Проблем с хард-а

От: Проблем с хард-а

Тествах си хардиска с Acronis Drive Monitor и ми показа само 5% живот от необходими 70 %, Това какво означава.....

Досега не съм имал особенни проблеми и син екран. Прещракване е имало но рядко, сигурно един, два пъти в месеца

Сега какво да си купувам нов хардиск ли ?

PS

Защо плашите с такива теми
 
От: Проблем с хард-а

Тествах си хардиска с Acronis Drive Monitor и ми показа само 5% живот от необходими 70 %, Това какво означава.....
Досега не съм имал особенни проблеми и син екран. Прещракване е имало но рядко, сигурно един, два пъти в месеца
Сега какво да си купувам нов хардиск ли ?
PS
Защо плашите с такива теми

А какво друго каза? Виж дали не прегрява, виж смарта, виж някакви грешки дали връща. Ако го чакаш да вземе да щрака ще останеш доста неприятно изненадан.
 
От: Проблем с хард-а

На мене скоро ми изгоря един хард от нищото, добре че важните неща са онлайн и добре че лаптопа е в гаранция, че го смениха. Заедно с него и дъното замина.
 
От: Проблем с хард-а

Споко.. щракането на харда е нормално... все пак лятото идва... щрака си и се готви за почивка :)

Това в кръга на шегата, а сега малко полезна информация, ако случайно нацяло ти издаде багажа харда и почне да щрака постоянно и да не иска да пали - увиваш го стабилно в непромукаеми торбички и го слагаш в фризера за няколко часа. Вадиш, изчакваш малко да се климатизира и го закачаш пак.

Звучи смешно и нереално, но това преди време ми помогна да си копирам важната информация, от вече заминал си хард. Номера ми го каза един руснак и в началото и аз не повярвах и гледах като втрещен, но понеже нямах какво да губя, го пробвах и наистина сработи :)
 
От: Проблем с хард-а

Аз имам проблеми със захранването, при стартиране особенно когато е студено времето компютъра умира при зареждането и трябва да го рестартирам 5-6 пъти докато зареди напълно.

Първо стига до началния екран на Уиндолса, после до влизането, после докато зареди Касперски и само го чувам как ГАСНЕ

В резултат на това често се появяват нечетливи или повредени файлове и при стартиране ме кара да чеквам диска - C или D дяловете за да поправи грешките

Казаха ми че за да реша проблема трябва да се откачи клема му (SATA захранването), и да се хване един от другите конектори, да се сложи преходник и да го
включа към харда, но аз не мога да се оправя а и не ми се занимава

И без това искам да си взимам 500 GB само не знам данните как ще прехвърля - към 150 GB



Това е състоянието на Хардиска



Това е СМАРТА



Ще мре ли ?

Как да го възкреся ?
 
Последно редактирано:
От: Проблем с хард-а

Това със смяната на кабелите не вярвам да проработи. Иначе е проста процедурата и не пречи да пробваш, драсни ако се решиш ще ти обясня как да стане. Ако съм на твое място направо си купувам един нов да е мирно селото, не са толкова скъпи вече, за ~ 150 лв. може да си вземеш приличен. Другия вариант е захранването да ти прави мизерии, пробвай да смениш кабелите или ако имаш друго захранване да го смениш и да провериш дали ще се променят параметрите.
 
От: Проблем с хард-а

Състоянието на хардиска каквото ти говори?

Ще мре ли неочаквано или не ?


Аз се оглеждам за нов по мощен компютър който възможно най-бързо да мачка и компресира(конвертира) видео със широка резолюция - над 1200 към по ниска или обратнато.

Сега като пусна да конвертирам с Any Video Converter и компютъра не може да се използва за нищо докато не свърши целия процес.

Кое би ускорило конвертирането повече памет, по-мощен процесор или нещо друго. Препоръчай примерна конфигурация за целта

Това са параметрите на настолния ми компютър, или трябва да го ъпгрейтвам или да си взимам нов.

Предпочитам второто, обаче трябва да се отърва от този че вече имам един Селерон 400Mh на 10 години в мазето и за този няма място.

Какви пари да и търся на тази машина ?

