Проверка за лоши линкове и махането им?

Ето моето:

Виж файлът 15056

А това е нормален режим:

Виж файлът 15057

Брезник е на майната си от мен! Не знам как ме вижда там. Явно да си клиент на Булсатком е като да си нелегален партизанин.

Хахах откачен Гугъл :D Вискяре, доколкото виждам из постовете във форума, ти разбираш от SEO, имаш ли обяснение какво прави този сайт там - домейнът е на 5 г., не е много стар, той има същият с .com и с линкове на него дори, но той не е там. Няма да говоря за тайтъли, метаописания, h-тагове и т.н., всеки сам може да ги види. Сайтът дори няма TF и никакви линкове, в Majestic може да се провери. Въпреки това е на тези позиции - .!. за Google...
 
вече няма смисъл заниманието, просто Гугъл не ги взема под внимание.
спи спокойно и се концентрирай в други неща :)
Изкуствения интелект на Гугъл работи с пълна сила в тази насока и сам елиминира нискокачествени, лоши линкове.

@Беджев Стил не пиши неща, с които не си наясно, защото това е опасно. Лошите линкове трбява да се дисаволват. Ако забележите, че ви спамят, минимум 1 път на седмица.

Може би най-важното от всичко знаете ли какво е , ключовата дума в името на домейна.

А може би не?
 
  • Like
Реакции: Sky
хайде недей толкова категорично да казваш, че не съм наясно
напротив, изключително категорично го твърдя, защото ранквам в ниши, където black seo-то си върви с пълна сила и ако една седмица не си ъпдейтнеш дисавол документа и ранка ти пада. При положение, че ти нямаш такива сайтове, няма как да твърдиш каквото и да е на база на нещо дето си чел някъде.
 
При мен излиза на 2ра страница. И не съм от София. Мисля че ламбичката ти светна...

Не само при теб, и при мен излиза на втора страница, а даже не направих търсенето от "чист" браузер. nikosa1986 - к'в оптимизатор си ти бе?!
 
Брезник е на майната си от мен! Не знам как ме вижда там. Явно да си клиент на Булсатком е като да си нелегален партизанин.

"Партизан за бой се стяга, мята пушка на рамо... сбогом майко, сбогом татко, сбогом мила сестрице"
Ми тъй де... насади ли доматите? Аз боднах 10 ранни корена и 2 гнезда тиквички. Разбира се под бутилки.
 
Ми тъй де... насади ли доматите? Аз боднах 10 ранни корена и 2 гнезда тиквички. Разбира се под бутилки.
Ти си любител ентусиаст. :p
Моите никнаха преди три дена.
 
Пускай им такива песни, да вървят в такт и крак.


Докато търсех горната, попаднах на този вариант:

 
Добре в крайна сметка аз как да си открия лошите линкове? от къде да знам кои са полезни и кои не са ?
Колегата @Беджев Стил нали ти каза, блъскай линкове, той Google сам ще отсее хубавите и ще те класира първи, след което ще станеш милионер със сайта си ;) Това, че явно запознати с нещата хора ти дават безплатни съвети , а ти не искаш да се вслушаш е твой проблем.
 
  • Like
Реакции: Sky
Никога не съм казвал такова нещо, не преиначавайте думите ми., не приемайте нещата буквално.
Никъде не съм говорил за спам и за черно SEO.
Не знам и за какъв ранк говори GeorgeG. В крайна сметка са важни трафика и конверсията

https://www.cloxy.com/blog/google-ai/
 
Последно редактирано:
Никога не съм казвал такова нещо, не преиначавайте думите ми., не приемайте нещата буквално.
Никъде не съм говорил за спам и за черно SEO.
Аз лично нищо не преиначавам
вече няма смисъл заниманието, просто Гугъл не ги взема под внимание.
спи спокойно и се концентрирай в други неща :)
Изкуствения интелект на Гугъл работи с пълна сила в тази насока и сам елиминира нискокачествени, лоши линкове.

И ми е пределно ясно какво имаш предвид, защото още когато направиха въпросното изявление от Google, всички бяха супер радостни, че вече не трябва да се притесняват от "о*раните" линкове, които пускат към сайта си и смятат, че разбират от SEO. И след това възникват въпроси - абе Google защо мрази сайта ми, как може такива скапани сайтове да се класират на първа страница и какво ли още не. Не ми се рови из старите теми и мненията, на които съм попадал (но не съм ги коментирал).

Първо, негативното SEO (в чистия му вид) Google успешно си го борят от години, това не е ново. Има си и мастъри, които правят негативно SEO така, че да изглежда, че собственика на сайта се опитва да манипулира резултатите. Но за да правиш негативно SEO, което наистина да работи, първо трябва да знаеш как се прави правилна външна оптимизация. Честно казано, специално за България не съм попадал на хора, които правят негативно SEO, което реално да вреди на резултатите. Обикновено се използват очевидни за Google линкове от китайски сайтове, такива за възрастни - да, това съм съгласен че в обикновения случай, няма да повлияе на позициите на сайта ви.

Но нискокачествените, спамърски линкове, които почти всеки "оптимизатор" ползва - блъскане на анкъри, заспамени социалки, директории и т.н. Гугъл няма как да ги игнорира. Това също може да бъдат "лоши", "спамърски" линкове - та стигаме до основния въпрос: Изобщо наясно ли сте какво точно са имали предвид от Google с твърдението Penguin now devalues spam by adjusting ranking based on spam signals, rather than affecting ranking of the whole site.

Относно disavow, ето какво казва Gary Illyes Yes, you should use it, yep, you should use it.
 
1. Правиш си регистрация с платен акаунт в Majestic.com
2. Преглеждаш линковете от Backlinks, виждаш кои са слаби, нерелевантни, от неавторитетни и нетематични сайтове, описваш ги в един текстов документ .txt (обърни внимание на показателя TF от самия линк, не на сайта - колкото повече е, толкова по-авторитетен е линкът, но и тематиката на сайта е важна)
3. Добавяш файла в Disavow Tools и чакаш :)
 
Примерно да махам ли всичко TRUST FLOW 0 ?? или примерно до Труст флов 10 да ги махам..

PS. Гледам труст флов на домейните нали не на УРЛ-то
 
Последно редактирано:

Горе