното време.
 
няма такива глупости с процесорното време.
Няма такъв филм. Няма как да няма такова време, защото това е едно от най-недостатъчните ресурси. @dpanajotov Прав сте потърсете проблем първо във вашата система. Предполагам и от хостинга ще ви помогнат със съвети.
 

Горе