CPU: AMD Athlon 64 3200+ s.939
MB: ASUS A8V Deluxe HD AUDIO RLT, GIGABIT LAN
RAM: 2 x 512 DDR 400 (Dual Channel)
HDD: Seagate Barracuda 200 GB 8 MB 7200 RPM
VGA: nVidia 4200 Ti 128/128 AGP 8x + Zalman
DVD-RW: NEC 3550 16x
Flopy.
ZIP
2 Lan Karty
 
От: Проблем с хард-а

niks на мен точно същата Баракуда ми изгърмя. В смисъл не че искам да те плаша , но просто ти го казвам да си имаш едно на ум и да си качиш важните файлове в нета.
 
От: Проблем с хард-а

Ех, тези софтуеристи...

Както в един двигател на кола, така и в един компютър, повечето проблеми са електрически. Все за софтуер говорите, а забравяте, че той се движи от ток.
Българина ще даде луди пари за видеокарта (примерно), а ще се стипцосва за марково захранване и маркови кабели!

niks, в този форум мислех че само аз съм с 1 гигабайт РАМ. :shock: Това което опитваш да направиш с видео обработките, е подобно да натикаш лъв в котешка клетка и той да се чувства добре. Видео обработките са най големия хищник на ресурси. Трябва ти много РАМ- желателно чифтосани чипове, мощна видеокарта и висока скорост на шината. Напоследък не следя видеокартите и не мога да те посъветвам коя точно.
 
От: Проблем с хард-а

Niks, ако си от София, мога да ти направя една конфигурация по-евтино от гоУемите вериги. Само ми кажи до колко пари искаш да е.

Иначе за бързо компресиране ти трябва процесор най-вече, а и КОЛИЧЕСТВО памет.
 
От: Проблем с хард-а

Състоянието на хардиска каквото ти говори?

Ще мре ли неочаквано или не ?


Аз се оглеждам за нов по мощен компютър който възможно най-бързо да мачка и компресира(конвертира) видео със широка резолюция - над 1200 към по ниска или обратнато.

Сега като пусна да конвертирам с Any Video Converter и компютъра не може да се използва за нищо докато не свърши целия процес.

Кое би ускорило конвертирането повече памет, по-мощен процесор или нещо друго. Препоръчай примерна конфигурация за целта

Това са параметрите на настолния ми компютър, или трябва да го ъпгрейтвам или да си взимам нов.

Предпочитам второто, обаче трябва да се отърва от този че вече имам един Селерон 400Mh на 10 години в мазето и за този няма място.

Какви пари да и търся на тази машина ?

CPU: AMD Athlon 64 3200+ s.939
MB: ASUS A8V Deluxe HD AUDIO RLT, GIGABIT LAN
RAM: 2 x 512 DDR 400 (Dual Channel)
HDD: Seagate Barracuda 200 GB 8 MB 7200 RPM
VGA: nVidia 4200 Ti 128/128 AGP 8x + Zalman
DVD-RW: NEC 3550 16x
Flopy.
ZIP
2 Lan Karty

Ще мре, търси нов, а този си го остави за архив. От ъпгрейд не виждам смисъл, въпреки че дъното е интересно. Ако решиш да си правиш някакъв бекъп сървър с тоя раид може да ти свърши прилична работа. Само дискове трябва да си вземеш :)
 
От: Проблем с хард-а

Ще продавам целия компютър и ще взимам нов, няма да сменям само хардиска защото това скапано захранване ще прецака и новия хард.

Какви пари да му търся ?
 
От: Проблем с хард-а

Стотина лева, не знам. Може да го пробваш на части, ама освен дъното с процесора не виждам кое би струвало нещо.
 
От: Проблем с хард-а

В продавалника за какви щайги с по 80 GB хардове и 2 GH процесори искат по 150 лева ти само на сто кинта го оцени.

Но и ти си прав едно нещо струва толкова колкото дават, ако няма интерес и 100 лева са много.

Идеята ми е за колкото го продам, да дам още толкова отгоре и да си взема възможно най-мощната конфигурация за тези пари.

На този етап ще му търся 140-150 лева + още толкова от мен.

Значи търся нова машина за около 300 лева но при условие че пласирам старата за поне 130-140 лева

PS

Обаче не ми се завимава с тези глупости сега, тази тема само ми размъти главата.

