Проблем с robot.txt

bgtifo

Well-Known Member
Здравейте,

преди няколко дни си купих един домейн и му инсталирах Wordpress.

Когато изпиша името на домейна в Google ми излиза следното съобщение:

За този резултат няма налично описание поради robots.txt на сайта – научете повече.

Какъв може да е проблемът с robot.txt като файла си го има и е конфигуриран.

User-agent: Googlebot
Disallow:


Някакво време ли трябва да изчакам или?
 
Последно редактирано:
От: Проблем с robot.txt

Само това ли е съдържанието? Ако е само това напиши:
User-agent: *
Disallow: /wp-admin
Моят код казва на търсещите машини да не минават през админ папката.
 
От: Проблем с robot.txt

Не става твоето. Или изтрий целия файл или напиши моя. Времето зависи, до седмица сякаш ще се обнови. Добавил ли си сайта в уебмастер тоолс?
 
От: Проблем с robot.txt

И аз да попитам, сложих преди време това..
User-agent: *
Disallow: /wp-admin/
Allow: /wp-admin/admin-ajax.php
Нещо ми се струва антилогично първото да забранява всичко след админа, а в следващия ред уж да позволява по-навътре в поддиректорията.
Вярно, че ми се премахна грешката от GWT, но все пак да си питам негативно би ли могло да влияе, или си е ок и така.
 
От: Проблем с robot.txt

Да не си чекнал отметката да не се индексира сайта (това при инсталацията)?
Провери си настройките и ако е отметната я махни, а за по бърза индексация го мини през уебмастер туул-а.
 
От: От: Проблем с robot.txt

Не влияе негативно, просто предпазва линка ти към админа да се показва в резултатите от търсене.
И аз да попитам, сложих преди време това..

Нещо ми се струва антилогично първото да забранява всичко след админа, а в следващия ред уж да позволява по-навътре в поддиректорията.
Вярно, че ми се премахна грешката от GWT, но все пак да си питам негативно би ли могло да влияе, или си е ок и така.
 
От: Проблем с robot.txt

Онзи ден търсех нещо в Гошо и интересното е, че за УРЛ - https:\\mail.google,com (нарочно е със запетая) ми изписасъщото съобщение. А именон, че няма информация за този домейн, поради робот.тхт на сайта. Ако те не могат да си оправят файла, здраве му кажи.
Иначе и аз ползвам варианта на minimalvoice.
 
От: Проблем с robot.txt

Сега се появи още един проблем. 6 от страниците ми са индексирани, а на 7-мата отново ми излиза текст За този резултат няма налично описание поради robots.txt на сайта – научете повече.

Използвах варианта на minimalvoice

user-agent: *
Disallow: /wp-admin/

Защо на тази последната страница ми излиза такъв надпис. Другите всички са си с описанията, които съм сложил...
 
От: Проблем с robot.txt

Сега се появи още един проблем. 6 от страниците ми са индексирани, а на 7-мата отново ми излиза текст За този резултат няма налично описание поради robots.txt на сайта – научете повече.

Използвах варианта на minimalvoice

user-agent: *
Disallow: /wp-admin/

Защо на тази последната страница ми излиза такъв надпис. Другите всички са си с описанията, които съм сложил...

Сигурно тази страница ползва ajax и трябва да добавиш последния ред
User-agent: *
Disallow: /wp-admin/
Allow: /wp-admin/admin-ajax.php

По принцип ако има СЕО плъгина на Yoast той се грижи за това и не се налагат промени. За All in one плъгина не съм проверявала наскоро, но същият роботс би трябвало да има.

В уебмастър тулс си пише какъв е проблема.
И да напомня отново - роботс-а е за добрите ботове, лошите не се съобразяват с него изобщо.
 
От: Проблем с robot.txt

agatha65 в GWT ни ми отичта никакви грешки...

Иначе аз ползвам All in one SEO pack но явно не върши работа.

Сега добавих Allow: /wp-admin/admin-ajax.php пък да видим.

Макар, че тя тази страница не се различава от останалите и не знам дали има вероятност да полза ajax.
 

Горе