Проверка за наказан Афф сайт

wood

Well-Known Member
Имам един Афф сайт на 7 месеца, с малко страници, но всичките 35 страници са индексирани... но сайта все още не се показва в серпа по нито една дума.
Въпроса ми е има ли някакъв тул / начин да разбера дали сайта е наказан. Знаем че преди няколко месеца Гошо наказа повечето Афф сайтове.
 
От: Проверка за наказан Афф сайт

Виж тези няколко инструмента за проверка дали домейн не е баннат от Google. Може някой да ти свърши работа. А, и доколкото си спомням, Google не наказа афф сайтовете, а повечето EMD сайтове.
 
От: Проверка за наказан Афф сайт

Афф. сайтове не наказва, по-скоро не им дава толкова добър ранкинг, защото смята, че с нищо не са полезни за потребителите. А отделно има и такива афф. сайтове, които всичко им мига в банери. И за това на такива сайтове се гледа малко с друго око. Но не веднъж съм го споменавал, че ревю сайт, пълен с информация и ценни материали, може да избегне категорията "built to make money", което може да помогне значително при ранкинга.

Г реално наказа повечето афилиейт сайтове, които крещяха, че са такива. Иначе има много инфо, които минават по тънката лайсна като през това време и правят ревюта на продукти с реф. линк, както и лека по лека си врътват и банери. Но определено отваряйки го, потребителя не осъзнава, че е на сайта, който се опитва да му пробута поредния продукт. ;)
 
чакай малко има разлика какво разбира Г под афлиейт сайт и какво ние във форума

значи те под афилейт сайт под афилейт сайт имат предвид сайт който ползва съдъражание и снимки от сайт майка (както имаше напрви си магазин аффид.магазиннещоси.ком който е същия като нещоси.ком само като в някой случай може да му закачиш и домейн не е да е субдомеин) това пишеше в наръчника за спам едитори който изтече минлата година (има линк в групата за адвансъд сео тук)

ако сайта е с уникален контент не е афилиейт сайт и не трябва да бъде наказван (това също го пишеше в наръчника) обаче като си наемаш за спам едитори иниици и им плащаш малко покрай сухото изгаря у суровото ... та такам

добави си го в уебмастъ тулса виж какво ти дава ... после ще беседваме... (виж си линковете и дали контента е уникален) ако нямаш много поватярящи се за пингвин и имаш хубав контент за да минава пандата ... пробвай реконсидеришън рикуест... те ще ти върнат дали е наказан до няколко седмици
 
От: Re: Проверка за наказан Афф сайт

чакай малко има разлика какво разбира Г под афлиейт сайт и какво ние във форума

Да, определено. Ако не съм го споменал това - мерси за допълнението. За нас това си е сайт, с продукти, ревюта, който не само черпи от материалите на продуктовия аф. сайт, но и се прави с цел да продава, като естествено знаем, че Г от своя страна търси ценното за потребителите си в един сайт. И ако пред теб застанат по-добре направени и изпълнени с полезно съдържание, няма как да не засече Г кое ще бъде по-полезно. Това говоря при равен старт, а в някои случаи не толкова равен, като линкове, авторитет на домейна, технически издържан и т.н.
 
то не беше насочено към теб а към wood ама нали нямам навика да цитирам... исках да му кажа че g влага друго значение в афф сайт ама че въпреки че имат на предвид друго дори и с хубав сайт се случва да те прецакат...
 
От: Проверка за наказан Афф сайт

и какво като е афилейт? това не може да бъде причина сайта да бъде наказан. е ако крещиш с пълно гърло сайта и контента ми е боклук, искам просто да пробутам някаква стока, да може и да те ударят. доколкото разбирам не му е правена оптимизация. ако търсиш по една дума или къса фраза при голяма конкуренция естествено че няма да ти излиза сайта, това не означава че е наказан. щом всичко ти е индексирано, никога не си бил напред по дадени фрази, след което да си паднал, не мисля че говорим за наказание. напиши някаква дълга фраза, например цялото заглавие на дадена страница и ако се появява да кажем до 2-3 страница значи шанса да е накзан е малък. на инструменти не разчитай, няма такова животно.
 
