Продава се разработена социална мрежа - тип фейсбук

truewebpro

New Member
Рейтинг - 100%
2   0   0
Продавам социална мрежа подобна на Фейсбук, с около 12 000 посетители от България и чужбина. Всеки потребител в сайта може да добавя и чете: блогове, линкове, игри, анкети, тестове, музика, видео, обяви, групи, форуми, събития, rss емисии. Изцяло на български език.

Домейн Име | URL: http://blogcaw.com
Цена: по договаряне
Дата на Регистрация / Дата на изтичане: 25-06-2009
Уникални Посетители за Месец: до 100
Импресии на Месец:: 15000
Регистрирани Потребители: 12000
Page Rank: 1
Уникално Съдържание: Да
Система: N/A
Дизайн: N/A
Начини на Плащане: почти всякакъв
Мога да дам достъп до Гугъл Аналитикс или генерирания PDF: ДА

Нека заинтересованите да ми пишат на ЛС.
 
Последно редактирано:
От: Продава се разработена социална мрежа - тип фейсбук

Колко е цената ориентировъчно.
 
От: Продава се разработена социална мрежа - тип фейсбук

800лв ми се струва разумна ориентировачна цена за такъв сайт. Даже е малко, но ако някой предложи повече веднага му го продавам.
 
От: Продава се разработена социална мрежа - тип фейсбук

От къде са тези потребители, гледам само чужденци, пък сайта е само на бг.?
 
От: Продава се разработена социална мрежа - тип фейсбук

Има една хубава българска поговорка за такива случай - "Посмали манго" :clap:
 
От: Продава се разработена социална мрежа - тип фейсбук

Може ли повече информация за цената и сайта като цяло...

С уважение,
Милен Г.
 
От: Продава се разработена социална мрежа - тип фейсбук

Вярно е, че една голяма част от потребителите в сайта се опитват за го ползват за спам, поради възможностите му - има добавяне на линкове, блогове и почти единствената за българските социални мрежи услуга - добавяне на собствени rss емисии. Но много голяма част от потребителите там са регистрирани за реален контакт, тъй като сайта е на първо място в гугъл за фразата "фейсбук запознанства" и "социална мрежа фейсбук". Това е причина за постоянен брой потребители там. Има добавени 300 игри и също и други интересни теми по разделите. Продавам го единствено поради причината, че нямам нужното време да го развия още повече, което би увеличило и посетителите в пъти. А цената от 800лв е най-минималното, което мога да сваля за него, тъй като е развиван в продължение на половин година. Също така е нужен и по-скъп хостинг, тъй като с увеличаване броя на потребителите и техните дейности в сайта, се увеличава и размера на базата данни.
 
От: Продава се разработена социална мрежа - тип фейсбук

На какво се дължи този "засилен" интерес?
 
От: Продава се разработена социална мрежа - тип фейсбук

Уникални Посетители за Месец: до 100
[


ДА НЯМА ГРЕШКА НЕЩО?
 
От: Продава се разработена социална мрежа - тип фейсбук

За колко време според теб ще успея да си върна инвестицията от 800лв.?
 
От: Продава се разработена социална мрежа - тип фейсбук

За колко време според теб ще успея да си върна инвестицията от 800лв.?

Убав въпрос, а сега си задай и следния, за колко време мога да развия идентичен на този проект и колко ще ми струва...

Ако отговора на първият е 8 години или никога, а на втория е 2-3 месеца, значи някой се е поолял в надценяването на уменията си и става малко като това:

http://vbox7.com/play:9b17b3151a

и най-важното е автора после да не се сърди като го вземат на подбив...
 
От: Продава се разработена социална мрежа - тип фейсбук

Т.е. според вас проектът е скъп? Или проблемът е, че няма по няколко хиляди уникални на ден? Защото като гледам цялото настроение ми се струва, че и 100лв. да беше цената пак щях да чета същите неща. За колко щяхте да оцените сайта ако нямаше потребители? Айде така ще питам.

