Програма която екстракт-ва емейли от директории за сайтове

GordonGekko

Member
Искам да направя списък с емейли на таргетна група хора. Според мен най-подходящото място са директориите за сайтове. Има ли програма, която да може да извади емейлите на всички регистрирани в дадената секция.
 
От: Програма която екстракт-ва емейли от директории за сайтове

Ако е-мейлите се визуализират на една страница, да. Имах програма, която го прави. Екстрактва само е-мейлите от даден текст.
 
От: Програма която екстракт-ва емейли от директории за сайтове

Трябва ти и- мейл скрапер/ харвестър. Има фрее из мрежата.

Само гледай да не си навлечеш лоша карма и там другите неща, които се случват на спамерите :rolleyes:
 
От: Програма която екстракт-ва емейли от директории за сайтове

Значи когато получа спам съобщение, което завършва с изречението: "Вашият мейл е взет от публичното пространство." това означава - някакви хора, като автора на темата пускат програми, сканират и обират мейлите и после спамват... .
 
От: Програма която екстракт-ва емейли от директории за сайтове

Ако е-мейлите се визуализират на една страница, да. Имах програма, която го прави. Екстрактва само е-мейлите от даден текст.

и аз имах някви програми ама ми мина да ти кажа честно за тях,даже почти не се сещам...

бтв:за тебе всички сме чували че си лаладжия ,а сега можеш да го преведеш и на някакъв по добър и с високо ниво език,example: Странджа - Сакарски
 
От: От: Програма която екстракт-ва емейли от директории за сайтове

и аз имах някви програми ама ми мина да ти кажа честно за тях,даже почти не се сещам...

бтв:за тебе всички сме чували че си лаладжия ,а сега можеш да го преведеш и на някакъв по добър и с високо ниво език,example: Странджа - Сакарски


Олигофрен, тази съм я писал аз на php и все още я имам.
 
От: Програма която екстракт-ва емейли от директории за сайтове

същност от ако изпратиш 1 милион емайла имаш шанс да си докараш повече от 10 хиляди човека уникален трафик. Което е много добре, защото за такъв трафик от гугъл ще ти трябват супер много време и инвестирано време и пак не се знае че ще успееш. Аз лично незнам откъде се пращат такива емайли и нито имам списък,но съм виждал че се прави по-толкова,а и повече.
 
От: Програма която екстракт-ва емейли от директории за сайтове

същност от ако изпратиш 1 милион емайла имаш шанс да си докараш повече от 10 хиляди човека уникален трафик.
дали някой ще ти позволи да пратиш 1 млн мейла ей така. почти всички имейл провайдъри директно те блокират като пратиш някакъв масов спам на техни потребители. И не говорим за милиони а хиляди.
 
От: Програма която екстракт-ва емейли от директории за сайтове

За целта си има предполагам сайтове предлагащи масов емайл срещу някаква сума на месец.

дали някой ще ти позволи да пратиш 1 млн мейла ей така. почти всички имейл провайдъри директно те блокират като пратиш някакъв масов спам на техни потребители. И не говорим за милиони а хиляди.
 
От: Програма която екстракт-ва емейли от директории за сайтове

За целта си има предполагам сайтове предлагащи масов емайл срещу някаква сума на месец.
да, има си и софтуер за целта. то можеш и 1 милиард да пратиш, друг е въпроса, че няма да стигнат до целта си. да не мислиш, че пощите нямат защити срещу точно такива мас мейли. те дори ти блокират писма, които не са спам, понеже надхвърлят някаква цифра дневно, а да не говорим какво се случва със спамърите.
 
От: Програма която екстракт-ва емейли от директории за сайтове

повечето хостинги които ползвам имам лимит от 350-500 мейла на час което за 24 часа прави макс 12000 мейла а за месец 360 хиляди
 
От: Програма която екстракт-ва емейли от директории за сайтове

Пробвах Email Extractor и EmailScraperWizard, но не съм много доволен от резултата. Не ги crawl-ва хубаво URL-тата и пропуска голяма част от тях. Гледах туториълите и смятам, че правя всичко както е описано. Ще се радвам ако някой има опит с подобни софтуери и препоръча някой конкретен.
 
От: Програма която екстракт-ва емейли от директории за сайтове

повечето хостинги които ползвам имам лимит от 350-500 мейла на час което за 24 часа прави макс 12000 мейла а за месец 360 хиляди

Аз и днес мога да изпратя 360 хиляди мейла. Но не и през моя доставчик или хостинг. Има си услуги за целта - Rackspace Mailgun/Amazon SES. Обаче се плаща на бройка от по 1000-да и може да ти доведе до големи ядове ако мейлите са събрани по този начин (опарвал съм се от това вече).
 
От: Програма която екстракт-ва емейли от директории за сайтове

Това скрапбокс си го прави като 2+2.
 

Горе