Проблем с пътя до снимка в HTML

martyyy

Member
Здравейте , не знам дали точно тук е мястото за тази тема, ако не се извинявам.

Проблема ми е следният : от споделен хостинг местим OpenCart магазин на VPS.

Проблема е там , че има снимки с имена на кирилица на шер хостинга няма проблем ,
но на VPS-a снимките не излизат.

От хостинг компанията ни казаха , че проблема бил при нас.

Какво мога да направя в случая и прав ли съм , че това е абсолютно от настройките на самият VPS?

Благодаря за помоща.

Blinky

Owner
От: Проблем с пътя до снимка в HTML

Мисля, че е от енлрипшъна. Реално при преместването има вероятност да са се умазали нещата. Виждали лато ги свялиш при теб ги отваряш и после дали ги отваряш като си заредиш и локално сайта. Ако при теб е ОК, значи при тях нещо не е добре. Само да те питам, сменяш ли платформи? От Windows на Linux? Питам, защото така ми се получи преди няколко дни - снимки на бг на Windows, архивирани и после разархивирани под Linux и дърво. Виж го този момент.

Federal

Active Member

Може да пробваш с режима на прехвърляне в опциите на Filezila.
Погледни меню Прехвърляния, Файлове типове
най-долу дай отметка на Файлови имена започващи с точка са ASCII

Понеже и аз прехвърлях база с голям обем снимки и стана развалени снимки накрая. И по препоръка на съпорта се оправих така.

the.rampage.rado

Well-Known Member

Ако снимката ти е на кирилица името може да става на маймуни.

Случи ми се при един сайт скоро. Качените от мен при мен им се виждат коректно имената, но съпорта ги виждаше като :/%+"=". При повторно качване на снимките от интерфейса се получи обратното - снимките се визуализираха, но аз ги виждах с +№/%+%+=/"

"Проблема бил в кирилицата" Странно защо при предишния хост нямаше такъв проблем.

radoslav68

Active Member

charset utf-8!

Ако сайта ви съдържа файлове на кирилица, когато експортвате базата данни от MyPhpAdmin > изберете "Export Method", като Custom и от дроп менюто "utf-8".
Това е проблема. В случая, който е експортвал db от старият хост не се е съобразил с това. Надявам се да е полезно това.

martyyy

Member

Добре , но след като и на другият сървър за на маимуница имената им но излизат правилно , аз каквото и да правя на при прехварлянето, няма да има смисъл .

Освен да проверявам и да конвертирам името сървер сайд , но така ми се струва , че пак няма да излизат. И дори да проверявам с PHP , коя ще

тази функция , която да докара името от базата в този формат "-Лежанка-inSPORTline-Adjust-100x100.jpg "

Federal

Active Member

Не съм сигурен, но при качване на изображение написано името на файла на бг, при браузване то не излиза с името.jpg а, както е твоя случай d%40/h%%t.jpg примерно. Предполагам, че последното се е променило при новия ти хост. От съпорта, какво решение ти дадоха?

the.rampage.rado

Well-Known Member

При мен е същото.

Като кача старите файлове аз ги виждам в Мозилата на кирилица, съпорта ги вижда на маймуница обаче.
Като кача файловете през сайта наново съпорта ги вижда добре, визуализират се в сайта, но май Гугъл не ги открива. Аз пък ги виждам на маймуница.

Т.е. обратното.

Хоста е Хостбългария, да уточня.

Казаха: "Оправете си файловете, да не са на кирилица..." Решението на решенията...

Federal

Active Member

Да, това е най-голямата идиотщина, когато се прехвърля хост. Повечето пъти бягаш от един проблем и се хвърляш направо с краката напред при още повече. Аз май не видях колко изображения касаят проблема, но явно ще ги преправя на латиница. Освен, ако някой не му даде друго решение.

martyyy

Member

ще пробвам още една отметка на файл зила , съпорта при мен отговора беше сащият оправете си снимките .

Но интересното е ,че имената не се променят при прехварляне те са едни и същи на двете места просто единият сървъв направо ги маха а другият си ги показва правилно.

Последно редактирано:

Federal

Active Member

Пробвай да качиш името.jpg на друг хост и да видиш, ще има ли проблем.

Горе