Ако засека нещо хубаво двуядрено с 500 GB хард и 3-4 GB рам в продавалника за 200-250 лева ще го взема пък после ще мисля как да се отърва от стария
 
Последно редактирано:
От: Проблем с хард-а

Не че имам нещо лично към тая фирма SeaGate но по статистика хардовете им бързо заминават. Когато бачках в сервиза, само за 1 месец ни докараха 15 броя харда с лоши сектори, а бяха ползвани не повече от 4-5 месеца, то добре че бяха в гаранция и им ги заменихме с нови, но само че с Wester Digital или SAMSUNG. Моят съвет е: прехвърли всичко на друг хард, като този го извадиш и прикачиш към USB-порт да не го вижда дъното, и след това го сканирай или с VICTORIA или със MHDD. Ако искаш може и с Hard Disk Regenerator, но аз сканирам предимно с тези първите две които изброих. Поради лошо захранване се развалят хардовете, може и RAM-паметта да засегне, зависи! Какво ти е захранването ? Моят съвет е ако ще купуваш ново PC, направо инвестирай в марково захранване. Аз и на двете ми машинки съм сложил FORTRON BLUE STORM 550 W оригинално, като цената му е 135 лв. иначе ментетата са по 50-60 лв. Заради калпаво захранване менте, може да ти изгори и цяло дъно. Избягвай евтини захранвания под 80 лв. хубавите стабилни захранвания тръгват от 80-100 лв нагоре. Като сканираш харда, можеш да му изолираш лошите сектори и да го ползваш като външен преносим хард на USB-порт, но не и системен. Ако ще ползваш същата видео-карта, гледай този път да е на дъно от INTEL, по принцип NVIDIA комуникират по добре с интелските дъна, и обратно - ATI RADEON са за предпочитане на AMD. Не че няма да работи, ще работи, но след време може да даде някакви проблеми с хардуера, просто двете фирми са конкуретни и правят някакви фабрични шашми в хардуера.

П.П. Когато ще сканираш харда за лоши сектори, го направи от Hiren's Boot - теглиш ISO-то от замундата, пишеш го на CD, самото CD става системно, и зареждаш ОС от диска, и ще видиш менюто с DOS-програмите, обикновено се изписва като PARTITION TOOL, или HD TOOLS, всяка версия на Hiren's Boot е по различен начин. Сканирането на харда ще отнеме няколко часа, но това да не те притеснява.
 
От: Проблем с хард-а

Пробвах да сканирам с няколко програми от Hiren's Boot включително и с Hard Disk Regenerator още преди година две.

Отнема много време-часове и компютъра ми забива по средата и трябва отново да започвам, това не е вариант

Аз си знам проблема от както купих компютъра преди 5 години и това е ЗАХРАНВАНЕТО, то прецаква всичко и най вече Харда.

Качил съм онлайн или записал на DVD-та каквото ми трябва, така че и да изгърми този хард не ми пука особенно само после прехвърлянето на 150-160 GB данни ще е малко проблемно.

Хардиска си работи безшумно и не дава никакви признаци на проблеми, няма ли да даде някакви индикации преди да изпуши окончателно(като изключим прещракването)
 
От: Проблем с хард-а

Пробвах да сканирам с няколко програми от Hiren's Boot включително и с Hard Disk Regenerator още преди година две.

Отнема много време-часове и компютъра ми забива по средата и трябва отново да започвам, това не е вариант

Аз си знам проблема от както купих компютъра преди 5 години и това е ЗАХРАНВАНЕТО, то прецаква всичко и най вече Харда.

Качил съм онлайн или записал на DVD-та каквото ми трябва, така че и да изгърми този хард не ми пука особенно само после прехвърлянето на 150-160 GB данни ще е малко проблемно.

