Проблем с резултатите в Google (въпрос от начинаещ)

niki_sf

Member
Здравейте!
Чета тези дни за SEO и реших да проверя на кое място ми излиза вече сайтът по ключови думи :) Не знам защо, но ми излиза винаги началната страница на сайта и отдолу статията като описание (прикачения файл). Преди не се появяваше така, а конкретните статии се показваха. Какъв може да е проблемът? :shock:

И още един въпрос. Keywords винаги ли трябва да са по този начин: "епидемия от ебола"
Има ли начин да е: "епидемия ебола", което няма как да го вържа в текста и заглавието, защото съчетанието няма смисъл. Пробвах по този начин в една статия (ползвам SEO by Yoast), но накрая ми даде SEO Bad... :confused:

Моля Странникът да не ме хапе и този път :rolleyes:
 

Прикачени файлове

  • Untitled.png
    Untitled.png
    28.7 KB · Преглеждания: 32
ММ, това е е заради персонализацията, която Google ти е ударил. Най-често става от GWT. Или друг тул, който показва най-независимо SERP и нормално. :)

Иначе, ако това ще те направи радостен, това "виждане на сайта ми" често е някакъв сигнал, че катериш в оригиналните резултати, а не диспейнатите за теб. Накарай някой друг да провери и ще видиш, че той вижда друго.

"епидемия от ебола" са екзакт мача, и проверяваш така за него. Правилно е за оптимизаторите, но не се случва потребител да търси така никога дори. Мани какво ти показват някои програми или плъгини, гледаш какво се търси, избираш си няколко и ги интегрираш в контента, достатъчно е да са 2-3 пъти (като веднъж или в тайтъла или в някой H1 и една в контента, без овъроптимизейтинг, че лошо тогава).
 
От: Проблем с резултатите в Google (въпрос от начинаещ)

Не съм сигурен дали плъгина Seo by Yoast оценява реално български статии. Иначе ако напишеш дълга тема , с картинки , някой друг линк , сложиш си сео заглавие и описание и фокус дума , би трявало всичко да е наред. Вече има и тул в уеб мастър тулс , който ти показва как точно даден линк ще изглежда в гоогле. Доста удобен.
 
От: Re: Проблем с резултатите в Google (въпрос от начинаещ)

ММ, това е е заради персонализацията, която Google ти е ударил. Най-често става от GWT. Или друг тул, който показва най-независимо SERP и нормално. :)

Иначе, ако това ще те направи радостен, това "виждане на сайта ми" често е някакъв сигнал, че катериш в оригиналните резултати, а не диспейнатите за теб. Накарай някой друг да провери и ще видиш, че той вижда друго.

"епидемия от ебола" са екзакт мача, и проверяваш така за него. Правилно е за оптимизаторите, но не се случва потребител да търси така никога дори. Мани какво ти показват някои програми или плъгини, гледаш какво се търси, избираш си няколко и ги интегрираш в контента, достатъчно е да са 2-3 пъти (като веднъж или в тайтъла или в някой H1 и една в контента, без овъроптимизейтинг, че лошо тогава).

Вчера за първи път влязох в GWT и започнах да ползвам "Извличане като Google". И самият проблем е свързан с всички статии, които са качени от вчера до днес. Преди това си беше ОК. Явно нещо там се е объркало...
Благодаря за съвета относно кийуърдс...аз гледам да свети зелено :D
 
От: Проблем с резултатите в Google (въпрос от начинаещ)

Моля Странникът да не ме хапе и този път :rolleyes:

Странникът понякога решава и показва грешките на другите, но те го приемат като заяждане. Все пак на никого не му е хубаво да му набиват канчето колко много е сгрешил. А ти какво би предпочел - като другите да ти се подмазват колко много си добър, или някой да ти каже грешките, да ги видиш и да се поправиш? :)
 
От: Проблем с резултатите в Google (въпрос от начинаещ)

Странникът понякога решава и показва грешките на другите, но те го приемат като заяждане. Все пак на никого не му е хубаво да му набиват канчето колко много е сгрешил. А ти какво би предпочел - като другите да ти се подмазват колко много си добър, или някой да ти каже грешките, да ги видиш и да се поправиш? :)

Не става дума за показване на грешките, а за хапане, че съм мързелив и не чета, което не е така :) Чета доста, но различните мнения могат да объркат всеки, особено начинаещ. Тези дни прочетох много статии за SEO, които се различаваха една от друга. Затова предпочитам да задам въпроса си тук, разчитайки че тук разбирате повече от някои, които дори фирми имат...
 
@niki_sf, бате нали няма и в тази тема да е фокуса това с заяждането. :) Слагайте по един П.П: и отбележете само. :) Мисля, че е достатъчно.

А относно статиите, какво имаше в предвид, че не са ОК. Не се класират още ли, не ги захапва добре Google?
 
От: Re: Проблем с резултатите в Google (въпрос от начинаещ)

@niki_sf, бате нали няма и в тази тема да е фокуса това с заяждането. :) Слагайте по един П.П: и отбележете само. :) Мисля, че е достатъчно.

А относно статиите, какво имаше в предвид, че не са ОК. Не се класират още ли, не ги захапва добре Google?

За класирането знам, че няма как да стане от днес за утре. Постоянен съм и чакам да започнат да се класират по-напред. Но забелязвам, че Google не ги захапва добре (ако това е правилното обяснение). Има статии, които по ключова дума изобщо не излизат в Google. Знам коя ключова дума съм задал и в някои случаи тя не е масова, за да има 100 страници с резултати. Най-четената статия в сайта изобщо не се показва в Google...и не само тя де :) И като казвам, че не се показва, нямам предвид някоя клиширана тема, за да има конкуренция и да е назад. Статията я има точно в 3 сайта, тъй като авторката пише за сайта и ние първи я публикувахме, но в Google излизат само другите два сайта, в които я има.
Пример: http://drum.bg/да-им-обрежем-болните-мозъци/

Под никаква форма не излиза в Google...пробвах с всички комбинации от думи в заглавието, включително и ключовата дума и не... :cry:
 
С site:drum.bg може да се види.