И на въпроса, за колко време ще се върне инвестицията - зависи изцяло от теб. Със сайта не продавам и бизнес план за развитие :).
 
От: Продава се разработена социална мрежа - тип фейсбук

Без да се обиждаш името е толкова тъпо и има толкова много спам че направо ме отказват да гледам обявата, единственото което задържа вниманието ми е системата, защото е изпипана както и детайлите по нея, не знам каква е, но е изпипана.
 
От: Продава се разработена социална мрежа - тип фейсбук

Не споря за спам-а. Както казах, нямам възможност да развивам този сайт, което включва и модерирането. Точно за това го продавам. Изтриването на базата е операция, която трае минути. Един домейн струва 17лв. Прави се пренасочване, за да се запази класирането в google и това е. Ако искаш да се запази, разбира се. Ако се опитваш да го класираш с други ключови думи, то няма смисъл да пазиш домейна. Така че ако това са проблемите, ок в цената влиза и домейн по твой избор.

И все пак това не е отговор на въпроса ми :).
 
От: Продава се разработена социална мрежа - тип фейсбук

Без да се обиждаш името е толкова тъпо и има толкова много спам че направо ме отказват да гледам обявата, единственото което задържа вниманието ми е системата, защото е изпипана както и детайлите по нея, не знам каква е, но е изпипана.

Това е SocialEngine nulled version:!:
 
От: Продава се разработена социална мрежа - тип фейсбук

Да, хубава система е, изцяло я преведох и модифицирах за нуждите на сайта. Мисля, че е ясно, че ако беше авторска, цената щеше да е многоцифрена. Това, което продавам е готова, тествана, инсталирана система, в която съм въвеждал категории и теми и оптимизирал почти половин година. След като не намирам време за това от миналата година насам, искам да я продам, надявам се, на някой по-старателен от мен. До тук единствения недостатък, който намерихте е името и спама. Някой има ли сериозни намерения да поддържа такъв сайт? Ако да, отново ще напиша, че очаквам ЛС.

Както вече написахте, за да се развие този продукт до сегашния си вид са необходими поне 2-3 месеца. И колко струва проект, в който сте инвестирали 2-3 месеца? (В моя случай 6.)
 
Re: От: Продава се разработена социална мрежа - тип фейсбук

До тук единствения недостатък, който намерихте е името и спама.

По-съществения недостатък е, че системата е дефакто крадена. Във форума има разработчици (не визирам себе си), които точно това правят - хвърлят огромни усилия за да разработят нещо и се надяват да го продават. Нулирането/кракването и както още да го наричаме си е буквално пи*аене на техния труд. Дори да приемем, че се преглътва да си я нулнеш за свои нужди, някак си поне на мен ми се види леко извън пределите на моралните граници да продаваш нулирана система па дори и преведена.

Не те нападам - просто завърти нещата от другата гледна точка - на автор на система. Представяш ли си ти както продаваш системата да цъфна аз и да започна да продавам превода ти ама с малко корекции. Гадно нали?

Цял ден гледам темата - Пипнал си превода и на мен ми хареса. Домейнът не струва и е тъпкано със спам ама това е бял кахър. 800 кинта + 300 долара за лиценз обаче ми идват възмножко
 
От: Продава се разработена социална мрежа - тип фейсбук

Виж сега, това за 6-те месеца нямаше смисъл да го пишеш даже. Преди месец превеждах система за социална мрежа (phpfox), която е подобна, но изглежда доста по-добре. Преведох я и я настроих напълно на домейн за седмица. Да речем че домейнът ти струва 17лв, да речем че преводът ти струва 50лв. Ти друго нямаш за продаване! Реалната цена няма как да бъде повече от 67лв. Обявата изглежда по-скоро като подигравка.
 
От: Продава се разработена социална мрежа - тип фейсбук

Пусни я на НАСДАК. Щом е по подобие на Фасебукя :lol:
 

Горе