Продава се: Продава се бизнес

Krumov

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
4   0   0
Продава се разработен бизнес състоящ се от:

5 онлайн магазина, 1 сайт за обяви, 2 facebook страници към два от магазините, 1 блог към основния магазин, физически магазин с включена стока и фирма без задължения.

Магазините са както следва:

www.magazincheto.info базиран на системата PrestaShop™ 1.4.1.0 с PR4, 4 годишен домейн основен магазин в групата от сайтове.

www.magazincheto.com базиран на системата PrestaShop™ 1.5.4.1 с PR2, 2 годишен домейн помощен магазин в групата от сайтове.

www.bgmall.info базиран на системата PrestaShop™ 1.6.0.5 с PR1, 4 годишен домейн помощен магазин в групата от сайтове.

www.flashyou.info базиран на системата Quck Cart ( платена версия ) 3 годишен домейн помощен магазин в групата от сайтове.

www.prodavalnik.info базиран на системата Quck Cart ( платена версия ) 1 годишен домейн помощен магазин в групата от сайтове.


Сайт за обяви:

www.magazincheto.eu базиран на системата Joomla 2.5 + DJ-Classifieds 3.3, 1 годишен домейн


В предложението са включени и хостинг плановете на сайтовете.

Два от магазините и сайта за обяви са с еднакви домейни подходящи за бранд, каквато е и една от основните идеи на проекта. Физическия магазин се намира в град Котел с размери 10 кв. м. Разположен е в центъра на града на оживена за района улица.

Фирмата е създадена 2012 година. Към момента или в миналото няма и не е имала никакви задължения или забавени плащания към партньори или държавата. Дейността е онлайн търговия, изработка на сайтове, търговия със стоки на едро и дребно, туризъм и т.н позволени от закона дейности.

Продажна цена 50 000 лв.

Цената е за всички сайтове, магазин и фирмата. След подписване на предварителен договор всички домейни и хостинг планове ще бъдат удължени с още по една година за моя сметка

Причината за продажбата е нов проект ангажиращ всичкото ми време и средства.

P.S. Това не е тема за дизайна на сайтовете, домейните, системите или хостинга. Не е необходимо да спамите, при липса на интерес подминавайте.
 
Може би ако дадеш финансов отчет на фирмата от началото до сега, ще е добре.
Колко е печалбата на бизнеса за година?
Всичко ли минава през фирмата - онлайн и офлайн?
 
От: Re: Продава се бизнес

Може би ако дадеш финансов отчет на фирмата от началото до сега, ще е добре.
Колко е печалбата на бизнеса за година?
Всичко ли минава през фирмата - онлайн и офлайн?


Финансов отчет при сериозен интерес до 2 дни счетоводителя може да изпрати на всеки. Печалбата на ЛС ще ти драсна след поста. И да офлайн и онлайн са към фирмата.
 
От: Продава се бизнес

Доколкото виждам в ГФО за 2013 фирмата има 3000 лева оборот и 4000 лева разходи?
Кое струва 50 000 лева в случая?
 
От: Продава се бизнес

Въпроси за печлаби и обороти ще бъдат разисквани при среща на живо.

Достатъчно видимо е кое струва 50 000.
 
От: Продава се бизнес

Въпроси за печлаби и обороти ще бъдат разисквани при среща на живо.

Достатъчно видимо е кое струва 50 000.
Това ли струва толкова - Физическия магазин се намира в град Котел с размери 10 кв. м. Разположен е в центъра на града на оживена за района улица. ??
2500 евро на квадрат в Котел??
 
От: Продава се бизнес

Нещата са прости или виждаш потенциала на даден продукт и ти става ясно защо има определена цена или не го виждаш.

Още в първия пост написах, че темата не е за обсъждане на едно или друго. При сериозен интерес и среща или друг начин на комуникация ( например видео разговор ) всеки ще получи повече информация.
 
От: Продава се бизнес

Стока имаш ли налична, включена ли е в цената?



5 онлайн магазина, 1 сайт за обяви, 2 facebook страници към два от магазините, 1 блог към основния магазин, физически магазин с включена стока и фирма без задължения.
 
От: Продава се бизнес

Не знам ама дано сайтовете да правят оборот, защото не знам кой идиот ще се набута в Котел, който е 5 000 хиляден град със затишие. Според мене реалната цена на това е далече от 50 к, аз лично не бих дал и 5к. Пък и да ти кажа тука най-много 10 човека да имат капитал 50 хиляди и едва ли ще го вкарат за това.
 
От: Продава се бизнес

Ей пак се появиха разбирачи ...

Господа Вие от кога точно се занимавате с онлайн търговия и колко онлайн магазина имате ????
Бих се радвал да разбера на каква база оценявате чуждия труд.

