Проблем с процесорно време

helf_php

Active Member
Здравейте, днес получих съобщения, че надвишавам системния ресурс и че сайта ми бил хакван. Като ми предлагат да мина на по-голям план, vps или cloud.
Как да се оправя, като сайта прави по 200 посещения на ден и няма никакъв приход?
 
От: Проблем с процесорно време

Като си провериш сайта, ако наистина е хакван да го оправиш и след това да го оптимизираш. Ако не разбираш - ще наемеш някой да го направи. Друг вариант - минаваш на по-горен план, но рано или късно пак ще имаш проблеми, ако не оправиш сайта.

Това, че сайта не изкарва пари е абсолютно без значение - сайта за да съществува харчи ресурси.
 
От: Проблем с процесорно време

Здравейте, днес получих съобщения, че надвишавам системния ресурс и че сайта ми бил хакван. Като ми предлагат да мина на по-голям план, vps или cloud.
Как да се оправя, като сайта прави по 200 посещения на ден и няма никакъв приход?

Виж тази тема. Изброил съм няколко прости стъпки, които ще ти помогнат да спазваш санитарния минимум, за да се предпазиш от хакерки набези.
 
От: Проблем с процесорно време

Трябва да се оправи сайта, ако се обади ще му помогна, но BurnX - лош съвет даваш, смяната на хостинга няма да му помогне.
 
От: Проблем с процесорно време

На Icn съм днес помолих да ми пуснат сайта пак и изтрих ненужни плъгини спрях с Htaces достъпа до wp-admin. И нищо пак сайта зареждаше супер бавно и им казах да спрат акаунта, то сайта зареждаше супер бавно. Кво толкова има важно в тоя сайт не разбирам.....
Cloudflare пробвах, не иска нещо да се регистрира сайта при добавяне зарежда 100 часа и нищо.
 
От: Проблем с процесорно време

За увеличено процесорно време и съвети за намаляването му, може да видиш публикацията: http://goo.gl/tCv0Sp
Ако ти трябва помощ за оптимизиране на процесорно време, се свържи от страница http://ganbox.com/about
Ако сайта е бил хакван ти препоръчвам платена услуга от http://GanMax.com защото увеличеното процесорно време е само едно от нещата - може да ти откраднат базата, може да ти вкарат сайта в черен списък, може да разпространяват вируси и Google да блокира сайта ти и да отпадне от резултатите за търсене, може хакери да пишат от твое име и много други подобни назабележими мизери...
 
От: Проблем с процесорно време

Abe @gan, е**л съм ти и линковете и рекламите. Ако имаш конкретни съвети ги сподели в темата.
 
От: Проблем с процесорно време

Трябва да ти кажат от какво е тази активност която натоварва.
Най вероятно са някой ботове.

Например :
Bingbot
AhrefsBot
YandexBot
MJ12bot

Ако е такъв случая в .htaccess файла на сйата ти трябва да сложиш няколко правила които да ги ограничава.
Код:
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^(.*)Bingbot[NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^(.*)MJ12bot[NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^(.*)AhrefsBot [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^(.*)YandexBot [NC]
RewriteRule .* - [F]

Правилата трябва да бъдат разположени на първите редове във файла , т.е. над всички останали.
 
От: Проблем с процесорно време

.......Кво толкова има важно в тоя сайт не разбирам.....

Нищо важно няма, просто е изграден на платформа и версия, която е податлива на пробив. Това го превръща в лесна мишена, а такива се търсят за да стане една голяма бот мрежа. Това, че сайта няма никакъв приход не би следвало да е проблем на хостинга. Ако ти не можеш да го накараш да генерира приходи, зарежи го. Първо си оправи проблема със сигурността след това търси начин да направиш сайта пъргав. Спирането на достъпа до wp-admin-а е добра идея, но ако не си почистил сайта от всичките ненужни и зловредни неща, все едно нищо не си направил. И като ще спирате достъп, се научете да спирате достъпа до wp-login.php , по-добрия вариант е.

Помоли някой от съпорта да ти изведат броя POST заявки - към кой файл са най-много. Ако е качен скрипт, чрез който се разпраща спам , това е лесен начин за откриването му. Да проверят дали имаш голям брой POST заявки към xmlrpc.php . Да проверят за голям брой опити за логване в административния панел. Провери си таблица wp_comments в базата данни, да не е стана километрична. Провери и за много презареждания на wp-cron.php , ако има го спри и използвай вградената в cPanel възможност за cronjobs ако изобщо трябва да имаш такива.

Общо взето всичките се жалвате, не давате никаква конкретна информация, не знаете дори какво да попитате, не проверявате в Google, очаквате тука всички да Ви решат проблемите с гадаене или да оплюете поредния доставчик на дадена услуга ?!? Ей за това сайта ти няма да генерира доходи.
 
От: Проблем с процесорно време

Благодаря на всички за отговорите спрях малко ботове и wp-admin wp-login.
И напротив аз съм много доволен от хостинг доставчика но който съм в момента.
 

Горе