Програмен език на който програмирате

Дискусията в 'Web Development' стартирана от rutera, Ян 12, 2019.

?

На кой език програмирате (в работа и/или за удоволствие)

1. Java

6 глас(ове)
    18.2%
  2. C

1 глас(ове)
    3.0%
  3. Python

6 глас(ове)
    18.2%
  4. C++

4 глас(ове)
    12.1%
  5. Visual Basic .NET

1 глас(ове)
    3.0%
  6. JavaScript

17 глас(ове)
    51.5%
  7. C#

1 глас(ове)
    3.0%
  8. PHP

25 глас(ове)
    75.8%
  9. SQL

11 глас(ове)
    33.3%
  10. Objective-C

0 глас(ове)
    0.0%
  11. Друг

6 глас(ове)
    18.2%
Допуска се повече от един глас.
  1. $INeed$

$INeed$ Well-Known Member

Рег.:
    Март 10, 2007
    Съобщения:
    2,593
    Харесвания:
    253
    Точки:
    83
    Честно казано пича е прав. Не го защитавам на 100%, но заплатите са повече там, нищо че масовката в нета е PHP и доста години ще бъде. В момента обаче има и друга тенденция - голмите корпорации имат тежки системи, да речем виж тол системата ни, която не става за нищо. Там не е PHP, според мен си е или Java или C#, а сайта и админа, що пак да не е на такова. Но за някакви си магазинчета, блогчета и корпоративни сайтове, визитки и ей такива, да - там ще е самоубийство да се правят на Java и C# отзад, но пича явно подготвя хората корпоративни, огромни проекти. Не за некви изтръпнали магазинчета или сайтчета на бозави фирмички, които дори никога след това и не мислят за дорабитки и поддръжка. :) Дава им малко по-перспективна опция. Аз бих се доверил на такива лектори честно казано. А и разбираш ли Java, PHP-то ще ти е като разходка из парка после. Но след Javascript, нищо не може да те събори. :)

rutera харесва това.
  2. rutera

rutera Active Member

Рег.:
    Окт 16, 2013
    Съобщения:
    372
    Харесвания:
    55
    Точки:
    28
    Да ако имаш солидни познания по Java няма що да те бутне все пак принципите в програмирането са едни и същи. Но не си прав, че PHP става за малки неща, погледни големите проекти та дори и WP
    https://www.wappalyzer.com/technologies/php
    та дори и този форум се движи с php. Бачках в сх и в хост.бг има няма едни 80000 сайта се движат от php, сайтове със по 50-80хиляси дневни посещения. Реално за да пуснеш сървър на java какво ти трябва, машина няма споделен хостинг, c# същото. Иначе да те си подготвят кадри според търсенето на пазара.
    Факт е, че при едно търсене в jobs и става ясно
    https://ilink.ooo/bvhm - java developer (815)
    https://ilink.ooo/7ysh - php developer (248)

3. $INeed$

$INeed$ Well-Known Member

Рег.:
    Март 10, 2007
    Съобщения:
    2,593
    Харесвания:
    253
    Точки:
    83
    Да, не съм. Вярно, че Facebook има доста парчета код на PHP, за което съм сигурен, че Марк още съжалява. :) Но примера ти не е подходящ, това е сайт, описваш CMS системите и технологиите, които се намират по сайтовете. Аз говоря за проекти като Google, големи агенции (чуждестранни, че нашите не стават за нищо), електрони правителства. Както казах, PHP сформира най-големия % в мрежата и това няма да се промени скоро. Аз лично залагам на няколко технологии, гледайки в бъдещето и там определено го виждам и PHP-то, но не и за тежките проекти. ;)

4. mvvrati

mvvrati New Member

Рег.:
    Февру 4, 2019
    Съобщения:
    1
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Напоследък взех да ставам фен на javascript.

vrati

Последно редактирано: Февру 18, 2019 в 8:15 AM
  5. deepdoff

deepdoff Member

Рег.:
    Май 14, 2018
    Съобщения:
    121
    Харесвания:
    16
    Точки:
    18
    Големите проекти като Google, Yahoo и YouTube използват солидно поне едно 30% Python. За големи и тежки PHP също е добре, ООП със Symfony Framework може да захрани много мащабни проекти.
    Python в днешно време не се използва толкова колкото Framework като Laravel, Symfony и Zend, за уеб проекти PHP ще си остане алтернатива и с тези Framewok който има за него всичко става песен.
    Гледох интервю или нещо от сорта на Главен програмист в Google който споделя че YouTube и Google използват доста Python, Mobile.bg също е много посещавам сайт в България и той работи с Python.

6. rutera

rutera Active Member

Рег.:
    Окт 16, 2013
    Съобщения:
    372
    Харесвания:
    55
    Точки:
    28
    Принципно чувам, че javascript след няколко години ще е топ в програмирането. Ще видим. Иначе ако сравним сравним колко лесно се пише
    https://excelwithbusiness.com/blog/say-hello-world-in-28-different-programming-languages/
    php е сред няколкото който с малко код правиш чудеса в сравнение с други езици.

7. хейтър

хейтър Active Member

Рег.:
    Авг 23, 2014
    Съобщения:
    406
    Харесвания:
    131
    Точки:
    43
    Ако по принтването на 2 думи съдиш значи имаш проблем.

8. imagination

imagination Active Member

Рег.:
    Юли 26, 2011
    Съобщения:
    219
    Харесвания:
    53
    Точки:
    28
    Не искам да звучи дребнаво, но мобилето мисля, че е писан на perl (PCGI - Perl Common Gateway Interface Class). Според мен би трябвало да фигурира в анкетата но явно вече не е популярен.
    Ако се доверим на една друга класация (https://www.govnokod.ru/) php определено води.

rutera харесва това.
  9. rutera

rutera Active Member

Рег.:
    Окт 16, 2013
    Съобщения:
    372
    Харесвания:
    55
    Точки:
    28
    Очевидно ти имаш проблем, и то сериозен.

@хейтър хем не знаеш хем спориш.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice