Проблем с хостинг и дедазнамкаквооще :)

AMOUN

Well-Known Member
Та значи за трети път нещо ми се дънят от хостинга
днес беше върха на сладоледа
платих за реклама и се нанизали доста човека оналайн - стотина :)
и от хоста веднага реагирали като ... СПРЕЛИ САЙТАААААА
та нито следващите триста клика за които съм платил са видели сайта нито тези които са били вътре са успели да си купят нещо
видели са само надпис - форбиденннннннннн

та според вас как да реагирам?

да сменя хоста?
на новия дали няма да реагират така?
в хиостгатор дали ще ми спрат пак така сайта че има 100 - тина онлайн ?
сайта е онлайн магазин базиран на wordpress

попитах хоста как да процедираме те ми казаха :)...
или да пускам по малко реклама или да мина на виртуален сървър :)
разбирам ги ... интересното е че имам на същия сайт хостинг който прави по над 6 000 уникални всеки ден
а този магазин прави едва по 50 -80 без реклама и днес изведнъж 300 от рекламата .. и прасссс ?

едно че загубих парите за реклама
друго че станах смешен пред потебителите
които са си казали какъв е тоя магазин дето го няма
и трето това според мен е нелоялно отношение към мен като техен клиент от няколко години нямах дори емайл пратенсъвсем случайно отворих сайта си да погледна и какво да видя...
... плащам към момента.... 53 лева всеки месец ... за този хост

та вашето мнение ? как да постъпя?
 
От: Проблем с хостинг и дедазнамкаквооще :)

Не ти ли казаха каква е причината, то за 300 човека смешно звучи да ти спират сайта?
 
От: Проблем с хостинг и дедазнамкаквооще :)

И какво не могат да издържат наплив на хора към сайта за 5-10 мин? Сменяй!
 
От: Проблем с хостинг и дедазнамкаквооще :)

сменяй, тия хост провайдъри зеха си4ки да си правят пишки с нас, то тва на нищо не прили4а ве4е, аман от некадърни хост провайдъри, само суперхост още не са ме издразнили да преместя си4ко у 4ужденеция.
 
От: Проблем с хостинг и дедазнамкаквооще :)

То човек да го е страх да публикува някоя статия в svejo, защото я рече да стане популярна и онези веднага му рязват сайта..
 
От: Проблем с хостинг и дедазнамкаквооще :)

толкова ли товари тоя wordpress дева?
незнам пак ви казвам интересното е в този същия пакет е и сайт които прави над 6000 и постоянно има доста онлайн ...

явно wordpressa е много тежък ли що ли дева...
аз и без това им плащам колкото за виртуален сървър
що така правят незнам...
имам хостинг в хостгатор имай - ще се местя там
там ще имам ли подобни проблеми ? някой с опит ?
 
От: Проблем с хостинг и дедазнамкаквооще :)

Е как може така да ти спрат сайта!? Кой е хоста поне?
 
От: Проблем с хостинг и дедазнамкаквооще :)

NS1 обичат да спират сайтове за натоварване. Техните сървърчета са най-чувствителните.
 
От: Проблем с хостинг и дедазнамкаквооще :)

досега съм нямал проблеми такива с тях .. незнам защо го правят и затова не бързам да ги плюя ..
а може би съм спокоен и заради мастичката ;)
по принцип в момента би трябвало да ги псувам на съпорта им
защото това са 600 !!! 600 потенциални клиента които са искали да ми влязат в сайта ! дева това са продажби- това са загубени пари мамка му
 
От: Проблем с хостинг и дедазнамкаквооще :)

... плащам към момента.... 53 лева всеки месец ... за този хост
За такива пари ще си наемеш VPS,а че wordpress си товари ако не е побутнат е факт.Аз имах същия проблем с един сайт на wordpress и кеша пусках и пак не помага .Преместих го на виртуален сървър ,малко го оптимизирах и сега и при 600 онлайн няма проблеми.Дори като гледам колко се товари сървъра си мисля,че хостинг компаниите като видят малко по-посещаем сайт се разпищяват с единствената цел да вземат повече пари.
 
От: Проблем с хостинг и дедазнамкаквооще :)

53 лева ли каза? за тези пари ето това се избира - http://www.hostgator.com/vps-hosting/ 2-рия план. Даже пари за водка ще имаш.

Моля ти се кажи го тоя хост, дето за 53 лева на месец при 300 уникални ти ебават сайта! Да знам да не се набутвам!
 
От: Проблем с хостинг и дедазнамкаквооще :)

толкова ли товари тоя wordpress дева?
незнам пак ви казвам интересното е в този същия пакет е и сайт които прави над 6000 и постоянно има доста онлайн ...

