Продадоха Dir.bg на Лого Къмпани

sh77

New Member
Мажоритарният акционер на интернет портала "Дир.бг" - "Дир.БГ Холдинг" е приел търговското предложение за изкупуване на акциите на компанията и тя сега вече е собственост на фирмата "Лого Къмпани". Това се вижда от съобщение на сайта на Българската фондова борса.
В резултат от операцията "Лого Къмпани" получава още 93,94% от капитала на "Дир.бг", като така участието му става 99,72%. За акциите общо са платени 6 242 552,64 лева.

за по любопитните цялата статия тук
 
Re: От: Re: Продадоха Dir.bg на Лого Къмпани

ще им трябва ;)

То последно време на всеки му трябва. :) Но са все още лидер при новините и инфрмационните портали. ;)

Дали ще сменят екипа, или само управленските позиции? :)
 
От: Продадоха Dir.bg на Лого Къмпани

Логото явно ще са поставено лице - защото капиталът им е отрицателен ...
 
Последно редактирано:
Re: От: Продадоха Dir.bg на Лого Къмпани

Тъкмо си задавах въпроса защо са ми махнали линка към единият ми сайт. За другият още не съм проверил. Може би има връзка... :?:

Ха, това от къде? :) Не ми казвай от хоума. :)

@blackout8, топло бате, топло. :) Учудваме ме човек, как успяваш да анализираш такива неща. :)
 
От: Re: От: Продадоха Dir.bg на Лого Къмпани

Ха, това от къде? :) Не ми казвай от хоума. :)

@blackout8, топло бате, топло. :) Учудваме ме човек, как успяваш да анализираш такива неща. :)

Не съм анализирал този път нищо само четене и проверка:

Лого-Къмпани ЕООД е с отрицателен собствен капитал от 134 хил. лв. към 31 декември 2013 г., след загуба от 118 хил. лв. за годината. Активите й са за 549 хил. лв., от които 391 хил. лв. са продукция и стоки. Други 148 хил. лв. са вземания от клиенти и доставчици.

С този баланс Лого-Къмпани ЕООД не може да си позволи 6,25 млн. лв. за покупката на още 94% от Дир.БГ АД, както и 384 хил. лв. за покупката на текущите 5,78%, но ето че това вече е факт. Капиталът на компанията си остава 5 000 лв. и към днешна дата, но явно са получени вноски от едноличния собственик или кредитори, за да станат факт покупките за 384 хил. лв.

http://www.investor.bg/web/456/a/lo...avilo-tyrgovo-predlojenie-za-dirbg-ad-176437/

И от днес:
http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2014/11/03/2412234_vladimir_jeglov_prodava_dirbg_za_62_mln_lv/


Като цяло, не е лошо да преглеждаш финансово-ивестиционите ни сайтове ...
 
От: Продадоха Dir.bg на Лого Къмпани

Блекаут-а е прав, няма как такава компания да купи друга за 6 млн...баси смешното. Отново е явна схемата, ама няма кой да се занимава с тях. Държавата потъва. Ние сме стигнали дъното ама продължаваме да копаем.
 

Горе