Продавам Tvoeto.tv

От: Продавам Tvoeto.tv

Пич неискам да ти спамя темта,но защо като продаваш сайт непускаш статистика от брояч?
аз я намерих,но друг потенцялен копувач може да го мързи и така ти пропада сделката.
Другото дето искам да ти кажа,поне по мое мненйе е,че с средно 250 посещеня на ден тези пари са му много.
 
От: Продавам Tvoeto.tv

Който търси намира, този който купува сайтове знае къде да гледа и какво да гледа (отнема точно 10 сек), а за цената се определя от това кой колко е готов да даде за сайта...като не искаш да спамиш темата защо го правиш?
 
От: Продавам Tvoeto.tv

Не разбрах какво общо имат посещенията на сайта със цената от 500 лв. Според мен това име на домейн струва и повече. Сайта изобщо не го броя. Ако сайтът има приходи 50 ст. на ден, то годишно това са 180 лв. , което прави капитализирана стойност поне 1 800 лв. Не зная как се изчислява стойността на самият сайт, затова прилагам такъв пример.
 
Последно редактирано:
От: Продавам Tvoeto.tv

ето и пример за това което казах преди, цената се определя от това колко купувача е готов да плати, за едни хора едно е важно за други друго... Съдържанието на сайта, освен че вклучва над 1400 статии и неброими часове труд е също така и магнит за посещения ако се оптимизира правилно, за което разбира се се иска време и желание, липсата на които е главната причина да се продава сайта..
 
От: Продавам Tvoeto.tv

Пич неискам да ти спамя темта,но защо като продаваш сайт непускаш статистика от брояч?
аз я намерих,но друг потенцялен копувач може да го мързи и така ти пропада сделката.
Другото дето искам да ти кажа,поне по мое мненйе е,че с средно 250 посещеня на ден тези пари са му много.

В една дума колко правописни грешки можеш да направиш?
 
От: Продавам Tvoeto.tv

С други думи цената е такава защото сайта има Потенциал
 
От: От: Продавам Tvoeto.tv

Не разбрах какво общо имат посещенията на сайта със цената от 500 лв. Според мен това име на домейн струва и повече. Сайта изобщо не го броя. Ако сайтът има приходи 50 ст. на ден, то годишно това са 180 лв. , което прави капитализирана стойност поне 1 800 лв. Не зная как се изчислява стойността на самият сайт, затова прилагам такъв пример.

УОУУУУ... ТОВА ДА НЕ Е НЕДВИЖИМ ИМОТ НА ЖЪЛТИТЕ ПАВЕТА БРЕ:)
180 ЛЕВА ГОДИШЕН ДОХОД = 1800 ЛЕВА КАПИТАЛИЗИРАНА СТОЙНОСТ :) ИХААААААААА

МОИТЕ САЙТОВЕ ПРАВЯТ... МОМЕНТ...
15 000 ЕВРО ГОДИШНО...
КОЕТО Е РАВНО НА КАПИТАЛИЗИРАНА СТОЙНОСТ 150 000 ЕВРО ? НАЛИ ТАКА?

ПОНЕЖЕ СЪМ ЛАРЖ... ДАВАЙ 100 000 ЕВРА... И ТИ ГИ ПРЕХВЪРЛЯМ ЗАЕДНО С КОМПА И КЛАВИАТУРАТА ОТ КОЙТО ГИ АДМИНИСТРИРАМ...
:)
 
От: От: Продавам Tvoeto.tv

ето и пример за това което казах преди, цената се определя от това колко купувача е готов да плати, за едни хора едно е важно за други друго... Съдържанието на сайта, освен че вклучва над 1400 статии и неброими часове труд е също така и магнит за посещения ако се оптимизира правилно, за което разбира се се иска време и желание, липсата на които е главната причина да се продава сайта..



ДА СЕ ЧЕТЕ:
В САЙТА ИМА НАД ХИЛЯДА СТАТИИ И СНИМКИ КОПИРАНИ ОТ ДРУГИ САЙТОВЕ БЕЗ РАЗРЕШЕНИЕ...
освен възможните проблеми с медиите от които е КРАДЕНО... , затова и сайта има само 250 уникални въпреки че има 1400 статии... щото са дублиран десетото-педесетократно...
Сайта е бъдещ магнит за посещения, само заради големия му потенциал! Стига някой да седне и да го оптимизира по добре от сегашния му собственик:), а най-добре и да пренапише статиите за да има някакъв шанс :)
и т.н. :)


съвет: намали цената наполовина!


