Програмен език на който програмирате

На кой език програмирате (в работа и/или за удоволствие)

  • Java

    Votes: 7 16.3%
  • C

    Votes: 2 4.7%
  • Python

    Votes: 7 16.3%
  • C++

    Votes: 5 11.6%
  • Visual Basic .NET

    Votes: 1 2.3%
  • JavaScript

    Votes: 22 51.2%
  • C#

    Votes: 3 7.0%
  • PHP

    Votes: 30 69.8%
  • SQL

    Votes: 15 34.9%
  • Objective-C

    Votes: 0 0.0%
  • Друг

    Votes: 6 14.0%

  • Общо гласове
    43

rutera

Active Member
Здравейте,
пускам тази анкета за да се придобие ясна представа за това кой на какво пише.
Идеята е да се види какво се търси в България като технология за програмиране.

Добавил съм само топ 10 от класацията:

https://www.tiobe.com/tiobe-index/
 
Привет! Не съм програмист, но бях попаднал на такова проучване правено от господин Наков (СофтУни) през 2016.


  • Java (+ JS + HTML + SQL) – най-свирепо търсене – 15-16%
  • C# (+ JS + HTML + SQL) – огромно търсене – 15-16%
  • PHP (+ JS + HTML + SQL) – огромно търсене – 15-16%
  • JavaScript (+ HTML, SQL) – огромно търсене – 15-16%
  • C++ – търси се доста, но е труден език – 8-9%
  • Mobile development (iOS / Andorid) – търси се доста, но по-малко от C++ – 6-7%
  • Python – търси се умерено – 4-5%
  • Други – общо около 20%
 
Именно през 2016-та аз имам и за 2017 но сега сме 2019г. Технологията се променя а пазара в ИТ сектора се развива страшно бързо.
 
  • Like
Реакции: colF
Именно през 2016-та аз имам и за 2017 но сега сме 2019г. Технологията се променя а пазара в ИТ сектора се развива страшно бързо.
Прав си, потърсих по-нови, но не открих точно за България, все пак реших, че може да е полезно. Поздрави. :)
 
Ем оставил съм само 2 възможности. В крайна сметка тук не се надпреварваме, може да се посочи основния език, или основните езици/технологии.
 
защото не е програмен език обвиъсли. А някои да пише на цсс, че тука софтуера ми за хакване нещо дава грешка, писан е на цсс.
А на какво е писан WordPress (с главно пъ) според теб? Точно на HTML е.
 
А на какво е писан WordPress (с главно пъ) според теб? Точно на HTML е.
я дай пак. Да ти кажа ли че скриптовия език php. Ооо забравих, ти винаги се правиш на интересен. Заеби. Ще ходя да си довърша софтуера за хакване. Аааа между другото отворих проблема със цсс.
 
Малко офтопик, но ме мързи да ходя до другата тема за форума, та да ме извинява OP-то.

@Blinky, преводът не е цял, може да го фикснеш, като ти се занимава: Може да изберете до 2 choices
 
Ем оставил съм само 2 възможности. В крайна сметка тук не се надпреварваме, може да се посочи основния език, или основните езици/технологии.
Ти като правиш баница, кое ти е основното? Яйцата, брашното, сиренето?
 
Редактирал съм анкетата с до 5 отговора.
 
C/C++/Ruby/Python/JS/PHP/GO/COBOL/Perl
 
Абе то и аз ползвам PHP ама сега отивам към Java (Android), че ми се струва бизнеса го изисква. А и скоро май javascript на по-сериозно ниво.
 
Абе сега се зарових в софтуни и новите им лекции за javascript, в един от пърите въвеждащи уроци и един пич ...
а ей го видеото
https://softuni.bg/trainings/resour...ming-basics-with-javascript-january-2019/2212
на 00:06:18-23 секунда седи и ми говори как да дигана сайт на javascript front-end и back-end na C#, Java и дори не споменава PHP. Този пич определено е доста зле ориентиран щом дава подобни съвети. Очевидно не е запознат със мощта на PHP и колко е мощен обектния модел на PHP особено след 7 версия. Те такива като този момък "дават" знания.
 

Горе