явно wordpressa е много тежък ли що ли дева...
аз и без това им плащам колкото за виртуален сървър
що така правят незнам...
имам хостинг в хостгатор имай - ще се местя там
там ще имам ли подобни проблеми ? някой с опит ?

ами аз в момента държа на шерд хостинг на план Baby, 19 сайта :)
верно са фирмени ама като се съберат посещенията на всичките и пак става доста :) до момента не съм имал проблеми, 7 долара кво му плащаш

п.п. а и мен ме гризе отвътре кои е този хост за 50 кинта :), не са топхост там са зле ама и е тънко, единствено хост.бг ми идва в главата :)
 
От: Проблем с хостинг и дедазнамкаквооще :)

аз също имам в хостгатор бейбито им.. ама ме е страх да не ста не и там така...
пак казвам при хората хоствам общо 10-20 сайта с общо 15-20 000 уникални
явно преса наистина много ги е натоварил за да ми спрат хоста...

но това не ги оправдава възможно е да съм загубил няколко поръчки заради това ! и затова ми минават едни мисли да им тегля една благодарствена и да си преместя сайтовете на хостгатора само м ие проблем по-бавното зареждане дева...

във всичките си постове досега съм си хвалил поста
ядосаха ме единствено когато от тук един елемент им пуснал писмо и те ми спрели единия сайт щото оня им написал че там какво беше - както и да е
преди това така пак ми резнаха един сайт щото имало вирус нали - разбирам ги и товарел
но сега с това направо ме цепнаха дева ... че ме е яд за реклоамата дева кака са кликали а то гола страница
държа при тях 4 пакета
един от 3 лева един от 10 лева един от 8 лева и един от 32 лева
на тях има общо 20-30 активни сайта общо от 15 до 20 000 уник дневно така че явно доста им носват машините
може би тая версия на уордпрес с магазина товари много незнам ...
просто не искам да им обявявам името защото в сравнение с всички останали хостинги в бълхария са си най-добрите според мен
бил съм и при други и знам там какво е...
 
От: Проблем с хостинг и дедазнамкаквооще :)

може би тая версия на уордпрес с магазина товари много незнам ...

Пак ще ме пишат най-големия WP-хейтър, ама WP с магазини и маса други накачулени плъгини си товари наистина, и то доста. Едно е да имаш WP с много плъгини и до 1000 уникални или опростен персонален блог с 20000 уникални, а друго е да имаш WP, който се прави на CMS като му се лепват тежки плъгини, с 20000 уникални. Не бих бързал да обвинявам хостера (и не го знам кой е).
 
От: Проблем с хостинг и дедазнамкаквооще :)

да това казвам разбирам ги и тях
те са хазяи аз съм кофти наемател в случея
лошото е че не ме предупреждават а резват :)
ни емайл нито срок да го оправя...директно прасссс
а рекламата се върти и отчита кликове ... /бах го у фейсбука как кликат :)/
иначе направих магазина на уордпрес за да тествам как ще се спогаждат с гогле - просто тестово но се оказа ок! и го държа
явно ще трябва да рекламирам друг сайт :)
 
От: Проблем с хостинг и дедазнамкаквооще :)

лошото е че не ме предупреждават а резват :)
ни емайл нито срок да го оправя...директно прасссс
а рекламата се върти и отчита кликове ... /бах го у фейсбука как кликат :)/
Е за това, да, не са прави. Винаги се прави предупреждение, за да не изпада клиентът в подобна ситуация.
 
От: Проблем с хостинг и дедазнамкаквооще :)

Нормално да се омажат нещата понякога. Веднъж бях натоварил хостинга страшно много с един калпав скрипт, без да знам. От Суперхостинг ми пратиха графика с натоварването, още не бяха публично достъпни тези статистики, и ми дадоха едноседмичен срок да оправя нещата. Реших проблема и всичко беше точно. Това с директното рязане е много селска методика.
 
От: Проблем с хостинг и дедазнамкаквооще :)

За мене това са само Супер хостинг :) КАто хостинг са много добри
ама наистина това са много некоректни неща... и аз преди ги ползвах ама избягах в чужбина и имам чувството , че се родих... и все пак за БГ май те са най - добрите :)
 
От: Проблем с хостинг и дедазнамкаквооще :)

Според мен Wordpress обърква много нещата. Те че се отнасят непрофесионално и режат сайта си е факт, но 100 онлайн нищо не е, стига да не са на Wordpress, тогава явно изяжда много над допустимото процесорно време.
 

Горе