Който търси намира, този който купува сайтове знае къде да гледа и какво да гледа (отнема точно 10 сек), а за цената се определя от това кой колко е готов да даде за сайта...като не искаш да спамиш темата защо го правиш?

ДА СЕ ЧЕТЕ:

ТЕЗИ КОИТО РАЗБИРАТ МОГАТ ДА НАМЕРЯТ БРОЯЧА, НО ЕВЕНТУАЛНИЯ БАЛЪК КОЙТО БИ СЕ ИЗЛЪГАЛ ДА ДАДЕ 500 ЛЕВА НЕ ЗНАЕ КАК ДА ГО НАМЕРИ! И моля не ми пишете в темата за да не ги прочете гореспоменатия балък с 500 лева :)
 
От: Продавам Tvoeto.tv

AMOUN, не зная точно как се определя предполагаемата цена на сайт. Като го сравнявам с LudiPari, дето са го оценили на 1800$, не виждам защо този не може да струва 1800 лева. Благодаря за офертата ти, но не мога да купя в момента нещо по-скъпо от 1000 евро, което до година бих продал за 1500.
http://internet-profits.net/site-flipping/how-much-is-your-site-worth/

Според websiteoutlook, сайтът tvoeto.tv струва 2270.3 USD . След като знаеш някакви по-точни методи, направи подобен сайт за оценяване и ще разбиеш пазара. Аз лично казах, че нямам претенции за умения при определяне цената на сайт, просто предположих. Сайта на пича си струва парите и някакви подигравателни коментари не могат да му смъкнат цената.

Специално за твоите сайтове ти си дал брутния доход. Като извадим 1000 евро заплата на месец за поддръжка, остават 3000 евро годишен чист доход. Според мен 30 000 евро е горе-долу реалната им цена.
 
Последно редактирано:
От: От: Продавам Tvoeto.tv

AMOUN, не зная точно как се определя предполагаемата цена на сайт. Като го сравнявам с LudiPari, дето са го оценили на 1800$, не виждам защо този не може да струва 1800 лева. Благодаря за офертата ти, но не мога да купя в момента нещо по-скъпо от 1000 евро, което до година бих продал за 1500.
http://internet-profits.net/site-flipping/how-much-is-your-site-worth/

Според websiteoutlook, сайтът tvoeto.tv струва 2270.3 USD . След като знаеш някакви по-точни методи, направи подобен сайт за оценяване и ще разбиеш пазара. Аз лично казах, че нямам претенции за умения при определяне цената на сайт, просто предположих. Сайта на пича си струва парите и някакви подигравателни коментари не могат да му смъкнат цената.

Специално за твоите сайтове ти си дал брутния доход. Като извадим 1000 евро заплата на месец за поддръжка, остават 3000 евро годишен чист доход. Според мен 30 000 евро е горе-долу реалната им цена.

ИСКРЕННО СЕ НАДЯВАМ В НЯКАКВО ОБОЗРИМО БЪДЕЩЕ ДА ОСЪЗНАЕШ КАКВИ ПРОСТОТИИ СИ ПИСАЛ :)
Дори и в момента логиката ти крещи вътрешно, не се излагай не се излагай.... но импулса от това да сипеш мъдрости го заглушава:)

Немога сега да ти обясня какви глупости наговори :)
но най-голямата е за сайта websiteoutlook :)
САЙТА НА ПИЧА СТРУВАЛ ПАРИТЕ? МИ ОК - КУПИ ГО И МУ ЦЕЛУВАЙ РЪКА?

айде да не ти обяснявам пак какво представлява сайта му... щото гледам че ти е трудно да вденеш на този етап:)
дано не ти отнеме много време да разбереш какви простотии си наговорил в тази тема :)

п.п. и между другото да те открехна небрежно... заплата не плащам... сайтовете изискват 2 часа месечна работа по тях и то само при желание и силна воля за да надделея над мързела :)
така че не си прави изводите за ползата от ядрен синтез при положение че чупиш лешници с камъни!

