Продавам: сайт за уроци по програмиране

SK0RP10N

Member
Рейтинг - 100%
2   0   0
Продавам http://source-bg.info/
Сайтът излиза на първа страница (или е на първо, или е на 3то място) в google, при търсене на "уроци по web програмиране").
Сайтът идва с всичките потребители, уроци и т.н. (абе с една дума, както го виждате в момента) + мога да пиша уроци в него + мога да го хоствам за някой друг лев в повече :).
Има възможност за печалба от него, за момента чрез sms-и, които са настроени (вече имам 1-2 пратени).
Google adsense също могат да се добавят, но аз нямам 18 години и не съм се занимавал с тях.
Има администраторски панел, предлагащ контрол над сайта (форум, реклами, чат, уроци и т.н.) и потребителите.
Също така с него върви ето този дизайн -> http://source-bg.info/design/ (не съм ги приложил към сайта поради липса на време), за което благодарности на амигото R3sp3k7, че ми даде да го ползвам.
Домейнът е валиден до: Expiration Date:06-Nov-2010 13:47:24 UTC
Цена: 300 лева
За контакти:
- 0883463786 - Иво
- Лично Съобщение
 
Последно редактирано:
От: Продавам: сайт за уроци по програмиране

Склонен съм също така и да напиша 1-2 модула по желание на клиента, без да вдигам цената

За необявена цена могат да се поемат всякакви ангажименти без тя да се вдига.

Какви сте продавачи. Не виждате ли че за всичко има обявена цена. Защо като някой продава нещо не си казва цената?
 
От: Продавам: сайт за уроци по програмиране

То това не ми мяза на сайт за уроци. По скоро на архив с някакъв код. За да стане сайт за уроци трябва всеки урок да има ясно изразена цел. Целта трябва да се постигне с прости и подробно обяснени стъпки. Трябва да има анализ и заключение на наученото, както и практически съвети къде кога и как може да се използва наученото.
Не се обиждай, ама това твоето нищо не струва.
 
От: Продавам: сайт за уроци по програмиране

Във видео уроците например съм обяснил, кое как може да се приложи и т.н.
А и целта е да накараш човекът отсреща да вкара малко въображение и мисъл и сам да си реши, с какво може даден код да му бъде полезен.
Цена: 300 лева (като мога да поема хостинга например и да напиша 1-2 модула)
 
От: Продавам: сайт за уроци по програмиране

Не, аз си ценя труда, защото съм го писал сам с месеци без ничия помощ.
Ако цената не ти допада, задръж си коментара и не пиши в темата :)
 
От: Продавам: сайт за уроци по програмиране

Тоя урок "Основи на PHP" е направо перфектен... :lol:
 
От: Продавам: сайт за уроци по програмиране

Оф, човешаката злоба и простотия нямат край.
Ти като си бил в първи клас, (или тепърва ще бъдеш) предполагам сте взимали буквите от букварчето една по една, а не цялата азбука наведнъж.Нали трябва някак да запозная хората, за какво иде реч в php hypertext preprocessor.
Като няма какво да кажеш, поне не пиши безсмислици в темите на хората.
 
От: Продавам: сайт за уроци по програмиране

SK0RP10N скрипта ти е хубав .. за това ти предлагам сложи това дизайнче, което предлагаш, като добавка, към системата .. защото така дизайна е отчавайщ .. сега ще изразя лично мое мнение .. аз за да се задържа като редовен потребител на даден сайт, обстановката трябва да ми хареса, свежо дизайнче, функционалност на сайта и т.н, тук функционалността не липсва, но към дизайн.. предполагам, че ако смениш дизайна ще има повече заинтересовани клиени .. а също така .. 300 лева никой няма да ти даде защото тук, дори и в този форум, много малко хора ценят труда си .. това него казвам за пръв път .. и все още наистина го мисля..
 
От: Продавам: сайт за уроци по програмиране

Аз малко се озорих с навигацията, а и дизайнът наистина не ми хареса, но все пак за самоделка много малко пари искаш. Наистина тук малко хора ценят програмисткия труд, тъй като приравняват вложените финансии в Wordpress/Joomla/e107 и т.н. (т.е. нищо) с вложените усилия (равняващи се на пари) в изработването на самоделки. Сайт с уникален код със система за динамична администрация (т.е. добавяне, редактиране и махане да са си част от системата, а не да се попълват ръчно някъде) би трябвало да се продава за над 1000лв.
И аз ползвам предимно самоделки. Може би единствената причина да нямам твоя проблем с "дай го за 5ст" е, че не продавам.
 
От: Продавам: сайт за уроци по програмиране

Не, аз си ценя труда, защото съм го писал сам с месеци без ничия помощ.

Не го приемай като заяждане, но това ти колко време си изгубил не е ценоопределящия фактор. В противен случай всички щяхме да правим сайтове с години и после да ги продаваме за луди пари.
А за това нещо 300лв, извинявай, ама е смешно. Поне наистина да му беше оправил дизайна първо.
 
