Програмисти с идея: да купят ИТ село

От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Знаеш ли, че има хапчета с култовите имена "ЗАЕБИН" и "ПРЕЗКУРИН"? И не, това не е шега, наистина има такива :lol::lol::lol:

Не знаех. Но наименованието няма значение, въпросът е да се взимат от нуждаещите се в лечебни дози :) Ще поръчам при доказана ефективност :wink:


Виж файлът 9601

Аз ще отворя солариум, да не ми се разхождат бледи програмистки в селото.

Селото, ако е по Черноморието бизнесът ти лятото няма да върви :(, а и дамата по-горе с фризьорския салон може да присъедини тази услуга.

Ти ще отвориш школа за сърфисти и фабрика за вафли, естествено :twisted:
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Мисис Куин Лечителката, предпочитам да ме лекува по старите методи - с ром, ракийка и коняк
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Мисис Куин Лечителката, предпочитам да ме лекува по старите методи - с ром, ракийка и коняк

И мен нещо ме притеснява лечителката. Селото да е на остров, хапчета се раздават без рецепта....... На MadMax парти ми намирисва!!! :twisted:
 
От: От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

И мен нещо ме притеснява лечителката. Селото да е на остров, хапчета се раздават без рецепта....... На MadMax парти ми намирисва!!! :twisted:

Нямате ли ми доверие?

Остров, защото е по-предизвикателно, а не като възможност да се получат ексцесии и да не оцелеем.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Няма да има решетки и бели престилки и хапчета в чашка, нали така че на мене ми заработи фантазията
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Абе аз мисля, че не е хубава идея. Програмистите безтуй сме асоциални примати, ако се съберем в едно място - това ще е 'ептен зле.
Обаче тогава ще се разграничим от системните администратори и никой няма да ни извика уж за по биричка да им оправим принтерите :D
1:1
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Ще стане работата, едно опустяло село някъде в планината, пускаме молба към най-близкото електро разпределително дружество да оправи тока, пускаме запитване към интернет доставчиците кой може да осигури читав интернет на майната си, предлагаме им реклама и други IT услуги вместо пари, ако не щат ще се обърнем към Гугъл да ни пусне интернет от въздуха по новия им проект и нещата се задвижват. После всеки купува по една къщичка в рамките на около 5 000 лв и почва да се стяга за преселване.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

И ще спечелят първите 10, защото видиш ли останалите наследници на същата пустощ ще дочуят, че яко се търси в района за преселение, пазарът на имоти се раздвижва, вдигат се цените.. Вариант е някой предварително да е изкупил цялото село, но след това ще започнат разправии с конфликт на интереси. Колкото до интернет, може да се постави мобилна клетка, щом има телефонен обхват, все ще се намери и интернет по него някакси. Строим един малък ветроенергиен парк и ей'ти го тока.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

И само като си представя като требва да се вземе некакво решение, всеки ще дърпа за своето

То и аз кат се замисля, некакви програмистчета с мляко околко устата да ми решават проблемите.... аре нема нужда:p
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

То живеенето на всеки в това село няма да е задължително. Който иска и се чувства комфортно сред програмисти. Предполага се, че поради общите си професионални интереси и цели ще цари някакво разбирателство и достатъчна толерантност. А че ще има и неразбирателства си е в реда на нещата за едно общество. Ако надделяват разумът и справедливостта, тогава повечето ще се чувстват добре.
Интересна идея е това с "комуните"- общност организирана около някакъв общ интерес.
Така може да се направят кварталите по градовете например. Кварталът на докторите, кварталът на военните, кварталът на бакшишите, ...на стрийптизьорките в непосредствена близост до квартала на Мениджърите :twisted:
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

И ако се цели да се блокира работата им, нещо като тиро-риру на IT сектора, даваме на един мангал 5 лв и едни клещи на отреже кабела на интернета и умното село става тъпо :lol:
Може да ми построите една въздушна кула и да наблюдавам с бинокъл кой какви ги върши, и разрешение да цепя със снайпера, ще давам наставления по радиостанцията.
В същата вишка ще сложим и радио предавател, и всички програмисти си нагласят честотата на радиоточката и ще слушат избрана радиопрограма - IT новини, класика, музика за пиене, за чукане и т.н. (ще обсъдим предварително претенциите).
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

И ако се цели да се блокира работата им, нещо като тиро-риру на IT сектора, даваме на един мангал 5 лв и едни клещи на отреже кабела на интернета и умното село става тъпо :lol:
Може да ми построите една въздушна кула и да наблюдавам с бинокъл кой какви ги върши, и разрешение да цепя със снайпера, ще давам наставления по радиостанцията.
В същата вишка ще сложим и радио предавател, и всички програмисти си нагласят честотата на радиоточката и ще слушат избрана радиопрограма - IT новини, класика, музика за пиене, за чукане и т.н. (ще обсъдим предварително претенциите).