От: Проверка за наказан Афф сайт

и какво като е афилейт? това не може да бъде причина сайта да бъде наказан. е ако крещиш с пълно гърло сайта и контента ми е боклук, искам просто да пробутам някаква стока, да може и да те ударят. доколкото разбирам не му е правена оптимизация. ако търсиш по една дума или къса фраза при голяма конкуренция естествено че няма да ти излиза сайта, това не означава че е наказан. щом всичко ти е индексирано, никога не си бил напред по дадени фрази, след което да си паднал, не мисля че говорим за наказание. напиши някаква дълга фраза, например цялото заглавие на дадена страница и ако се появява да кажем до 2-3 страница значи шанса да е накзан е малък. на инструменти не разчитай, няма такова животно.
Оооо, това се случва, заради много зачестилата практика да правиш набързо един сайт, който по никакъв начин не предоставя качество за мрежата, а просто няколко продуктови промоцийки, което не е лошо, но определено не си най-ценното нещо, с което Google да се похвали, че те е намерил. Но пак ще повторя, има разлика между един и друг афилиейт сайт. Въпросът е в коя крайност Google поставя твоя. :)

Ние не говорим за наказание, това отпадна като опция в предните постове. По-скоро в момента нищим защо не са от най-добре ракваните ресурси. И можем да заключим, че визията, полезността и идеята на сайта са ключови елементи.

Но искам тук да кажа на тези, които мислят, че като цяло афилиейтинга се наказва, това не е истина. И няма да бъде. Но се наказва пускането на слаби, недобре обмислени, даже безсмислени сайтове, които имат за цел да правят само продажби, без да дават стойност. Не говоря за онлайн магазините, това са вече друга категория. ;)
 
От: Проверка за наказан Афф сайт

Хайде и аз да се включа.
Имах неблагоразумието да сложа банери - 300/250 над текста на две статии, които бяха класирани в топ 5. Естествено ми носеха и трафик. Банерите ги сложих преди два-три дни и днес...изненада. И двете статии са махнати от Серпа.
Изтрих всички банери, но има ще има ли ефект? Дали не трябва да правя пренасочване?
 
От: Re: Проверка за наказан Афф сайт

Къде е бил този банер? На мястото на сегашния филтър в дясно ли?
Не, сложих го в самата статия над текста, веднага под заглавието.
Проверявам и другите статии, много са деиндексирани. Не мога да си обясня, на какво се дължи. Във всички деиндексирани статии има афилийет линкове от booking.com и банери на adsense. Незнам дали е от афилиейта или от банерите? При други статии, които имат линкове към Букинг, няма деиндексиране.
Ето три от наказаните статии:
http://www.otdihbg.com/sanatorium-vv-vrshets-idealno-myasto-za-balneolechenie-s-mineralni-bani/
http://www.otdihbg.com/velingrad-edna-neveroyatna-destinatsiya-za-pochivka-na-planina/
http://www.otdihbg.com/grtsiya/
В понеделник в статията за Гърция сложиж афил.линк/направен е като скрип/ на 2leva. По същото време сложих и банерите в първите две статии, като за Гърция не съм слагала банер, само кода. Всички бяха индексирани, а сега ги няма.
 
Хъм а как ги сложи банерите с джава скрипт, банер с дофолоу линк, банер с нофолоу... имаха ли алт тагове


по принцип ако промениш струкурата дори и малко сайта пада надолу прекалулира къде да го прати и си се връща... а лека промяна на структурата има понеже сайта върви от ляво на дясно отдалечаваш с банери преди съдържанието

и какви банери сложи ако може прогамата да споделиш както и големината на банерите че има квадрати по 300 килобайта даже някой по 600 съм виждал (имаше преди един топ хеви ъпдейт само за западни сайтове незнам да се е появявал за бг ама рано или късно ще доиде в локала)
 
От: Проверка за наказан Афф сайт

Ако ти е новичък сайта, не е добра идея толкова реклами да пускаш. Предполагам става дума за сайта от подписа. Пробвай да пуснеш статиите през Webmaster tools за повторно индексиране. И бих ти препоръчал да оставиш само няколко реклами, които реално ти носят приход
 
