Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

Google не действат така! Някой ако напуска теми, че продава линкове от сайтове, който не са негови и после сам рипортва! Какво правим тогава? Трябва да имаш обявено в сайта, че продваш, иначе няма проблем.

Гугъл санкционират, когато имат доказателства. Доказателство е, когато собственик продава собствени линкове, а Гугъл имат достатъчно начини да определят дали си собственик или злепоставяш някого или продаваш чужди проекти.

А за офертите по собствените сайтове е точно обратното - не се гледа толкова строго, повече зависи от реномето на сайта (TR). По същата причина едни слагат два линка на индекс-страницата си и реализират минус 2 (пр. от PR6 отиват на PR4), а други седят с по 20-30 продадени dofollow линка на индекса и имат PR6 без изобщо да им пука за линк билдинг и прочии други модерни термини). BTW, не ви ли е правило впечатление, че нови сайтове, които не прибягват до сео и не спамят линковете си навсякъде в началото, почти със сигурност хващат PR3-4 на първия си ъпдейт, докато "сеоджиите" се радват неистово на PR2? И това е правилно според мен, колкото и да е несправедливо, погледнато отстрани - сайтовете с по-добър тръст са по-полезни за потребителите, акцентът е там. Останалото (санкциите) са просто опити да се ограничи влиянието на неестествените линкове от нетръстови сайтове върху работата на алгоритмите.

Кое е по-зле за Гугъл - да сложа обява за продажба на линкове в собствен сайт, дето да я видят един-двама заинтересовани, или да сложа такава публична обява за десетки мои сайтове накуп в специализиран форум, където са струпани потенциални търговци с такива линкове, а не само читатели? Естествено, че Гугъл ще се опитва да ограничи или поне да създаде видимост за борба с източниците на масово разпространение на подобна покупко-продажба по форумите вместо да се занимава с единични случаи.
 
Последно редактирано:
От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

Доста е субективен въпроса и истината не е само една. Според мен без 100% доказателство няма наказание. Тема във форум не е 100% доказателство, това искам да кажа.

Всичко друго е точно както казваш




Гугъл санкционират, когато имат доказателства. Доказателство е, когато собственик продава собствени линкове, а Гугъл имат достатъчно начини да определят дали си собственик или злепоставяш някого или продаваш чужди проекти.

А за офертите по собствените сайтове е точно обратното - не се гледа толкова строго, повече зависи от реномето на сайта (TR). По същата причина едни слагат два линка на индекс-страницата си и реализират -2, а други седят с по 20-30 продадени dofollow линка на индекса и имат PR6. И това е правилно според мен, колкото и да е несправедливо, погледнато отстрани - сайтовете с по-добър тръст са по-полезни за потребителите, акцентът е там. Останалото (санкциите) са просто опити да се ограничи влиянието на неестествените линкове от нетръстови сайтове върху работата на алгоритмите.
 
От: От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

Доста е субективен въпроса и истината не е само една. Според мен без 100% доказателство няма наказание. Тема във форум не е 100% доказателство, това искам да кажа.

Всичко друго е точно както казваш

Разбира се, аз просто твърдя, че при публични оферти с линкове по форумите се рипортва (по всички големи международни форуми се репортва, затова и там не се слагат url в подобни обяви), следователно е добре да се дава подробна информация за показателите на сайта в офертите, но да се избягва url. Тогава няма как да има 100%-во доказателство.

А иначе като цяло Гугъл гони най-вече участниците в мрежите (сапи, ксапи etc.) Хем защото са масови, хем защото (ако ги засекат) е лесно доказването - няма как законово да се сложи кода на мрежата в сайта, ако нямаш правата за това. Но това е друга тема.
 
От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

Направете раздела "Пазар" видим само за регистрирани потребители и няма да се вижда от другите.
 
От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

Точно един раздел "Купува/Продава" който е само за регистрирани и готово . Това в момента с 50-те поста да имаш преди да пишеш за MoneyExchange е малко кофти но като видях колко измамници е опрвадвано( в момента не мога да си пиша в темата за exchange която отворих щото все още нямам 50 поста ;) )
 
От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

Да, ама тогава Г. няма да индексира :) освен ако Blinky и Coolice не направят малко cloaking
 
Re: От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

Точно един раздел "Купува/Продава" който е само за регистрирани и готово . Това в момента с 50-те поста да имаш преди да пишеш за MoneyExchange е малко кофти но като видях колко измамници е опрвадвано( в момента не мога да си пиша в темата за exchange която отворих щото все още нямам 50 поста ;) )

хаха, ти за това ли така си се развихрил тази сутрин с постовете? май вече ги направи.
 
От: Re: От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

хаха, ти за това ли така си се развихрил тази сутрин с постовете? май вече ги направи.

Май е време в секция "Пазар" да се появят нови оферти специално за такива с < 50 поста:
Пускам обява за exchange във форума срещу 1 EUR
 
  • Like
Реакции: adi
От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

На път бях да пусна такава обява :)

Май е време в секция "Пазар" да се появят нови оферти специално за такива с < 50 поста:
Пускам обява за exchange във форума срещу 1 EUR
 
От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

По принцип работя на компютър с интернет и работата ми позволява да седя и да чета (демек имам много свободно време) та реших да разгледам по обстойно форума и темите . Беше ми много странно как съм си отворил тема а после не мога да си влезна в нея ама после рабрах :) .
 
Re: От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

По принцип работя на компютър с интернет и работата ми позволява да седя и да чета (демек имам много свободно време)

Дай боже всекиму такава работа :)
 
От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

много дразнещо е когато се казва на лично .. каточели ще му вземем бизнеса хаха
 
От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

ахахах винаги съм се чудел....защо е толкова интимно!? :)
 
От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

хаха и моето любопитство е провокирано,определено.
 
От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

Любопитство ми е движеща сила. Пиши ми на ЛС
 
От: Продавам нещо много яко, ама ще кажа само на ЛС

здравейте пратете ми на лично
 
Последно редактирано:

Горе