Хардиска си работи безшумно и не дава никакви признаци на проблеми, няма ли да даде някакви индикации преди да изпуши окончателно(като изключим прещракването)

Какво ти е захранването ? То всъщност някои ментета нямат и даже марка де, но пак питам, имам нещо предвид. Моят съвет е, ако имаш парите направо си вземи един FORTRON BLUE STOM 500 W за 135 лв. или на първо време купи някакво евтино захранване, но при положение че ще го ползваш временно, но това го махни за да не ти изгори дъното или харда. Ако имаш друг хард, или свободни DVD-дискове запиши си най важните неща. По принцип проблемите идват от лоши напрежения в захранването, и от там нарушават работата на харда. Ако имаш мултицет мога да ти кажа как да му измериш напреженията.

Преди да изгори харда понякога дава индикации - замръзване на картината и не можеш да движеш нито курсура на мишката, нито клавишите са активни и се налага да го рестартираш, като през това време лампичката на харда свети постоянно без да мига; саморестартиране като секунди преди да се саморестартира вади сини екрани с бели надписи; при включване на PC-то от захранването и рестартиране не винаги BIOS вижда харда и ти казва че няма хард, и го разпознава след няколко рестарта. Според зависи. А понякога и без никакви признаци и симптоми, уж всичко работи ок без проблем, и един ден компютъра няма да може да си намери харда, даже и като влизаш в BIOS да го детектнеш ръчно пак няма да го намери... Преди да вземеш друг хард, смени захранването, не прикачвай нов хард към това захранване, защото ще издъни и него!

Ако ще си взимаш нова машинка, щом мачкаш филми - минимум 2 GB RAM ако ще си ползваш WINDOWS-XP, а още по добре ще е направо 3 GB RAM, той XP разпознава до 3 GB RAM. A ако ще ползваш бозата 7 - задължително 4 GB RAM, че той си гълта само 1,5 GB при зареждане на чист линдолс, и като сложиш и антивирусни и става една... В по добрия случай - 8 GB RAM но там иска повече финанси. Видео-картата да е поне 500 MB за такива мултимедийни програми които преработват видео-файлове си иска хубави видео-карти. Вярно че до като мачкаш филма, PC-то ти е зает на 100 % и нищо не можеш да правиш през това време, но ако CPU ти е двуядрен, то другото ядро остава свободно и ще можеш да си работиш, а още по добре 4-ядрен CPU. Аз например мачкането на филмите ги правя на другия ми PC, а си работя от този от който пиша в момента, или обратно понеже от време на време се местя на съседния ми PC. За това е хубаво да имаш 2-3 PC-та защото се налага понякога.
 
От: Проблем с хард-а

Тези симптоми съм ги имал всички но рядко и ги оправям като си възстановя чистия Уиндолс и програми от Имидж файл с целия дял C. После компютъра хвърчи един месец и пак бъгясва и почва да забавя.

Така че мисля че това не е от Харда а от Бъгнатия Джам, обаче знае ли човек

Благодаря за последното, ще го имам предвид като си взимам нов компютър
 
От: От: Проблем с хард-а

Не че имам нещо лично към тая фирма SeaGate но по статистика хардовете им бързо заминават. Когато бачках в сервиза, само за 1 месец ни докараха 15 броя харда с лоши сектори, а бяха ползвани не повече от 4-5 месеца, то добре че бяха в гаранция и им ги заменихме с нови, но само че с Wester Digital или SAMSUNG. Моят съвет е: прехвърли всичко на друг хард, като този го извадиш и прикачиш към USB-порт да не го вижда дъното, и след това го сканирай или с VICTORIA или със MHDD. Ако искаш може и с Hard Disk Regenerator, но аз сканирам предимно с тези първите две които изброих. Поради лошо захранване се развалят хардовете, може и RAM-паметта да засегне, зависи! Какво ти е захранването ? Моят съвет е ако ще купуваш ново PC, направо инвестирай в марково захранване. Аз и на двете ми машинки съм сложил FORTRON BLUE STORM 550 W оригинално, като цената му е 135 лв. иначе ментетата са по 50-60 лв. Заради калпаво захранване менте, може да ти изгори и цяло дъно. Избягвай евтини захранвания под 80 лв. хубавите стабилни захранвания тръгват от 80-100 лв нагоре. Като сканираш харда, можеш да му изолираш лошите сектори и да го ползваш като външен преносим хард на USB-порт, но не и системен. Ако ще ползваш същата видео-карта, гледай този път да е на дъно от INTEL, по принцип NVIDIA комуникират по добре с интелските дъна, и обратно - ATI RADEON са за предпочитане на AMD. Не че няма да работи, ще работи, но след време може да даде някакви проблеми с хардуера, просто двете фирми са конкуретни и правят някакви фабрични шашми в хардуера.

