Проблем с USB портовете на amd athlon 64 dual core processor 4400+

Blinky

Owner
Здравейте колеги. Айде една тегава задача, която ми е от 2 седмици и не успях да се справя.

Нещо UBS постовете ги няма никакви на този комп с amd athlon 64 dual core processor 4400+. Ок са си знам, защото с Луникс си ги намираше, но тъй като сглабям компа за на жената техните, сложих Windows 7 и нъц....преди това не ставаше и с XP, а Microsoft официално обявиха, че Windows 8 няма да поддържа това дъно. Та минах през 3 техни продукта и сега гледам, че голям виж. Всичко друго е пушка. Нагласен е и направо е перфектен за работа. За жалост това го прави мега негоден.

Четох из форуми, сайтове, но нищо. Драйвъри няма, или ако има не вършат никаква работа и за жалост, ще им дам някакъв друг, някаква сглобка, която реално е в пъти по-добра от това като гледам, нищо, че е и по-стара. Там ще е XP и всичко ще си е наред. За съжаление този беше добра алтернатива.

Ще се надявам на някакви съвети. Само да кажа, че хардуерно нещо не ме бива. ;) Дори не знам как да индикирам дали хардуерно са ОК.
 
За да тестваш дали работят може да пуснеш няке Linux live CD и да видиш там като закачаш USB устройства (примерно мишка) дали работят.
Иначе ако windows-а си няма драйвери за USB-тата на точно това дъно, възможно спасение е да сложиш допълнителна платка с USB-та.
 
Да, но няма много за това дъно. Мен повече ме озадачава факта, че през Linux си е ок, но през Windows 7 тотално ги няма. Не знам от какво се дължи това, но вече се чудя дали въобще да го предлагам за подарък, защото е голяма издънка. :)
 
От: Проблем с USB портовете на amd athlon 64 dual core processor 4400+

Виж в - десен бутон на My Computer > Properties > Advanced System Settings > Таб Hardware > Device Manager - виж дали имаш драйвери за всичко.

Подозирам, че нямаш всичко. Марка и модел на дъното можеш ли да ми кажеш?
 
Re: От: Проблем с USB портовете на amd athlon 64 dual core processor 4400+

Виж в - десен бутон на My Computer > Properties > Advanced System Settings > Таб Hardware > Device Manager - виж дали имаш драйвери за всичко.

Подозирам, че нямаш всичко. Марка и модел на дъното можеш ли да ми кажеш?

Да, това го направих, минах през всички хардуери, всичко изглежда ОК, едно нещо ми направи впечатление и е това, не се виждат портовете, дори не са дизейбъл - просто не са намерени като хардуер. Моделът е AMD Athlon 64 X2 Dual-Core 4400+
 
Това е моделът на процесора. Виж какво е дъното, защото USB портовете са функция на дъното, не на процесора.
 
От: Проблем с USB портовете на amd athlon 64 dual core processor 4400+

Като си инсталирал драйвърите от чипсета ли започна ?
 
От: Проблем с USB портовете на amd athlon 64 dual core processor 4400+

Липсва информация, какво е дъното. Няма начин, да няма драйвери за USB. Трудно беше едно време, преди да излезе Win98 SE, който беше първи Win с вградени драйвери за USB2.

Ако си късметлия, проблема много лесно можеш да го решиш с една безплатна програмка, която ще ти намери и обнови всички необходими драйвери: SlimDrivers Free. Инсталирай си я, само внимавай, че е добре да направиш къстъм инстал, за да избегнеш да си нахакаш излишни adware с някой toolbar. Напоследък почти всички ценни безплатни програмки имат закачени рекламни боклуци от трета страна.

SlimDrivers ме е спасявал много пъти, вероятно ще помогне и на теб.
 

Горе