Проблем с харда (Bad Sectors)

Имам проблем с харда появиха се лоши сектори компа е стар ползвам го само за информация в нета. Проверих здравето на харда с hdd sentinel и е на 22% качих го до 28% с помоща на hdd regenerator и това е. След всеки преинстал след рестарт се скапва уйндолса сложих линукс и там прави проблеми едва върви супер много ми сече а преди не беше така 40гб макстрор е .
Някой има ли идея дали мога да го оправя с някакъв софтуер или ако някой има някой стар хард който ще го хвърля или не му трябва да ми услужи съответно за малко пари или без пари доставката ще я платя. Честно казано не ми пука големината или марката му.
Нямам твърде време да обикалям и търся из града за некой хард втора ръка та някой ако има идея моля споделете :)
 
От опита ми - лоши сектори появят ли се - пиши харда за "бегал". Може да закърпиш положението временно, което явно си направил, но това е само временно решение. Спасение от това няма, машинката просто си е дала фира.
За другото - не се залъгвай с тези втори ръце, специално твърд диск никога не си купувай така. Рискуваш да получиш същото, което искаш да махнеш, а именно хард диск работил 9-10 хиляди часа с една камара скапани сектори.
Цените на твърдите дискове спаднаха доста - 500 gb hitachi с 16 mb cache ти струва 65 лева. Аз лично бих взел това, от колкото да дам 20 лева за нещо, което ще хвърля след два-три месеца.
 
От: Проблем с харда (Bad Sectors)

Кажете коректни фирми в София за ъпгрейд на настолен компютър или замяна на използван за нов с доплащане ?
 
От: Проблем с харда (Bad Sectors)

Кажете коректни фирми в София за ъпгрейд на настолен компютър или замяна на използван за нов с доплащане ?
AMOUN Май се занимава с такива неща, ама едва ли ще си допаднете ;)
 
От: Проблем с харда (Bad Sectors)

В бизнеса няма приятели и врагове, има интереси ;)
 
От: Проблем с харда (Bad Sectors)

Кажете коректни фирми в София за ъпгрейд на настолен компютър или замяна на използван за нов с доплащане ?

Ползвал съм услугите на Скай Къмпани и съм доволен а и цените им не са лоши.

п.п.
А за хард диска подкрепям мнението на ktomov.
http://www.predpriemach.com/member.php?u=4744
 
От: Проблем с харда (Bad Sectors)

Една идея от мен .
Просто развалените сектори ги криеш.след като разбереш кои са.
правиш дял само където не са развалени и там инсталваш виндоуса
 
От: Проблем с харда (Bad Sectors)

Една идея от мен .
Просто развалените сектори ги криеш.след като разбереш кои са.
правиш дял само където не са развалени и там инсталваш виндоуса

Мда, направи така, едва ли лошите сектори ще са много като размер, за целта ползвай Acronis Partition Expert :) За всеки случай преди това пусни един HDD Regenerator, може и да стане нещо.
 
От: Проблем с харда (Bad Sectors)

подкрепям последните двама..но има едно НО..ако лошите сектори са разположени нясякъде дори и малко да ..няма шанс..а и лошите сектори са като крастата..като се почне няма спиране.постоянно ще се появяват нови.т.е. пиши бегал диска.
 

Горе