Това е много далновиден и логичен акцент, че трябва да се мисли за сигурността на общността. А за собствена радио-точка е много любопитно, от гледна точка възможността, да се осъществи контакт с извънземни.
Няма да се допускат каквито и да било нарушения на лични свободи и друг вид престъпления.
Всеки месец кмета ще се върти. Да не е един и да се избегне корупционната практика или някакъв вид възползване от властта.
Ще си имаме събор на Илинден, примерно.
И т.н. 8)
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Що направо не се изплющи такова умно село (паралелно) някъде близо до обсерваторията на Рожен като един строгосекретен обект, добре прикрит и охраняем.
Създава се един евент за набиране на програмисти, уж че ще се прави това и онова, прави се подбор на кандидатите и разследване до 8-мо коляно, и се въвличат в недрата и дебрите на несъщестуването и отричането.
 
Ако всички плащат за сот фирмата ще сложи патрулка наоколо... Колкото за набезите, един от земеделските производители (не е дребен) ама не е и мега едър от тези с по 20000 декара+ в инвестора твърди че от както плаща на сериозна сот фирма няма проблеми с насажденията има патрулка в полето имат си очила за нощно виждане оръжие първите години били маризили няколко и се научили да не влизат в неговите земи

Оптика + сателит ако не вярвате в надежноста на мобилните оператори даже бтк риселва сателитен на tooway не става за теглене ама за работа е ок, това е единствения повишен разход спрямо живота в София

http://vivacom.bg/bg/residential/prices_and_services/internet_svyrzanost/tooway


http://www.tooway.com/
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Задължително на вратата на всяка къща, трябва да пише, човека с какво се занимава, за да се знае какъв е и с кво може да помага :lol:

Идеята е много яка, ако се организира някво такова нещо, може да си взема 1 къщенце :D
Но определено, някой в темата каза, че ще се купят 10 къщи и после вече ще стане бая скъпичко, и язък ни за идеята..
За това трябва 1 да купи всички къщи, и да ги продаде с минимална печалба.. обаче как да стане тва.. трудно :d

Идеята е яка, но иска МНОГО изпипване..
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Аууу, как сте се развихрили!!!! Вече и конспирация със сигурността има, то е страшно..... :D

Виждам го вече селото....Пълна идилия! Всеки си криейтва на двора на сянка. Децата играят в басейна, животинките кротко мързелуват под асмата......дронове разнасят пощата и продукти от първа необходимост.
В кабинета на лекъра има само един голям робот, като този в плевен, който може да прави прегледи и операции като се управлява дистанционно. Така селото ще може да ползва услугите на най-добрите медицински екипи по света.
Коли на гориво няма, всичко е на ток - ел. колела, тесли и т.н.

Останалото го оставям на вашето въображение..... все пак Утопия се програмира! :beer:
 
Последно редактирано:
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Накрая ако селото не стане реалност, ще се получи чудесен сюжет за онлайн игра, като копирайтърите ще напишат сюжета, базиран на борбата с неидентифицирани персони, които крадат кабелите, желязото и каквото докопат, фотошоп майсторите ще нарисуват декорите, програмистите ще им вдъхнат живот и оттам ще дойде времето на уебмастърите, сео оптимизаторите и накрая младите меринджеи ще пласират продукта и айде - потичат реки от пари и ще се купят 20 села, не едно :)
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Накрая ако селото не стане реалност, ще се получи чудесен сюжет за онлайн игра, като копирайтърите ще напишат сюжета, базиран на борбата с неидентифицирани персони, които крадат кабелите, желязото и каквото докопат, фотошоп майсторите ще нарисуват декорите, програмистите ще им вдъхнат живот и оттам ще дойде времето на уебмастърите, сео оптимизаторите и накрая младите меринджеи ще пласират продукта и айде - потичат реки от пари и ще се купят 20 села, не едно :)

:lol:

Много ме радва този ентусиазъм! :twisted:

Горе с разнасящите поща дрони беше много добро, а ти така хубаво вдъхна оптимизъм, ако има все още колебаещи се, да заживяват с непознати, че просто тази идея е сто процента печеливша!
Стискам палци и ще следя!
Аз ще намеря начин да съм Пи-арът! По медии, телевизии, билбордове ...
 

Горе