От: Продавам: сайт за уроци по програмиране

По-добре наистина погледни дизайна и може и да го продадеш дори по-скъпо (не вярвам тук това да стане, но може би другаде). Оправи и гадното центриране. Най-добре го замени с позициониране вляво. И отново - ПОЛЗВАЙ ПОВЕЧЕ CSS.

Лека критика несвързана с програмирането и дизайна:
Не смятам, че е много коректно да предоставяш списък с IP-тата на посетителите. Това действа стресиращо. Аз лично ако предоставям данни, то е за брой уникални и колко от коя държава с какви параметри, но IP-та не предоставям от гледна точка някаква анонимност и спокойствие на посетителя на сайта.

П.П. (по адрес на предния post):
Точно защото болшинството не работи усилено с години по сайтовете си, точно затова българското интернет пространство е 90% пълно с боклучави сайтове и затова се препродават сайтовете за по 5лв.
 
От: От: Продавам: сайт за уроци по програмиране

Наистина тук малко хора ценят програмисткия труд, тъй като приравняват вложените финансии в Wordpress/Joomla/e107 и т.н. (т.е. нищо) с вложените усилия (равняващи се на пари) в изработването на самоделки. Сайт с уникален код със система за динамична администрация (т.е. добавяне, редактиране и махане да са си част от системата, а не да се попълват ръчно някъде) би трябвало да се продава за над 1000лв.

Малеее, абе хора, като давате 1000лв за такова нещо - свиркайте да ви ги правя бе, специално тоя сайт е 4-5 часа работа, барабар с "уроците" :lol: Барем и аз да изкарам някой лев, при големи количества и отстъпка ще ви давам :lol:
 
От: От: От: Продавам: сайт за уроци по програмиране

Малеее, абе хора, като давате 1000лв за такова нещо - свиркайте да ви ги правя бе, специално тоя сайт е 4-5 часа работа, барабар с "уроците" :lol: Барем и аз да изкарам някой лев, при големи количества и отстъпка ще ви давам :lol:
Явно нямаш практически опит (с теория само не става) щом смяташ, че за толкова малко време може да се направи нещо такова. Хора с толкова вятърничеви прогнози за време, за което ще изпълнят една такава задача, трудно ще бъдат наети. Иначе наистина можеш да изкараш над 1000лв за самоделка.
 
От: От: Продавам: сайт за уроци по програмиране

П.П. (по адрес на предния post):
Точно защото болшинството не работи усилено с години по сайтовете си, точно затова българското интернет пространство е 90% пълно с боклучави сайтове и затова се препродават сайтовете за по 5лв.

Това е ясно, но имах друго предвид. Че човек може с години да блъска и накрая нищо да не стане (по най-различни причини), тогава няма кой да ти плати изгубения труд, колкото и да си го цениш.
Така че аргументи от сорта - цената е толкова висока, просто защото съм изгубил много време не са сериозни.
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: Продавам: сайт за уроци по програмиране

Явно нямаш практически опит (с теория само не става) щом смяташ, че за толкова малко време може да се направи нещо такова.

"Може" в случая е доста относително понятие :) Един може да направи нещо за месеци, друг за седмици, трети изобщо да не го направи - въпрос на знание и опит.
А за практическия опит - имам някакъв (10ина годинки).

Иначе наистина можеш да изкараш над 1000лв за самоделка.

Пак казвам - от самоделка до самоделка има разлика. А в случая пазарната цена не се определя от това дали е самоделка или не и съответно тоя дето я е правил колко време си е загубил. Точно заради това готовите системи придобиха толкова популярност.

Сори за офтопика де, иначе успех с продажбата (без ирония).
 
Последно редактирано:
От: Продавам: сайт за уроци по програмиране

Изгубения труд и финансии на вятъра са си нещо нормално в бизнеса. В случая обаче, просто дизайнът му куца и трябва да си оправи след </html> да няма повече код, както и някои по-дребни явно видими дефекти.

И аз спирам с offtopic-а и се надявам авторът на темата да не се сърди за писанията ми.
Успех в продажбата!
 
От: Продавам: сайт за уроци по програмиране

На unwise не мога да се сърдя, защото поне мненията му имаха смисъл, докато другите, които твърдяха , че ще направят нещо подобно за "4-5 часа": момчета, давайте.
Ама искам да си е с ваши идеи, не да правите копие на даден сайт, защото така и баба ми знае да го направи.
Аман от философи
 
От: Продавам: сайт за уроци по програмиране

Уникално малоумен сайт, за 10 лева може някой да се прелъже , да!
И ей маймуно недей говори за крадене защото http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=13070 тука като ви пуснах малко безплатни мейли тръгна веднага да ги продаваш а ?
Дайте му на тоя 10 лева за сайта и да бяга.
 
Последно редактирано:

Горе