Продава се автоматизиран новинарски сайт

archangelcho

Active Member
Рейтинг - 100%
26   0   0
Това е новинарски сайт, който автоматично събира и публикува новини от най-големите новинарски сайтове. Сам си намира снимка и слага и тях към новината. И за да е всичко точно, отдолу слага линк към източника на новината. Могат да му се задават 5 източника на новини, което е напълно достатъчно. През няколко часа зададените източници се проверяват и новите статии се публикуват автоматично. Естествено могат да се добавят и ръчно новини.

Домейнът bgnovinite.com има история 4 години назад и е доста лесен за запомняне и писане. PR 2

Платформата е оптимизирана от гледна точка на СЕО и ресурси. За момента издържа над 10 000 публикувани новини, без особено да натоварва сървъра (споделен хостинг ICN).

Сайтът има приходи от реклами, продажба на л(и)[n]кове и платени постове. За 2011 са около $100 (150 лв.)

Нямам никакво време да му обръщам внимание и да го развивам и затова го пускам тук.

Ето посещенията му: https://www.tyxo.bg/d/118639/monthly

Ако ви интересува още нещо, питайте!

Домейн Име | URL: http://bgnovinite.com
Приблизителна Цена: $160
Дата на Регистрация / Дата на изтичане: 03.17.2011 / 03.17.2012
Уникални Посетители за Месец: до 100
Импресии на Месец:: 3000
Page Rank: 2
Уникално Съдържание: Не
Система: Опън Сорс
Дизайн: N/A
Приходи: $100
Начини на Плащане: paypal, e-pay, банка
Мога да дам достъп до Гугъл Аналитикс или генерирания PDF: НЕ
 
От: Продава се автоматизиран новинарски сайт

Здравей искам да попитам:
от къде си намира снимка ; какви са приходите от е-таргет само; може ли линк към платените постове и информация кой ги плаща и как; от къде е трафика, колко са от търсачки. може на лично.
Поздрави
 
От: Продава се автоматизиран новинарски сайт

А, имал съм аналитикс на сайта, ето го трафика: http://bgnovinite.com/bgnovinite.PNG

Има 33,75% Директен трафик към домейна - не съм имал подобен домейн :)

Може да се контролира дължината на поста - задава се броя думи

Снимките се взимат от източниците на новини. Ако няма снимка, не публикува, но почти винаги има.

Е таргет сложих преди една-две седмици, приходите са няколко лева. Адсенс е по-добрия вариант, според мен.
 
От: Продава се автоматизиран новинарски сайт

Хубав сайт - на негова база дали може да направя копие което обаче да работи с ЕН новини на друг домейн
 
От: Продава се автоматизиран новинарски сайт

Хубав сайт - на негова база дали може да направя копие което обаче да работи с ЕН новини на друг домейн
Разбира се. Това е wp с безплатен плугин
 
От: Продава се автоматизиран новинарски сайт

Ето още отговори на въпроси, които получих досега:

- Може да се клонира сайта, малко преправяне трябва.
- Всички плъгини които ползва са опънсоурс.
- Темата е модифицирана с цел СЕО, за почти всички теми за wordpress, има какво да се желае.
- Новините се събират на всеки 4 часа, може да се регулира броят им също.
- Сайтът няма ангажименти към линкове, като последният платен линк изтече януари тази година. Ако искате можете да ги махнете всичките.
 
От: Продава се автоматизиран новинарски сайт

Точно това ме интресува колко малко е преправянето
Щото имам един подобен сайт на английски и един на български дето така и не почнаха да си взимат сами картинките
 
От: Продава се автоматизиран новинарски сайт

Ами преправянето би трябвало да включва:
1. Смяна на езика на блога
2. Смяна на източниците
3. Смяна на езика на категориите и таговете

Няма да е нещо кой знае какво...
 

Горе