П.П. Когато ще сканираш харда за лоши сектори, го направи от Hiren's Boot - теглиш ISO-то от замундата, пишеш го на CD, самото CD става системно, и зареждаш ОС от диска, и ще видиш менюто с DOS-програмите, обикновено се изписва като PARTITION TOOL, или HD TOOLS, всяка версия на Hiren's Boot е по различен начин. Сканирането на харда ще отнеме няколко часа, но това да не те притеснява.

You must spread some Reputation around before giving it to USAF again.
 
От: Проблем с хард-а

Тези симптоми съм ги имал всички но рядко и ги оправям като си възстановя чистия Уиндолс и програми от Имидж файл с целия дял C. После компютъра хвърчи един месец и пак бъгясва и почва да забавя.

Така че мисля че това не е от Харда а от Бъгнатия Джам, обаче знае ли човек

Благодаря за последното, ще го имам предвид като си взимам нов компютър

Значи когато създаваш имидж-BACKUP на партишън C:\ има голямо значение как го създаваш. Аз също на моите 4 PC-та в къщи имам имидж-бекъпи на партишъните им C:\ само че 2 PC-та от тези 4 броя са сървъри под линукс, като единия е с UBUNTU, а другия с CENT OS. Другите ми 2 PC-та са със XP SP-3. Но бекъп-имиджа спестява много ценно време и нерви, от колкото да започваш тепърва нова инсталация от нулата. Форматираш дял C:\ и след това започваш чиста инсталация на линдолса, не преинсталация върху стария бъгясал линдолс, то вярно че автоматично форматира дяла, но не го прави на фул-формат! Аз форматирам на ниско ниво дяла от DOS със Hiren's Boot. След това пускаш инсталацията на линдолса, слагаш драйверите, и след това останалите нужни програми които ползваш - office, PhotoShop, CorelDraw и всичко което ти е необходимо. Като през това време кабела на интернета е задължително изваден, никакъв интерент за да не се вмъкне някоя гадинка, защото без да се усетиш ще се окаже че си направил бекъп-имиджа с вирус. От там правиш настройките на интернета, но само настройките без да пускаш самия интернет. Слагаш и антивирусната. Отваряш Control Panel и от там отиваш на Windows FireWall и от там на Exceptions, и ще гледаш да няма никъде отметки. Всяка една отметка ти отваря порт за пробив! И ще гледаш винаги защитната стена да бъде на ON, никога на OFF. От там рестарт, влизаш в SAFE-MODE и пускаш дефрагментация на дял C:\ и след това вкарваш системния CD с ACRONIS, рестартираш да зареди от акрониса, и пускаш да се прави бекъпа.

Много хора правят бекъп-имидж след като са влизали в нета вече, и се чудят защо продължава един и същ проблем, а се оказва че бекъпа е направен с вирус. Аз например не ползвам никакви антивирусни вече 4-та година. Преди ползвах Symantec. Просто реших че няма смисъл след като имам бекъп-имиджи, и ако стане проблем, просто форматирам C:\ и връщам бекъпа и цяла операция е само 15 мин.

Друг е въпроса че антивирусните са направо магнит за вируси. Иначе за разни отдалечени атаки ( Remote Control, Hack Tools, Network Attackers ) съм го предвидил - от един стар PC съм направил рутер FIREWALL, който освен че ми споделя интернета на останалите 4 PC-та, той ми филтрира и трафика против разни атаки. Със 2 LAN-карти като от едната приема интернета, а от другата излиза друг кабел който влиза в суича и от суича на машинките. Освен това рутера съм го конфигурирал под NAT, с линукс-дистрибуция SLAX, и няма мърдане. SLAX е много гъвкав и устойчив на разни атаки, ама иска играчка... на който му се занимава.

П.П. Желателно е преди да пуснеш акрониса да създава бекъпа, дял C:\ да ти бъде предварително дефрагментиран.
 
Последно редактирано:

Горе