и 30 000 евро пак са много пари няма кой да даде толкова! стига оценява при положение че не знаеш какво правиш
 
Последно редактирано:
От: Продавам Tvoeto.tv

Ето гледай една лесна метода за оценка на продукт.
Разбира се изключвам идеологията за пресечната точка м/у тръсене и предлагане. Както и най-важната идеология, която е на пазара, че цената е психологичен фактор оценяващ даден продукт, които не се базира на пазарните прицнипи.

Ще го изчислим на базата на приходите, които генерира и ще погледнем от инвеститорска гледна точка.
За един инвеститор една добра инвестиция, е тази която се връща от 2 до 5 години, но да кажем че в интерент, производствените матерали и много други ресурсни фактори липсват и да кажем за 2-3 години да си върне инвестцията.
И така ако прави по 180 кинта на година и ти като му искаш 500 кинта, значи за около 3 години и малко при сегашните темпове ще си върне инвестицията, това добре, но тука не се включва времето и парите които той ще даде за да пълни този сайт със съдържание. Ако пък реши сериозно да го оптмизира, ще даде определна сума пари на някой СЕО фирма или той сам ще вложи този труд и ще вдигне дохода на година, за сметка на времето и парите, които е вложил в тази оптимизация. Така реално погледнато му се оскъпява инвестицията и той ще иска по ниска цена за да може да компенсира парите, които ще е вложи в сайт-а за вбъдеще.

Всичко е на базата на приходите и разходите и колко ще е рентабилна тази инвестция.

Така действат купувачите, но ти като продавач си длъжен да изкараш от 10 кладенаца вода колко е ресурс си вложил и става пазарълка и така се връщаме на другите на горе-отхвърлените принципи. Но за всеки влак си има пътници и на някой 500 кинта може са му много, а друг да вижда потенциал и да е добър менеджър, да знае как да оптимизра всичко и 500 лв да са му малко. Така, че който иска да дава 500 лв, никой не е каран на сила да купи дадено нещо, на тази цена.



Отделно, не знам кой вие е изългал, че трябва да умножавате по 10 за да капитализирате.
Пазарната капитализация е моментнота пазарна оценка на компанията, която се оценава на базата на акциите които е емитирала на пазара и тяхната средна-притеглена стойност.

Поздрави,
blackou0826
 
Последно редактирано:
От: Продавам Tvoeto.tv

Ако аз имам 1000 лева и ми дават лихва по депозита 6%, то ще ми носят 60 лв на година. Ако си купя лозе за 1000 лв, то инвестицията ще ми носи 80 лв на година. Бих предпочел сайт за 1000 лв, който ми носи 100 лв на година. Има се предвид, че тази сума е след приспадането на всички данъци, такси, плащания за обработка и т.н. В този смисъл казах капитализирана цена. Пазарната капитализация на предприятие е съвсем друг филм.
 
Последно редактирано:
От: От: Продавам Tvoeto.tv

Ако аз имам 1000 лева и ми дават лихва по депозита 6%, то ще ми носят 60 лв на година. Ако си купя лозе за 1000 лв, то инвестицията ще ми носи 80 лв на година. Бих предпочел сайт за 1000 лв, който ми носи 100 лв на година. Има се предвид, че тази сума е след приспадането на всички данъци, такси, плащания за обработка и т.н. В този смисъл казах капитализирана цена. Пазарната капитализация на предприятие е съвсем друг филм.

Първо как реши, че лозето ще ти печели по 80 лв. После забравяш момента, който AMOUN спомена отнсо съдържанието на сайта и проблемите с телевизиите. И най-важното според мен, не е обяввен доходо от сайта, както и още много инфо. :(
 
От: От: От: Продавам Tvoeto.tv

Това за лозето малко емпирично го казах, щото ако доходът беше повече, всички щяха лозета да купуват, а ако е на загуба никой нямаше да има лозе. Да, наистина липсват данни, за да може да се обсъжда реалната цена на сайта. В началото писах, че за мен самото име на домейна струва 500 лв. и при наличие на средства в момента бих го купил. Относно съдържанието, мисля, че не е трудно да се вземат разрешения за публикуване на инфо от различните медии.
 
От: От: Продавам Tvoeto.tv

Има реална оценка т.е. счетоводона оценка на продукт и психологична оценка, от там стават и разликите ;)
Ако ми се каже колко са реални приходи и разходи, изключвам гореспоменатите прични с Телевизиител бих се замислил дали ще го купя.

Поздрави
 

Горе