Програма за следене на личните/фирмени финанси.

Fozzy

Well-Known Member
За мен е от ключово значение мониторинга на финансите ако искаме "здравословен" портфейл. Аз лично описвам транзакциите си по разни тетрадки, от които после си вадя много полезна информация.

Искам да ви попитам за някоя програма където да го правя. Започнах вече да губя твърде много време в писане, а някои неща остават неточни. С такива програми, работите стават доста по-бързо и вадят много хубави статистики.

Предложете някоя готина и удобна. Без онлайн решения, защото не ми се ще да си записвам транзакциите по разни бази данни, особено пък ако са БГ сайтовете.
 
От: Програма за следене на личните/фирмени финанси.

Ами един обикновен ексел (таблица) не ти ли върши работа ?

Просто си вкарваш формулите на нужните места и то пак ти смята всичко автоматично :)
 
Re: От: Програма за следене на личните/фирмени финанси.

Ами един обикновен ексел (таблица) не ти ли върши работа ?

Просто си вкарваш формулите на нужните места и то пак ти смята всичко автоматично :)

Пробвал съм, нещо бавно става като имаш за управление 10-ина сметки и особено транзакции между тях.
 
От: Програма за следене на личните/фирмени финанси.

Нещо като паричен поток с постъпления, плащания и крайно салдо ли трябва да е?
 
Пробвай moneytrackin.com. Няма защо да се тревожиш за конфиденциалността на данните си.
 
Re: От: Програма за следене на личните/фирмени финанси.

Нещо като паричен поток с постъпления, плащания и крайно салдо ли трябва да е?

Да, нещо такова и съответно да извежда графики от различни категории за кое колко е похарчено (сметки, наеми, заеми и т.н.).

Attacker - не искам онлайн инструменти.
 
От: Програма за следене на личните/фирмени финанси.

Най-просто решение е Excel.
Другият вариант е безплатният вариант на walletbalance.com (предполагам за Windwos ти трябва).
 
Re: От: Програма за следене на личните/фирмени финанси.

Най-просто решение е Excel.
Другият вариант е безплатният вариант на walletbalance.com (предполагам за Windwos ти трябва).

Програмата е готина, но има само един поток. На мен ми трябва да задам няколко основни потока, съответно с различни валути.
 
От: Програма за следене на личните/фирмени финанси.

Пак да кажа... Access. Таблици, форми за въвеждане в таблиците, отчети за извеждане на данни... Relationship patterns. Мисля, че ще ти свърши чудесна работа и ще е достатъчно сигурно.

Иначе, има платени програми по $20-30 из нета. http://www. onemoneydesign.com/best-money-management-software/
 
От: Програма за следене на личните/фирмени финанси.

От около 2+ години ползвам редовно Ledger-cli (http://www.ledger-cli.org/) не е най-красивото но за сметка на това е най-гъвкавото решение.
 
От: Програма за следене на личните/фирмени финанси.

Еее, хората софт за управление на ресторанти правят на Exel, та личните финанси ли ще са проблем. Разгледай му профила ако отбираш езика. Може някое от предложенията да ти свърши работа.
 
От: Програма за следене на личните/фирмени финанси.

+1

Ако ми одобрят и превода - грешка няма да имат! Но и на чист English пак върши повече от страхотна работа.
 
От: Програма за следене на личните/фирмени финанси.

+1

Ако ми одобрят и превода - грешка няма да имат! Но и на чист English пак върши повече от страхотна работа.

Оп, + - година по-късно - http://www.moneymanagerex.org/features/multi-language
Превода е одобрен и качен. Късно забелязах няколко грешки, но при следващата версия (вероятно към края на тази година (евентуално)) ще бъдат коригирани. Ако успея по-рано - може направо тук да кача редактирания файл. ;-)

Много добра програмка, Fozzy мисля, че ще ти върши на 100% перфектно работа. Успях да зарибя поне десетина човека да я ползват, че като гледах едни статистики...
Финансовата грамотност на хората в най - бедната страна в ЕС - България е на доста ниско ниво. Потвърждава го и проучването на ING, направено през 2011 година. Ето част от изводите:
  • Ниска самооценка за финансовата си грамотност. Около 60% от анкетираните заявяват, че не управляват добре парите си. Само 8% от хората смятат, че се справят много добре с финансите си. Особено смущаващ е факта, че младите хора до 25-годишна възраст са се определили като групата с най-слаби познания за парите, а точно те са бъдещите активни потребители на финансови услуги.
  • Само базови знания за управлението на личните си финанси. 62% от анкетираните имат оценка „слаб” и „среден” на направения тест за финансова грамотност.
  • Хората с по-високи доходи са по-добре подготвени. Връзката между финансовата грамотност и нивото на получаваните доходи е потвърдена и в това проучване. 75% от хората с доходи до 500 лева на член от домакинството имат слаба и средна оценка на теста.
  • На въпроса „Какво Ви пречи да управлявате по-добре парите си?”, около 50% от хората са отговорили, че е твърде сложно, не знаят от къде да започнат и от къде да получат помощ. Липсата на време е следващия по ред отговор.
  • Около 54% от хората нямат заделена сума, а 25% имат спестявания, с които да покрият разходите си само за 1 месец напред. Около 14% от анкетираните имат сума, която ще им стигне за максимум 3-4 месеца, ако останат без доходи. Под 2% от хората имат спестени пари за над 1 година.
  • 57% от хората следят семейния си бюджет наум, а 27% си записват само големите разходи.
  • На въпроса „Представете си, че месечния ви доход намалее с 20%. Какво бихте направили, за да се вместите в рамките на семейния бюджет?” 59% от хората са отговорили, че ще спестяват енергия!
  • Под 1% от хората притежават някакъв инвестиционен продукт.
 
От: Програма за следене на личните/фирмени финанси.

За личните си разходи използвам AndroMoney - app на телефона, който ми позволява да имам различни категории, както и да добавям собствени. Изважда ми графики и може да се бекъпва на различни носители - GDrive, gmail, e-mail, export as csv и т.н. Винаги ми е в джоба и мога да проверя за какво колко съм изхарчил.
 
Наскоро си купих това - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.onetwoapps.mh&hl=en

Наскоро, наскоро... вече сигурно от 6 месеца го ползвам и съм много доволен. Супер лесно и интуитивно за употреба и в крайна сметка има всичко, което бих пожелал.

Експортва в csv и html, всякакви графики, категории, настройки, абе с две думи - екстра е.

Единствено като минус намирам това, че не може автоматично да взима курс и да преконвертира валути, но това е направено умишлено тъй като ПРОГРАМАТА НЯМА НИКАКЪВ ДОСТЪП ДО ИНТЕРНЕТ, т.е. няма опасност да бекъпвам в Гугълските тъпотии и да ме е страх кой ще ми следи бюджетите ;)
 

Горе