От: Re: Проверка за наказан Афф сайт

Хъм а как ги сложи банерите с джава скрипт, банер с дофолоу линк, банер с нофолоу... имаха ли алт тагове


по принцип ако промениш струкурата дори и малко сайта пада надолу прекалулира къде да го прати и си се връща... а лека промяна на структурата има понеже сайта върви от ляво на дясно отдалечаваш с банери преди съдържанието

и какви банери сложи ако може прогамата да споделиш както и големината на банерите че има квадрати по 300 килобайта даже някой по 600 съм виждал (имаше преди един топ хеви ъпдейт само за западни сайтове незнам да се е появявал за бг ама рано или късно ще доиде в локала)

Банерите бяха със скриптове. Размер 300/250
 
От: Проверка за наказан Афф сайт

Наказани са и статии, които нямаха нито линкове, нито банери - съвсем голи.
В сайта нямам дублирано съдържание, линк билдинг съм правила само към сайтове от същата тематика, не съм прекалила с оптимизацията.
Ще махна всички банери, включително и от страничната лента. Но не мога да разбера откъде идва този проблем.
 
и още нещо имаш някакъв структурен проблем със с блога

така урлата не се отварят

http://otdihbg.com/velingrad-edna-neveroyatna-destinatsiya-za-pochivka-na-planina/

Screenshot from 2013-09-04 12:38:08.jpg

провбвай който искащ wordpress сайт от подписа ми който има www че и без www се редиректва към www urlto и се отваря

ако в уебмастър тулса нямаш зададено как гугъл да ти отваря и ги пробва без www не ги намира и ги чисти от индекса не е от рекламата

все пак блога не работи коректно

може и още неща да изчезнат от инеска понеже незнам какво още не работи коректно

моя съвет е да дадеш експорт на контента от ТООЛС експорт

да си запазиш темата която ползваш и го пренисталира импортваш контента и внимателно един по един ги добавяш плугините и не добавяи всички който пшолзваш
 
Последно редактирано от модератор:
Re: От: Re: Проверка за наказан Афф сайт

Банерите бяха със скриптове. Размер 300/250

не размер в пиксели а размер в килобайти както казах виждал съм квадрати и по 600 килобайта не е добра идея да качиш един мегабайт преди контента...
 
От: Re: Проверка за наказан Афф сайт

сайтмапа си работи само не съм сигурен че така е правилно да рабори поне как съм го чел аз със сайтмпап индекс файл
Да, но не ми се индексират категориите. На другите сайтове сложих друг плъгин и там няма проблем.
Между другото, в понеделник инсталирах един плъгин за редирект на едни поддомейн. Няколко от офертите от един от поддомейните ги пренасочих към основния домейн. Тази грешка се появи при едно от пренасочванията, но като оправих линка всичко си тръгна както трябва. А от около един месец започна постепенно да ми спада трафика. Аз си мислех, че е в резултат на намалено търсене, все пак свършва сезона.
В Уеб администратори не съм пипала нищо, там сайта си стои така: URL адресите да се показват като www.otdihbg.com .
 
Последно редактирано:
значи по спешност прави ремонт на блога като за начало да ги няма никакви такива не работещи неща спри всички плъгини и включи само най основните един за сео all in one seo, един за сайтмап с прав сайтмап всички постове да са в основния сайтмап.xml един плъгин за рилейтед пост и дотук никакви автоматично редиректи поне засега с екзотични плъгини... и ед

блога въобще не е голям ако дъържиш на редиректите с плъгина Redirection един по един ги направи с проверка дали всичко работи и ресъбмитващ сайтмапа в уебмастър туллс

майната им на категориите... с категории се ранкват предимно доста силни сайтове защото това е частично дуликейт контент на статиите те са важни

аз понякога на това се дразня че хората не приемат съвети който получават безплатно ако беше платила за одит 700 лева щеше вече да е оправен за да не ти отиват парите на вятъра... за 20 минути работа е макс дори с преинстал

а тъкмоп в 13.39 проверих че не е
 

Горе