Хм: https://www.google.bg/search?client...&oe=utf-8&gfe_rd=cr&ei=8cjnU43RDebb8gfeoICQDg

Странно. Но Г си диспейва както си хареса от контента, а как го захапва - ти каквото си му задал, така трябва да излиза самата страница. Но това което споделяш за другите сайтове ми звучи като, че вече за авторитетност на сайта да си говорим. Като натрупа история и мине по линкове и популярност другите два - този проблем ще изчезне, до тогава това за съжаление.
 
От: Re: Проблем с резултатите в Google (въпрос от начинаещ)

Знам коя ключова дума съм задал и в някои случаи тя не е масова, за да има 100 страници с резултати.

Стана ми интересно, я кажи коя е зададената ключова дума, за да ти кажа как виждам нещата. Ако искаш и на лично, да не знаят другите!
 
От: Re: Проблем с резултатите в Google (въпрос от начинаещ)

С site:drum.bg може да се види.

Хм: https://www.google.bg/search?client...&oe=utf-8&gfe_rd=cr&ei=8cjnU43RDebb8gfeoICQDg

Странно. Но Г си диспейва както си хареса от контента, а как го захапва - ти каквото си му задал, така трябва да излиза самата страница. Но това което споделяш за другите сайтове ми звучи като, че вече за авторитетност на сайта да си говорим. Като натрупа история и мине по линкове и популярност другите два - този проблем ще изчезне, до тогава това за съжаление.

Ясно :) Надявам се близките месеци да стане авторитетен и да излиза всичко както трябва :) Мерси за съветите и отговора :roll:
 
Re: От: Re: Проблем с резултатите в Google (въпрос от начинаещ)

Ясно :) Надявам се близките месеци да стане авторитетен и да излиза всичко както трябва :) Мерси за съветите и отговора :roll:

Дано се помогнали. Ти си продължавай със съдържанието и гледай да е добро, чак на теб да ти се иска да го споделиш. Знам, че така няма да имаш много статии, но качеството си иска своето. Иначе ако си забелязал има некви си измислени медийки, който бълват по 10 статиите на ден, ама с по 3-4 абзаца от по 2-3 изречения и нищо. Колкото да го отвориш и да го затвориш. Примерно "Не се прие бюджета за 2014 г." Е как по дяволите ще отидеш на улицата да се възмущаваш, като информацията ти е толкова количество. Ама то си има цитати, има си ресурси, има си малка предистория. :)
 
От: Re: От: Re: Проблем с резултатите в Google (въпрос от начинаещ)

Дано се помогнали. Ти си продължавай със съдържанието и гледай да е добро, чак на теб да ти се иска да го споделиш. Знам, че така няма да имаш много статии, но качеството си иска своето. Иначе ако си забелязал има некви си измислени медийки, който бълват по 10 статиите на ден, ама с по 3-4 абзаца от по 2-3 изречения и нищо. Колкото да го отвориш и да го затвориш. Примерно "Не се прие бюджета за 2014 г." Е как по дяволите ще отидеш на улицата да се възмущаваш, като информацията ти е толкова количество. Ама то си има цитати, има си ресурси, има си малка предистория. :)

Аз говорих с Агенция "Фокус" да им ползвам новините, но 90% от тях са с по 4-5 изречения :cry: И бълват по 200 български, 300 чужди на ден...ползвам ги като слагам и линк към тяхната статия, което определено не е добре.
 
Re: От: Re: От: Re: Проблем с резултатите в Google (въпрос от начинаещ)

Аз говорих с Агенция "Фокус" да им ползвам новините, но 90% от тях са с по 4-5 изречения :cry: И бълват по 200 български, 300 чужди на ден...ползвам ги като слагам и линк към тяхната статия, което определено не е добре.

Като ресурс може да ги ползваш, но като модел - не знам. Харесва ми как се справят dnes.bg, capital.bg, dnevnik, но там сигурно имат по-добри екипи, защото се бълват добри, дълги и качествени статии. Но пък не са по 300. :) И все пак имаш да речем по 3-4 новини в дадена сфера и секция, така че, може и да се смогва, но си е нужен екип. ;)

Стандарт нюз са някъде в златната среда - нито много къси, нито много дълги, ама грам не са им дълги де. :)

Някаква златна среда си гони. И е много добре да го правиш богато на снимков и видео материал - хората си шерват такива неща. ;)
 
От: Re: От: Re: От: Re: Проблем с резултатите в Google (въпрос от начинаещ)

Като ресурс може да ги ползваш, но като модел - не знам. Харесва ми как се справят dnes.bg, capital.bg, dnevnik, но там сигурно имат по-добри екипи, защото се бълват добри, дълги и качествени статии. Но пък не са по 300. :) И все пак имаш да речем по 3-4 новини в дадена сфера и секция, така че, може и да се смогва, но си е нужен екип. ;)

Стандарт нюз са някъде в златната среда - нито много къси, нито много дълги, ама грам не са им дълги де. :)

Някаква златна среда си гони. И е много добре да го правиш богато на снимков и видео материал - хората си шерват такива неща. ;)

Благодаря за съветите :) Ще се вслушам в тях...най-важното е постоянството, особено за такъв сайт, който изисква дневно да има по няколко актуални новини :)
 

Горе