Проблем с Opencart

ceci_iv

New Member
Здравейте! Появи се проблем със сайт, направен с Opencart. Не могат да се качват нови продукти. Просто забива и отказва. Версията е 2.0.1.1, инсталирана през Softaculous на ICN. Опитах да ъпдейтна до най - нова версия ръчно, но нещата не се получиха. Показа ми много грешки. В контрол панела също виждам изписани грешки. В крайна сметка върнах предишната версия. Въпросът ми е, ако се инсталира ръчно новата версия, ще може ли информацията да се качи, за да не се загубят качените продукти. Има ли някакъв лимит на продукти - да не е проблемът количеството? Въобще ако някой с нещо като съвет може да ми помогне, ще съм благодарна!
 
От: Проблем с Opencart

Обърни се към професионалист в Opencart. Плати си му да ти ги нагласи нещата.
 
От: Проблем с Opencart

Здравейте! От скоро имам инсталиран Opencart на български и все още го разучавам. Като начало ми се яви следният проблем: В админ панела-система-инструменти-експорт/импорт ми изписва "Достъпът отказан Нямате права за промяна на достъпа до тази страница. Моля, обърнете се към вашия системен администратор."Моля за помощ!
 
От: Проблем с Opencart

Здравейте! От скоро имам инсталиран Opencart на български и все още го разучавам. Като начало ми се яви следният проблем: В админ панела-система-инструменти-експорт/импорт ми изписва "Достъпът отказан Нямате права за промяна на достъпа до тази страница. Моля, обърнете се към вашия системен администратор."Моля за помощ!

Трябва да отидеш на Users->User Groups и да чекнеш боксчетата на експорт/импота и да запазиш. Или дай направо селект на всички и запази. Не знам как ти е на български - потребители?

ВАЖНО за всички с версия 2.1.0.1!
Направете си ъпдейт до 2.1.0.2 - за да отстраните пробив във сигурността.
Тези с по-ниска версия трябва да го направят ръчно като проверят в github какво е променено.
Ето информацията:
https://github.com/opencart/opencart/commit/a030b9bddcc5610327ff938d4feec85a1c3378bb
 
От: Проблем с Opencart

You must spread some Reputation around before giving it to agatha65 again.



Трябва да отидеш на Users->User Groups и да чекнеш боксчетата на експорт/импота и да запазиш. Или дай направо селект на всички и запази. Не знам как ти е на български - потребители?

ВАЖНО за всички с версия 2.1.0.1!
Направете си ъпдейт до 2.1.0.2 - за да отстраните пробив във сигурността.
Тези с по-ниска версия трябва да го направят ръчно като проверят в github какво е променено.
Ето информацията:
https://github.com/opencart/opencart/commit/a030b9bddcc5610327ff938d4feec85a1c3378bb
 
От: Проблем с Opencart

Ъпдейта като на 1.5.x (и по-нови) ли става или при 2.х има нещо по-различно?
 
От: Проблем с Opencart

Ъпдейта като на 1.5.x (и по-нови) ли става или при 2.х има нещо по-различно?

Зависи от версията.
Между 2.0.3.1 и 2.1.0.1 има промяна на базата данни и на кода в частта за карта и ордера. Този ъпдейт е проблемен и трябва да се прави ръчно и може да дава грешки.
Ако не се налага по други причини да се ъпдейтва, може само да се пачне сигурността. По-горе съм дала линк с файливете за промяна.
Между 2.1.0.1 и 2.1.0.2 разликата е само в тези файлове и номера на версията в индекса.
 
От: Проблем с Opencart

А реално как се ъпдейтва опънкарта с замяна на файловете нали така?
 
От: Проблем с Opencart

А реално как се ъпдейтва опънкарта с замяна на файловете нали така?

Първо и задължително се прави бекъп на сайта и базата данни.
Ъплоадват се новите файлове - те се записват върху старите. Внимание за конфиг и админ/конфиг - те трябва да се запазят.
Отива се на урл-на-сайта/install и ако всичко върви добре трябва да се отвори upgrade. Следват се инструкциите.
Трябва да се изчист кеша на браузера и в админ да се проверят настройките.

Не го правете за 2.0.х към 2.1.х!
Както и 1.5.х към 2.х
Там трябва да се направи от специалист.

Едит: Всички допълнения трябва да се упгрейднат също.
Ако има промени в основните файлове - да се провери и за тях.
 
От: Проблем с Opencart

Това ъпдейт дали е задължително при 2.1.0.1 за 2.1.0.2 при положение че само един файл е засегнат.
 
От: Проблем с Opencart

Това ъпдейт дали е задължително при 2.1.0.1 за 2.1.0.2 при положение че само един файл е засегнат.

Не е един. Виж линка
https://github.com/opencart/opencart/commit/a030b9bddcc5610327ff938d4feec85a1c3378bb

9 плюс 2-та индекса за версията.
Важно е. Този случай специално доста се разсмърдя в общността заради грубата реакция на Даниел и риска се увеличи.

Сигурността е важна! Не подлагай клиентите на сайта си на риск.
 
От: От: Проблем с Opencart

Здравейте,

аз ката пълен лайк се справих :) /от скоро се занимавам с Opencart/, но на ръчен режим прехвърляне база - база. Новата версия с нищо не се отличава от версията 2.0.3.1, но да не се изостава с версиите, че така един изоставен магазина на K2mart J1.5 с над 5хил. продукта ще падне здрава работа. :)

Поздрави и успех!
 
От: Проблем с Opencart

Хакването и през един файл става :) така, че вземи мерки!
 

Горе