Още по ми е чудно защо се чувствате длъжни да пишете в темата след като нямате и бегла представа за какво иде реч, освен това не 5к а 500 лв нямате да инвестирате в какъв да е бизнес.

Още повече едва ли имате представа от водене на фирма.

Колегата е постигнал всичко това в Котел!

Вие като сте в София какво сте направили / около $20 в адсенс/

Крумов ако не те затруднява моля покажи поръчките от последните дни!

Да видим в тези 'мъртви месеци' как е ...
 
  • Like
Реакции: fifi
От: Продава се бизнес

Крумов ако не те затруднява моля покажи поръчките от последните дни!

Да видим в тези 'мъртви месеци' как е ...
Колега не може да не се съгласиш, че разликата между оборот и печалба е от небето до земята. Така може да има и 100 поръчки на ден, на да е вътре.

На мен колегата Krumov ми направи впечатление на човек който лети в облаците с офертата си за http://www.prodavalnik.info/ като му искаше 5 бона. (не мога да намеря темата).

Според мен лично дейсността не може да се оцени по финансовия отчет, ако е реален, значи счетоводителя е за смяна.
 
От: Продава се бизнес

Ей пак се появиха разбирачи ...

Господа Вие от кога точно се занимавате с онлайн търговия и колко онлайн магазина имате ????
Бих се радвал да разбера на каква база оценявате чуждия труд.

Още по ми е чудно защо се чувствате длъжни да пишете в темата след като нямате и бегла представа за какво иде реч, освен това не 5к а 500 лв нямате да инвестирате в какъв да е бизнес.

Още повече едва ли имате представа от водене на фирма.

Колегата е постигнал всичко това в Котел!

Вие като сте в София какво сте направили / около $20 в адсенс/

Крумов ако не те затруднява моля покажи поръчките от последните дни!

Да видим в тези 'мъртви месеци' как е ...


ето ]poruchki.jpg



bobbydigital ясно е на всеки, че има разлика от оборот и печалба. Точна информация би получил всеки с когото се срещна на живо. Домейна от предишната тема за човек който знае какво да го прави струва не 5 а дори 10к.
 
От: Продава се бизнес

Съответно всеки сериозно заинтересован ще получи достъп до цялата информация. Не предлагам върховния бизнес модел, нито съм открил топлата вода. Но това което предлагам е доходен и работещ модел.
 
От: Продава се бизнес

Аз не искам да се заяждам, просто ми стана интересно кое струва 50к лева, при положение, че фирмата има 1000 лева загуба за 2013, а като гледам има по 3-4 поръчки на СЕДМИЦА.
Този "бизнес" не може да изкара парите за счетоводител, камо ли да се печели от него.
Успех от мен ...
 
От: Продава се бизнес

От снимката виждам, че прави по 3, 4 поръчки на ден, в съотношение с продуктите които продаваш -> 10-30 лв. на ден чисти

Просто, защо не приемите реалноста и не сложите нормална цена ... 50 к докато се избият ще свърши ерата " Интернет "
 
От: Продава се бизнес

Надценката е доста по различна, отделно има продажби по телефона, олх, базар, двама продаващи чрез обяви колеги + продажбите в магазина тук.

С риск да се потретя вероятно, точната информация с пълни подробности при сериозен интерес и среща на живо. Потенциалният купувач, ще бъде наясно точно за плаща.
 
От: Продава се бизнес

Ще ме прощаваш за намесата (отчасти като кибик - със сигурност не съм аз потенциалният ти клиент), но не вземаш предвид едно нещо. Този, който има евентуално свободни 50 хил. лв със сигурност си цени времето. За момента, изглежда, само обещаваш по-точна информация за този, който дойде на живо при теб. Ами ако никой не иска да губи време само за да разбере каква доза реалистичност има в това, което според описанията досега изглежда слабо обосновано? По-добре напиши тук, в темата, кое формира цената като такава.

Ето за ориентир само част от въпросите, които биха ме интересували преди изобщо да се вдигна до някъде за среща на живо по подобен въпрос.
Фирмата - ОК за задълженията й. ДДС регистрация има ли?
Продуктите - собствен внос или зареждаш на едро от доставчици в БГ?
Сайтовете - трафик, годишна печалба до момента за всеки от тях?
Включената стока - за колко пари е, по цени на едро (към теб) ли я оценяваш на толкова или по цени на дребно (когато се продаде)?
Магазинът - 10 кв. м. под наем или собствено помещение? Ами ако потенциалният клиент не иска да купува физическият обект, а само онлайн магазините, опция за това има ли?
Брой служители, които вършат работата или работиш сам (в този случай клиентът си купува и раб. място, но ако иска да си освободи времето, ще трябва от очакваната "печалба" да извади разход за заплата и осигуровки)?
 

Горе